صفحه اصلی » فرهنگ و اندیشه » هدف دنباله دار وهابیت در جسارت به اهل بیت(ع)؛ از ائمه بقیع تا حرم حضرت زینب(س)/ پیاده روی اربعین شاهدی بر ارادت عامه اهل سنت به ائمه اطهار(ع)

هدف دنباله دار وهابیت در جسارت به اهل بیت(ع)؛ از ائمه بقیع تا حرم حضرت زینب(س)/ پیاده روی اربعین شاهدی بر ارادت عامه اهل سنت به ائمه اطهار(ع)

امام جمعه موقت اصفهان گفت: هدف وهابیت در جسارت به ساحت ائمه اطهار(ع) دنباله دار بود، شاهد این بودیم که قصد داشتند به حرم حضرت زینب (س) و حضرت رقیه (س) تهاجم ببرنند که به لطف خداوند و عنایت حضرت صاحب الزمان و استقامت فرزندان انقلاب اسلامی نقش های آن ها نقش بر آب شد.

تاریخ انتشار: ۱۲:۴۸ - دوشنبه ۱۴۰۱/۰۲/۱۹

آیت الله محد تقی رهبر در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز پیرامون ۸ شوال سالروز تخریب قبور ائمه معصومین(ع) در بقیع گفت: تخریب قبرستان بقیع اشاره به رویدادی است که وهابیت در دو مرحله ابتدا در سال ۱۲۲۰ (ق) و سرانجام در سال۱۳۴۴ (ق) باعث ویران ساختن قبرستان و بقعه های متبرک ائمه(ع) از جمله قبور امام حسن مجتبی(ع)، امام سجاد(ع)، امام محمد باقر(ع) و امام صادق شدند.

امام جمعه موقت اصفهان افزود: این جنایت عظیم با اتکا بر فتوای 15 نفر از مفتی های مدینه، مبنی بر ممنوعیت اجماعی ساختن بنا بر قبور و لزوم تخریب قبرستان بقیع توسط وهابیت افراطی و با حمایت رژیم آل سعود به اسم دین انجام شد.

وی با اشاره به جایگاه اهل بیت عصمت و طهارت در بین اهل سنت، گفت: این جنایت توسط عده ای افراطی انجام شد و عامه اهل تسنن مشکلی با بقعه های ائمه اطهار نداشته و دوست دار اهل بیت(ع) هستند که شاهد آن پیاده روی عظیم اربعین حسینی است که ۲۰ میلیون نفر و حتی بیشتر ، با دین های متفاوت از غیر مسلمان مثل مسیحی و زرتشتی تا مسلمان شیعه و سنی همه برای عرض ارادت و پابوسی اباعبدالله به کربلای معلی می روند.

رهبر بیان کرد: هدف وهابیت دنباله دار بود، شاهد این بودیم که قصد داشتند به حرم حضرت زینب (س) و حضرت رقیه (س) تهاجم ببرنند که به لطف خداوند و عنایت حضرت صاحب الزمان و استقامت فرزندان انقلاب اسلامی نقش های آن ها نقش بر آب شد.

وی افزود: امیدواریم با محقق شدن شرایط با مدد الهی در قبرستان بقیع بهترین حرم ها برای ائمه معصومین(ع) بسازیم و این مکان بار دیگر ملجا و پناهگاه مومنین و اهل ایمان شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

5 × 1 =