صفحه اصلی » استان اصفهان » بازرسان اصناف جهت برخورد با متخلفان برخط شدند

بازرسان اصناف جهت برخورد با متخلفان برخط شدند

مدیر بازرسی و نظارت اتاق اصناف استان اصفهان گفت: بازرسان اتاق اصناف استان اصفهان همه روزه حتی روز‌های تعطیل در سه شیفت کاری در سطح عرضه استان در حال بازرسی و نظارت هستند، هیچ کدام از کالاهای اساسی در استان اصفهان با کمبود مواجه نخواهند بود.

تاریخ انتشار: ۰۹:۵۶ - جمعه ۱۴۰۱/۰۲/۲۳

جواد محمدی فشارکی در گفت‌وگو با خبرنگار صاحب نیوز؛ در خصوص نظارت های بازرسی اتاق اصناف اصفهان اظهار کرد: در مجموعه بازرسی اتاق اصناف استان اصفهان، مجموعا ۹۱ بازرس رسمی و ۲۴۶ بازرس افتخاری در حال فعالیت هستند، از زمانی که دولت طرح مردمی سازی توزیع عادلانه یارانه‌ها را آغاز کرد اکیپ‌های بازرسی مجموعه در قالب طرح‌های ویژه همانند اکیپ‌های نوروزی و ماه مبارک رمضان در حالت آماده باش قرار گرفتند، شیفت‌بندی شدند و تشدید بازرسی‌ها در دستور کار قرار گرفت.

مدیر بازرسی و نظارت اتاق اصناف استان اصفهان افزود: هر زمانی که دولت قصد انجام هر طرحی را دارد افرادی سودجو در صحنه حاضر و منتظر فرصت طلبی هستند تا به دنبال موضوعات اقتصادی احتکار، کم‌فروشی و گرانفروشی انجام دهند، در این رابطه حساسیت بیشتری بر روی کالاهای اساسی وجود دارد و همکاران ما به صورت میدانی در مناطق مختلف حاضر شدند و با متخلفان برخورد شدید انجام دادند، خوشبختانه قوانین تعزیرات حکومتی هم تغییر کرده و مبالغ و نوع جریمه‌ها به‌گونه‌ای بازدارنده‌تر از گذشته شده است و این در آینده بسیار نزدیک تاثیرگذار خواهد بود.

وی در خصوص تخلفات بیان کرد: در این ۱۲ روز اخیر از زمانی که شایع و موضوع مردمی سازی یارانه ها در سطح کشور مطرح شد، در مجموعه بازرسی اتاق اصناف استان اصفهان، ۲۸ پرونده گوشت قرمز، ۴۴ پرونده گوشت سفید، ۴۰ پرونده تخم مرغ، ۱۳۹ پرونده خرده فروشان میوه و سبزی، ۳ پرونده روغن خوراکی، ۶ پرونده شکر، ۲ پرونده برنج، ۶ پرونده حبوبات، ۱۰۱ پرونده مواد غذایی، ۱۸۶ پرونده نانوایان، ۱۰۳ پرونده نان های حجیم و نیمه حجیم تشکیل شده است.

محمدی اذعان داشت:  مجموع کل پرونده‌های تشکیل شده در طول این مدت مطرح شدن این طرح ۷۶۹ عدد است که مجموعا ارزش ریالی این پرونده ها ۲۸ میلیارد و ۲۳۶ میلیون ۳۵۵ هزار و ۸۵۴ ریال خواهد شد.

وی تاکید کرد: بسیاری از احتکار هایی که انجام می‌شود در انبارهای عمومی و انبارهای خصوصی نیستند و برخی افراد منازل را به انبار تغییر کاربری دادند و در حال احتکار اقلام اساسی هستند، اما گفتنی است کالاهای اساسی در استان اصفهان فراوانی زیادی دارند و به هیچ عنوان کمبود نداریم و هیچ کدام از کالاهای اساسی در استان اصفهان با کمبود مواجه نخواهند بود.

مدیر بازرسی و نظارت اتاق اصناف استان اصفهان متذکر شد: در حال حاضر به علت اینکه طرح مردمی سازی توزیع عادلانه یارانه‌ها چند روزی است اجرایی شده، در فضای مجازی جوی حاکم شده است که برخی از مردم احساس می‌کنند شاید کمبود اقلام ایجاد شود و بیش از حد نیاز خودشان خریداری می کنند و همین مسائل باعث احتکار خانگی می شود، همچنین در مرور زمان تاریخ انقضای موارد مصرفی به پایان می‌رسد و قابل استفاده نیست و حتی اگر قصد پیشگیری از خرید گران را داشته باشند وقتی که محصولات قابل استفاده نباشند همانند این است که کالایی را بیش از اندازه گران خریده باشید.

وی تصریح کرد: بازرسان اتاق اصناف استان اصفهان همه روزه حتی روز‌های تعطیل در سه شیفت کاری از ساعت ۷:۳۰ صبح تا ساعت ۲۲ شب در سطح عرضه استان در حال بازرسی و نظارت هستند.

محمدی خطاب به شهروندان توصیح داد: شهروندان گرامی می‌توانند در صورت مشاهده احتکار، گرانفروشی و کم فروشی از سوی فروشندگان با شماره تلفن‌های  ۰۳۱٣٢٣٥٢٠١٢ الی ۰۳۱٣٢٣٥٢٠١٣ تماس حاصل کنند و یا به شماره پیامکی ۰۹۱۴۰۴۰۳۰۳۹ تخلفات انجام شده را به مجموعه بازرسی اتاق اصناف اصفهان اطلاع دهند تا با متخلفان به صورت جدی برخورد شود.

وی در ادامه با اشاره به افزایش قیمت نان سنتی گفت: لازم به ذکر است قیمت نان سنتی به هیچ وجه ممکن تغییر نکرده و اگر کسی نان سنتی را بالاتر از قیمت روزهای گذشته خریداری کرده، گرانفروشی محسوب می شود و می تواند با شماره تلفن های اعلام شده تماس حاصل کند و گزارش های خود را ارائه دهد، چرا که گزارش‌های اعلامی از سوی شهروندان حتماً رسیدگی خواهند شد.

مدیر بازرسی و نظارت اتاق اصناف استان اصفهان اعلام کرد: همچنین اتحادیه نان‌های فانتزی و حجیم که در مدتی به اشتباه قیمت‌ها را افزایش داد، قیمت ها به روز اول خود باز گرداننده و تا روز ۲۵ اردیبهشت‌ماه فروشندگان باید به نرخ ماه‌های گذشته محصولات خود را عرضه کنند، چراکه قیمت‌های نان فانتزی از روز ۲۶ اردیبهشت‌ماه  تغییر خواهد کرد.

وی در پایان گفت: همچنین لیست قیمت اقلامی که به تازگی اعلام شده است قابل اجرا خواهد بود و فروشندگان می‌تواند با قیمت جدید محصولات خود را به فروش برسانند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

18 − 1 =