صفحه اصلی » اقتصادی » اولویت در حذف ارز ترجیحی، ثبات در بازار و حفظ معیشت مردم است

سخنگوی کمیسیون اقصادی مجلس:

اولویت در حذف ارز ترجیحی، ثبات در بازار و حفظ معیشت مردم است

سخنگوی کمیسیون اقصادی مجلس گفت: حذف ارز۴۲۰۰ در اختیار دولت است و برای دولت و مجلس شورای اسلامی مهم است که بازار ها به هم ریخته نشود، تورم شدیدی داخل این کالاها به وجود نیاید و معیشت مردم دچار مشکل نشود که این موارد را در تنظیم بازار دنبال کرده ایم و خواهیم کرد.

تاریخ انتشار: ۱۲:۲۸ - دوشنبه ۱۴۰۱/۰۲/۱۹

مهدی طغیانی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز پیرامون آخرین وضعیت بازار نان های سنتی و فانتزی گفت: در مورد نان های سنتی یا همان یارانه ای تصمیم دولت بر این است که مبلغ یارانه ای نان در کارت سرپرست خانوار به صورت مسدودی نگه داشته شود و در دستگاه های پذیرنده های مشخصی که در نانوایی ها قرار می گیرد، آن مابه التفاوت قیمت نان موقع خرید نان عرضه می شود و افراد همان مبلغ سابق را فقط پرداخت می کنند.

سخنگوی کمیسیون اقصادی مجلس افزود: دولت پایلوت این روش خرید و فروش نان را در شهر زنجان آغاز کرده و هیچ جمع بندی برای این روش انجام نشده است که بعد از جمع بندی دولت تصمیم می گیرد با چه ابعادی و چگونه این روش اجرای شود.

وی با اشاره به افزایش قیمت آرد برای اصناف تولیدی گفت: آرد صنوف تولیدی از جمله کارخانجات صنعتی تولیدی نان، کیک و شیرینی، ماکارونی، نانوایی های آزاد و آنهایی که تولید حجیم و نیمه حجیم داشته اند با آرد غیر یارانه ای و با قیمت تمام شده در اختیارشان قرار می گیرد.

طغیانی گفت:هنوز ارز هیچ کالای آزاد نشده است و برای کالاهای اساسی در سه ماه اول سال هر ماه مبلغ یک میلیارد دلار ارز ۴۲۰۰ تومان تامین شده است؛ در زمینه دارو تا الان 1/5 میلیون دلار ارز تامین شده است. دولت هنوز جمع بندی در این زمینه برای بعد از خرداد انجام نداده است و امکان تغییر به تدربج است که هنوز هیچ اتفاقی نیافتده است.

نماینده مردم اصفهان افزود: حذف ارز۴۲۰۰ در اختیار دولت است و برای دولت و مجلس شورای اسلامی مهم است که بازار ها به هم ریخته نشود، تورم شدیدی داخل این کالاها به وجود نیاید و معیشت مردم دچار مشکل نشود که این موارد را در تنظیم بازار دنبال کرده ایم و خواهیم کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

یک + 8 =