صفحه اصلی » اجتماعی » دانشگاه‌ها به سمت مأموریت‌گرایی در حوزه پژوهش حرکت کنند

معاون پژوهشی وزارت علوم تحقیقات و فناوری:

دانشگاه‌ها به سمت مأموریت‌گرایی در حوزه پژوهش حرکت کنند

معاون پژوهشی وزارت علوم تحقیقات و فناوری حرکت دانشگاه‌ها را به سمت مأموریت‌گرایی در حوزه پژوهشی  را از ضرورت‌ها دانست و خاطرنشان کرد: دانشگاه‌ها و مراکز علمی در تمام دنیا علاوه بر وظایف ذاتی که  برعهده دارند سعی می‌کنند باتوجه‌به موقعیت جغرافیایی، سیاسی و ژئو پلتیک منطقه‌ای که قرار دارند، اولویت‌هایی را برای ارائه خدمات منطقه‌ای برعهده گیرند.

تاریخ انتشار: ۱۲:۳۰ - یکشنبه ۱۴۰۱/۰۲/۱۸

به گزارش صاحب نیوز؛ پیمان صالحی در نشست شورای پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی اصفهان بیان داشت: دانشگاه صنعتی اصفهان اگر یکی از برجسته‌ترین دانشگاه‌های کشور است به دلیل حضور منابع انسانی فوق‌العاده، دانشجویان بسیار خوبی که این دانشگاه را انتخاب می‌کند و زیرساخت‌های  مناسب آن است.

معاون پژوهشي وزارت علوم تحقيقات و فناوري با اشاره به اینکه در طول سال‌های اخیر حرکت به سمت دانشگاه‌های نسل سوم و نسل چهارم در دانشگاه صنعتی اصفهان شروع شده افزود: مجاورت این دانشگاه با شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان باعث رشد مراکز نوآوری، مراکز رشد تخصصی و ایجاد شرکت‌های زایشی از دانشگاه به بازار تجاری‌سازی در حوزه علم و فناوری شده است.

معاون وزیر علوم تحقیقات و فناوری با بیان اینکه هنوز ضریب تجاری‌سازی یافته‌های ما در حد استاندارد دنیا نرسیده است؛ نام‌گذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری را با عنوان “تولید، دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین” فرصت مناسبی دانست تا فاصله یافته‌های علمی با تجاری‌سازی در کشور کوتاه شود.

عضو شورای‌عالی عتف حرکت دانشگاه‌ها را به سمت مأموریت‌گرایی در حوزه پژوهشی  را از دیگر ضرورت‌ها دانست و خاطرنشان کرد: دانشگاه‌ها و مراکز علمی در تمام دنیا علاوه بر وظایف ذاتی که  برعهده دارند سعی می‌کنند باتوجه‌به موقعیت جغرافیایی، سیاسی و ژئو پلتیک منطقه‌ای که قرار دارند، اولویت‌هایی را برای ارائه خدمات منطقه‌ای برعهده گیرند.

وی دراین‌رابطه ادامه داد: با هماهنگی‌های انجام شده، ابلاغیه‌ای از سوي وزیر کشور به استانداران صادر شد تا دبیرخانه‌ای در استان‌ها با محوريت استانداران، براي تحقق  شعار سال و مشخص‌سازی مأموریت‌های دانشگاه‌ها تشكيل شود. از این طریق اقدامات لازم برای جلب پشتیبانی‌های ویژه از طرف وزارت علوم تحقیقات و فناوری یا سازمان‌های دیگر، در تمام حوزه‌های فعال دانشگاهی انجام شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

2 − یک =