صفحه اصلی » سیاسی » استاندار اصفهان: اختیار استانداران در حوزه دفاتر وزارت خارجه افزایش یابد

استاندار اصفهان: اختیار استانداران در حوزه دفاتر وزارت خارجه افزایش یابد

استاندار اصفهان بر ضرورت واگذاری اختیارات بیشتر و جامع‌تر به استانداران در حوزه دفاتر وزارت خارجه استان‌ها و هماهنگی مسئولان دفاتر با استانداران تاکید کرد.

تاریخ انتشار: ۱۵:۱۲ - دوشنبه ۱۴۰۱/۰۲/۱۹

به گزارش صاحب نیوز؛ سیدرضا مرتضوی در دیدار با سهرابی دستیار وزیر امور خارجه و پیرپیران مسئول هماهنگی امور نمایندگی‌های داخل وزارت امور خارجه، بر ضرورت واگذاری اختیارات بیشتر و جامع‌تر به استانداران در حوزه دفاتر وزارت خارجه استان‌ها در هماهنگی مسئولان دفاتر با استانداران تاکید و اظهار داشت: هم افزایی دفاتر وزارت خارجه با استانداری‌ها می‌تواند در توسعه پایدار و پویای کشور نقشی کارآمد و راهبردی‌تر ایفا کند.

وی با اشاره به ضرورت بهره‌گیری مناسب از ظرفیت‌های منطقه‌ای و جهانی استان در رویکرد مبتنی بر توسعه درونزا کشور بیان کرد: نقش دفاتر نمایندگی وزارت خارجه در استان‌ها به منظور آشنایی بیشتر سرمایه‌گذاران خارجی با ظرفیت‌های جاری کشور راهبردی است.

استاندار اصفهان ادامه داد: در صورتی که اختیارات و توجه لازم به این دفاتر محقق شود، این مراکز می‌توانند بیش از این در توسعه و گسترش مراودات اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی و خلق فرصت‌ها نقش آفرینی کنند.

وی خاطرنشان کرد: استان اصفهان از جمله استان‌های برتر کشور است که از مزیت‌ها و ظرفیت‌های نافع و فراوانی در حوزه صنعت، گردشگری، صنایع دستی و شرکت های دانش بنیان  برخوردار است، اما تاکنون آن گونه که باید از این فرصت‌ها بهره‌برداری موثر و همه جانبه محقق نشده و تقویت این ظرفیت‌ها توسط وزارت امور خارجه، می‌تواند نقشی به سزا در پویایی اقتصاد، عمران، آبادانی و پیشرفت ملی و استانی ایفا کند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

هجده + یازده =