صفحه اصلی » اقتصادی » ذخیره سد زاینده رود به 391 میلیون متر مکعب رسید

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای اصفهان:

ذخیره سد زاینده رود به 391 میلیون متر مکعب رسید

ذخیره سد زاینده رود به 391 میلیون متر مکعب رسید.

تاریخ انتشار: ۱۵:۱۲ - سه شنبه ۱۴۰۱/۰۲/۲۰

به گزارش صاحب نیوز؛ حسن ساسانی، با اشاره به آخرین وضعیت سد زاینده رود با توجه به تحویل نوبت حقابه کشاورزان شرق اصفهان، اظهار کرد: از ابتدای سال آبی جاری تاکنون ورودی سد زاینده رود 655 میلیون مترمکعب بود که این میزان در مدت مشابه سال گذشته 536 میلیون مترمکعب و در بلندمدت 871 میلیون مترمکعب بود.

وی افزود: ورودی سد زاینده رود نسبت به پارسال 21 درصد افزایش و نسبت به متوسط بلندمدت 25 درصد کاهش داشته است.

ساسانی اضافه کرد: امروز حجم آب سد زاینده رود 391 میلیون مترمکعب است که این عدد در سال گذشته  413 میلیون مترمکعب و 5 درصد کاهش یافته و در متوسط درازمدت 946 میلیون مترمکعب بوده که امسال 58 درصد کاهش را نشان می‌دهد.

وی ادامه داد: خروجی سد زاینده رود از ابتدای سال آبی جاری تا امروز 488 میلیون مترمکعب بوده است که در مقایسه با سال گذشته که 304 میلیون متر مکعب بوده  59 درصد افزایش و نسبت به بلندمدت که 650 میلیون متر مکعب بوده 26 درصد کاهش را نشان می­دهد.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای اصفهان افزود: امروز متوسط ورودی سد زاینده رود 60 و متوسط خروجی سد 80 مترمکعب بر ثانیه است.

وی درباره وضعیت بارش ها، توضیح داد: مطابق پیش­ بینی هواشناسی، بهار کم بارشی را انتظار داشتیم و بارش­ها در این فصل کمتر از نرمال بوده است.

ساسانی درباره برخی نگرانی ها برای تامین آب شرب، تصریح کرد: با گرم شدن تدریجی دما مصارف افزایش خواهد یافت و صرفه­ جویی در تمامی موارد مصرف با توجه به کاهش ورودی­های سد زاینده­ رود انتظار می رود تا از تابستان با حداقل چالش ممکن عبور کنیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

16 − چهار =