صاحب نیوز

169105980

قیمت‌های اعلامی سقف قیمت ها بوده و افزایش بیشتری نداریم/ تشدید نظارت ها بر بازار

معاون تولیدات دام و طیور جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: مردم باید بدانند و اطمینان داشته باشند که این قیمت هایی که اعلام شده است باقی خواهد ماند.

کدخبر: 1090183
تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۲/۲۲ @ ۱۵:۰۸


حسین ایراندوست در گفت‌وگو با خبرنگار صاحب نیوز؛ با اشاره به اینکه قیمت های اعلامی افزایشی نخواهند بود اظهار کرد: امروز سقف قیمت‌های کالاهای اساسی که  اعلام شده است را ما به دستگاه‌ها، اتحادیه های مربوطه و اصناف اعلام کردیم، قیمت جدید اقلامی همچون مرغ، شیر و تخم‌مرغ و… سقف قیمت ها بوده که امروز به صورت سراسری ابلاغ شد.

معاون تولیدات دام و طیور جهاد کشاورزی استان اصفهان افزود: در قالب همین قیمت های اعلامی، مواد پروتئینی عرضه می‌شود و پیش‌بینی خواهد شد که در بازار شاید ما به این سقف قیمتی هم نرسیم، چراکه در خیلی از مکان ها نه تنها افزایش قیمتی نخواهیم داشت، بلکه به علت این که محصولات به صورت فراوان یافت می‌شود فروشندگان مجبور هستند با قیمت مناسب‌تری محصولات را به فروش برسانند.

وی بیان کرد: لذا از  بابت افزایش قیمت‌ها نگرانی نداریم اما با این وجود موارد نظارتی با شدت در حال پیگیری است چرا که ما نظارت ها را تشدید کردیم و گروه های زیادی را از مجموعه جهاد کشاورزی، سازمان صمت، بازرسی اصناف، بسیج اصناف و تعزیرات کمک گرفتیم که هر عاملی که تنشی در بازار ایجاد می کند را با آن برخورد شود.

ایراندوست اذعان داشت: همچنین سامانه۱۲۴ به صورت شبانه روزی فعال است و مردم می‌توانند هرگونه ایرادات از گرانفروشی فروشندگان و مشاهدات خود را در خصوص احتکار و عرضه اطلاع دهند.

وی در خصوص عرضه گوشت مرغ توضیح داد: علاوه بر گوشت مرغ گرم، گوشت منجمد مرغ هم در حال عرضه است، با توجه به اینکه شب‌های جمعه تا هفته گذشته، کشتارگاه‌های طیور تعطیل بود اما از امشب شش کشتارگاه را شیفت گذاشتیم که مرغ زنده را دریافت کنند و گوشت مرغ همچنان عرضه شود و گوشت هایی که عرضه خواهند شد در سقف قیمتی اعلامی هستند و بیشتر از آن افزایش قیمت نخواهیم داشت.

معاون تولیدات دام و طیور جهاد کشاورزی استان اصفهان در خصوص اعتماد مردم به قیمت‌های اعلامی تاکید کرد: مردم باید بدانند و اطمینان داشته باشند که این قیمت هایی که اعلام شده است باقی خواهد ماند و ما شاهد هیچ گونه افزایش قیمت نخواهیم بود، این قیمت های اعلامی، حداکثر قیمت‌هایی بوده‌اند که باید فروشندگان محصولات خود را به فروش برسانند.

انتهای پیام/