صفحه اصلی » اجتماعی » تامین اعتبار برای نوسازی تجهیزات امدادی هلال احمر اصفهان

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان اصفهان:

تامین اعتبار برای نوسازی تجهیزات امدادی هلال احمر اصفهان

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان اصفهان گفت: تجهیز کامل و همچنین نوسازی تجهیزات امدادی هلال احمر در استان اصفهان نیازمند تخصیص اعتبارات کافی است.

تاریخ انتشار: ۱۲:۳۲ - پنجشنبه ۱۴۰۱/۰۲/۲۲

به گزارش صاحب نیوز؛ داریوش کریمی گفت: برغم تمام مشکلات و تنگنا‌های مالی سعی شده با نظارت و بهسازی وسایل و تجهیزات مشکلی در امدادرسانی و کمک رسانی رخ ندهد، با این وجود تخصیص اعتبارات لازم است.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان اصفهان تاکید کرد: گرانی تجیهزات، قطعات و وسایل در سال‌های اخیر به شدت افزایش پیدا کرده و به همین دلیل نوسازی سخت‌تر شده است.

به گفته وی میانگین عمر خودرو‌های امدادی هلال احمر این استان ۱۰ سال برآورد می‌شود که پنج سال بیشتر از استاندارد جهانی است.

کریمی اذعان کرد: با وجود اختلاف عمر یاد شده، نظارت و بازرسی خودرو‌های امدادی سبب شده که آن‌ها از کیفیت و کارایی خوبی برخوردار باشند و مشکلی در امدادرسانی نداشته باشیم.

کریمی از فعالیت ۴۲ پایگاه امداد جاده‌ای در استان اصفهان خبرداد و گفت: بر اساس آمایش سرزمینی محور‌های اصلی استان کمبود پایگاه ثابت هلال احمر ندارد، اما یکی دو محور جدید زیر بار ترافیکی و نیازمند احداث پایگاه است که در این ارتباط پیگیری می‌کنیم.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمراستان اصفهان می‌گوید بالگرد امدادی مورد استفاده این نهاد مدل ۴۱۲ و از بهترین نمونه‌های موجود است که به غیر از داخل استان برای امدادرسانی به استان‌های همجوار نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کریمی درباره میزان زمان امدادرسانی حوادث در استان اصفهان گفت: این رقم بطور میانگین در طول سال ۱۱ دقیقه و یک ثانیه است.

بطور کلی ۴۳ بلای طبیعی و انسان‌ساز در جهان شناخته شده که ۳۵ مورد آن در ایران رخ می‌دهد و بر همین اساس کشورمان جزو ۱۰ کشور بلاخیز جهان به شمار می‌رود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

9 − 2 =