صفحه اصلی » اقتصادی » پیشرفت 75 درصدی لایروبی و مرمت طرح تغذیه مصنوعی و کنترل سیلاب بیاضه

پیشرفت 75 درصدی لایروبی و مرمت طرح تغذیه مصنوعی و کنترل سیلاب بیاضه

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای اصفهان از پیشرفت 75 درصدی لایروبی و مرمت طرح تغذیه مصنوعی و کنترل سیلاب بیاضه از توابع شهرستان خوروبیابانک خبر داد.

تاریخ انتشار: ۱۶:۰۰ - چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۲/۲۱

به گزارش صاحب نیوز؛ حسن ساسانی با اشاره به پیشرفت 75 درصدی لایروبی و مرمت طرح تغذیه مصنوعی و کنترل سیلاب بیاضه، اظهارکرد: لایروبی و مرمت طرح تغذیه مصنوعی بیاضه به منظور کنترل سیلاب و جلوگیری از خسارت سیل در منطقه در حال انجام است.

وی با اشاره به خسارت وارد شده به روستا در اثر سیلاب اردیبهشت ماه ۱۴۰۰، افزود: مرحله اول عملیات مذکور در انتهای سال گذشته به اتمام رسید و مرحله دوم این پروژه در سال جاری با قوت ادامه دارد.

ساسانی با تصریح بر این که تأمین اعتبار و انتخاب مشاور و پیمانکار از آبان ماه سال گذشته آغاز شده است، خاطر نشان کرد: عملیات مرحله نخست شامل ترمیم و لایروبی قسمتهای مختلف طرح از جمله بند ورود آب، کانال هدایت آب از بند به مخزن به طول سه کیلومتر و لایروبی مخزن بزرگ ذخیره آب است.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای اصفهان ادامه داد: این طرح از دهه هفتاد تاکنون به منظور تقویت منابع آب زیرزمینی منطقه و تغذیه قنوات ارزشمند و باستانی بیاضه در حال بهره برداری است.

ساسانی با اشاره به این که هدف از اجرای این طرح حفظ پوشش گیاهی، کنترل ریزد گردها، بهبود راندمان سفره‌های آب زیر زمینی و تغذیه منابع، ذخیره سیلاب‌ها و جلوگیری از هدر رفت روان آب‌ها است، یادآور شد: با اجرای این طرح 70 درصد آب به سفره‌های زیر زمینی تزریق می شود.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای اصفهان خاطر نشان کرد: با اجرای این طرح و تغذیه سفره آب زیرزمینی و قنوات منطقه رضایت و خوشنودی اهالی روستای بیاضه به دست آمده است.

وی با بیان اینکه مبلغ 26 میلیارد ریال برای اجرای این طرح تامین شده است، گفت: برای تکمیل این طرح در مرحله دوم به 62 میلیارد ریال اعتبار دیگر مورد نیاز است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

پانزده − شش =