صفحه اصلی » اجتماعی » بازدید بیش از 285 هزار نفر گردشگر از جاذبه های گردشگری کاشان

بازدید بیش از 285 هزار نفر گردشگر از جاذبه های گردشگری کاشان

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان کاشان از بازدید بیش از 285 هزار و 435 نفر گردشگر داخلی و خارجی از آثار تاریخی و جاذبه های گردشگری شهرستان کاشان در ایام تعطیلات عید سعید فطر خبر داد.

تاریخ انتشار: ۱۳:۲۰ - پنجشنبه ۱۴۰۱/۰۲/۲۲

به گزارش صاحب نیوز؛ احمد دانایی نیا با اشاره به بازدید بیش از 285 هزار نفر گردشگر از جاذبه های گردشگری کاشان، گفت: با توجه به آغاز ایام گلابگیری و هم زمانی آن با ایام تعطیلات عید سعید فطر تدابیر لازم برای افزایش ظرفیت اقامت موقت در شهرستان کاشان و خدمات رسانی در بناهای تاریخی شهرستان ویژه این ایام انجام شده است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان کاشان ادامه داد: بررسی آمارها نشان می دهد که از روز دوشنبه 12 اردیبهشت ماه تا شامگاه روز پنج شنبه 285435هزار نفر گردشگر از آثار تاریخی و به ویژه باغ فین کاشان بازدید کردند که این رقم تا کنون در طی این ایام بی سابقه بوده است. از این تعداد بازدیدکننده 793 نفر گردشگر خارجی بوده است.

دانایی نیا افزود: آمار بازدید کنندگان از پنج بنای تاریخی شهرستان به ترتیب شامل مجموعه جهانی باغ فین 192 هزار و 771نفر، خانه طباطبائی ها 40 هزار و 189 نفر که 478 نفر آن گردشگر خارجی بوده و خانه بروجردی ها 30 هزار و 661 نفر و حمام سلطان میراحمد 15 هزار و 693 نفر که 315 نفر آن گردشگر خارجی بوده و تپه های سیلک شش هزار و 121 نفر بازدید کننده داشته  است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان کاشان تصریح کرد: بازدید کنندگان از این مجموعه 192 هزار و 771 نفر بوده که این آمار در سال 1398 به تعداد 85 هزار و 588 نفر که البته شرایط کرونایی در این آمار بسیار دخیل بود، همچنین در راستای خدمات رسانی شایسته در امور شهری به گردشگران پس از پایان ایام نوروز نشستهای متعدد ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان برگزار و طرحهای ترافیکی منسجمی برای هدایت گردشگران تدوین شد، لکن حجم بی سابقه حضور گردشگران با توجه به محدودیت فضاهای شهری، شهرستان کاشان باعث ایجاد ترافیک و صفهای طولانی گردشگران برای دریافت خدمات در برخی از شهرها همچون نیاسر شد.

وی تاکید کرد: علی رغم اعلام مکرر تکمیل ظرفیت اماکن اقامتی شهرستان از یک هفته قبل از آغاز تعطیلات، شاهد سفرهای گسترده گردشگران بودیم، با این حال امید داریم تا با حمایت مسولان استان، طرح های سرمایه گذاری شهرستان در حوزه زیر ساخت های گردشگری، هرچه سریعتر به نتیجه برسد، تا بتوانیم خدمات شایسته تری به گردشگرانی که سرزمین تاریخی کاشان را مقصد سفر خود قرار می دهند ارائه کنیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

یک × دو =