صفحه اصلی » سیاسی » مداحان اهل بیت(ع) زبان گویای مردم هستند

مداحان اهل بیت(ع) زبان گویای مردم هستند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان گفت: مداحان اهل بیت (ع) زبان گویای مردم هستند و نباید از بیان دغدغه‌های معیشتی مردم و انتقال آن به مسوولان خودداری کنند زیرا از نگفتن مشکلات، گره‌ای باز نمی‌شود.

تاریخ انتشار: ۱۴:۰۸ - شنبه ۱۴۰۱/۰۲/۲۴

به گزارش صاحب نیوز؛ محمدرضا جان‌نثاری در دیدار با جمعی از مداحان و اعضای تشکل‌های مداحی استان اصفهان با اشاره به ویژگی‌های روضه امام حسین (ع) در مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن، اظهار داشت: ظرفیت مجالس حسینی فرصتی برای جذب جوانان است و برای این منظور لازم است در ایجاد شور و نشاط مجالس حسینی و برافراشتن پرچم و اقامه عزاداری حسینی اهتمام داشته باشیم.

*برنامه‌ریزی دشمن برای سوق دادن جامعه به ضدفرهنگ‌ها

وی ادامه داد: دشمن برای سوق دادن جامعه به سمت ضدفرهنگ‌ها برنامه‌ریزی دارد و لازم است هیات‌های مذهبی نیز برنامه‌ریزی داشته باشند و همان‌طور که برای بزرگداشت عزا برنامه داریم، برپایی جشن اهل بیت(ع) را نیز در دستور کار قرار دهیم.

جان‌نثاری تصریح کرد: باید دست مداحی که به صورت هفتگی یا ماهانه جوانان را جذب می‌کند و زمینه کسب معرفت دینی و شور حسینی را در آن‌ها ایجاد می‌کند، به گرمی فشرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان با بیان اینکه مجالس حسینی در طول تاریخ همواره توسط مردم اداره شده است و خواهد شد، تصریح کرد: البته دولت و دستگاه‌های دولتی نیز وظیفه دارند با مانع‌زدایی و فراهم کردن زمینه کاهش هزینه‌های هیات‌های عزاداری و مجالس حسینی از آنها پشتیبانی کنند.

وی خاطر نشان کرد: همانگونه که امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب بارها بیان کرده‌اند، انقلاب اسلامی میوه و ثمره هیأت‌های مذهبی و در امتداد قیام حسینی است.

جام‌نثاری همچنین بر شناسایی ظرفیت‌های مکانی دستگاه‌های دولتی به‌منطور قرار دادن این ظرفیت‌ها در اختیار هیات‌های مذهبی در دهه محرم تاکید کرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به دغدغه مداحان در خصوص مسایل معیشتی جامعه، اظهار کرد: اجرای طرح «مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها» تنها راه پیش‌روی دولت است زیرا رویه قبلی فسادآور بود.

وی خاطر نشان کرد: بر همین اساس لازم بود دولت بدون اتلاف وقت و در عین حال عاقلانه و با همت بلند و رعایت تمام جوانب، طرح را اجرا کند و قطعا میزان دخل و خرج مردم نسبت به گذشته متفاوت و بهتر می‌شود.

جان‌نثاری با بیان اینکه دغدغه دولت پیشگیری از سرایت گرانی‌ها به اقلام دیگر است، تصریح کرد: بر همین اساس تعداد گشت‌های نظارتی با بهره گرفتن از ظرفیت بسیج هفت برابر شده است.

*مداحان اهل بیت زبان گویای مردم هستند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان تصریح کرد: مداحان اهل بیت (ع) زبان گویای مردم هستند و نباید از بیان دغدغه‌های معیشتی مردم و انتقال آن به مسوولان خودداری کنند زیرا از نگفتن مشکلات، گره‌ای باز نمی‌شود.

همچنین در این جلسه برخی از مداحان اهل بیت (ع) استان اصفهان به بیان نقطه نظرات و دیدگاه‌های خود در خصوص مباحث مذهبی، معیشتی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی پرداختند.

ضرورت پیاده شدن مدیریت و حکومت‌داری بر مدار نهج‌البلاغه، نگاه توام به معاد و معاش جامعه، بهره‌گرفتن از ظرفیت هیأت‌ها و مداحان در تسهیل‌گری اجتماعی، توجه به فرصت اربعین و راهپیمایی آن در اصفهان، افزایش هزینه‌های مجالس عزاداری و برنامه‌ریزی برای کاهش این هزینه‌ها، ضرورت در اختیار قرار دادن اماکن دولتی دارای امکان برگزاری مجالس عزاداری در مناسبت‌های مذهبی، توجه به جایگاه محرم و صفر در تحول آفرینی در جامعه، آمادگی استفاده از ظرفیت هیات‌های مذهبی در نظارت بر بازار، تشدید نظارت بر اصناف و جلوگیری از تخلفاتی مثل گران‌فروشی از جمله مواردی بود که در این جلسه مطرح شد.

از دیگر مباحث گفته شده توسط مداحان نیز می‌توان به تأکید بر تداوم عهد و پیمان مداحان با راه امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب، ضرورت اطلاع‌رسانی بیشتر دولت در خصوص طرح جدید اقتصادی و پرهیز از عجله در اجرای این طرح، برخورد قاطع نظام با متخلفان اقتصادی، حمایت و پشتیبانی معنوی از مداحان، برنامه‌ریزی و مقابله فرهنگی با برخی مظاهر ضدفرهنگی مانند بی‌حجابی، ایجاد فرصت عادلانه در رسانه ملی برای مداحان، ایجاد اتاق فکر و استفاده از ظرفیت مداحان در مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن، استمرار جلسات معاون استاندار با مداحان، ضرورت تسریع در حل مشکلات معیشتی و اقتصادی جامعه اشاره داشت.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

3 − دو =