صفحه اصلی » سیاسی » استاندار اصفهان: پروژه‌های نیمه تمام اصفهان با ۷۲۰ هزار میلیارد ریال اعتبار تکمیل می شود

استاندار اصفهان: پروژه‌های نیمه تمام اصفهان با ۷۲۰ هزار میلیارد ریال اعتبار تکمیل می شود

استاندار اصفهان با بیان اینکه ضرورت ها و نیازهای استان جمع بندی و مصوبات مورد پیش بینی قرار گرفته، تصریح‌کرد: در سفر رئیس جمهور و هیات دولت به این استان، موضوعات مطرح و برای آن تصمیم گیری می‌شود.

تاریخ انتشار: ۱۱:۳۵ - یکشنبه ۱۴۰۱/۰۲/۱۸

به گزارش صاحب نیوز؛ سید رضا مرتضوی در نشست شورای اداری استان اصفهان در شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان اظهار کرد: وضعیت پروژه های نیمه تمام استان مورد بررسی قرار گرفته تا در سفر رئیس جمهور به استان، برنامه ریزی تکمیل و تامین اعتبار آن صورت گیرد.

وی بیان کرد: تحقق اعتبار مورد نیاز امکان پذیر نبوده و بر این اساس اولویت بندی نسبت به طرح‌های ضروری صورت گرفته است.

استاندار اصفهان با بیان اینکه ضرورت ها و نیازهای استان جمع بندی و مصوبات مورد پیش بینی قرار گرفته، تصریح‌کرد: در سفر رئیس جمهور و هیات دولت به این استان، موضوعات مطرح و برای آن تصمیم گیری می‌شود.

وی تلاش همه دستگاه‌ها برای میزبانی از سفر و انجام فرآیند آن را خواستار شد و اظهار داشت: نهادهای امنیتی، دستگاه‌های پشتیبانی کننده و ادارات دولتی تمهیدات لازم را بیاندیشند.

مرتضوی به موضوع حذف ارز ترجیحی اشاره کرد و گفت: این اقدام جزو ضرورت‌های کشور برای مدیریت منابع بیت المال و پیشگیری از اتلاف سرمایه است و اختصاص یارانه پنهان از گذشته تاکنون اشتباه بوده و این موضوع در این دولت در حال اصلاح است.

وی ادامه داد: دولت نابسمانی ها و مشکلات ناشی از آن را قبول کرده تا بتواند وضع بهتری را برای مردم ایجاد کند و به همین خاطر تبیین گری و بیان واقعیت ها ضرورت دارد.

استاندار اصفهان همکاری نهادهای اداری در قرارگاه عدالت اقتصادی را خواستار شد و ادامه داد: تشکیل این قرارگاه به تصمیم سازی و اطلاع رسانی و کمک به تحقق خدمت به مردم موثر خواهد بود.

وی به جنگ شناختی و مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی اشاره کرد و اذعان داشت: دشمن بنیان خانواده را هدف قرار داده، از این رو باید همه متولیان امر نقش خود را ایفا و در رفع معضلات اجتماعی و آسیب های آن تلاش کنند.

مرتضوی دفاع از کیان خانواده را مهم خواند و افزود: اگر نسبت به نیازها و دغدغه های جامعه بی تفاوت باشیم آنگاه دشمن از این فرصت‌ها استفاده کرده و جامعه را از مسیر واقعی دور می‌کند.

وی غفلت از حوزه فرهنگی را آسیب‌ساز دانست و خاطرنشان کرد: فعالیت های عمومی و فرهنگی موثر مثل جزءخوانی قرآن در چهارباغ رضایتمندی زیادی را به همراه داشت و استقبال خوبی هم از سوی مردم ایجاد کرد.

مقام عالی دولت در استان اصفهان به موضوع مدیریت انرژی نیز اشاره کرد و اظهار داشت: تولید انرژی تجدید پذیر اولویت مدیریت استان قرار گرفته و با انعقاد قرارداد با شرکت‌های فعال در این حوزه امکان ۴۵۰۰ مگاوات انرژی را فراهم می‌سازد.

وی استفاده از شرکت‌های دانش بنیان برای رفع نیازهای جامعه را نیز موثر خواند و افزود: باید انگیزه در تحقق شعار سال در صاحبان فکر و اندیشه ایجاد شود و همه دستگاه ها به اندازه خود سهم دارند

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

5 + هفت =