صفحه اصلی » اجتماعی » هوای اصفهان در وضعیت قابل قبول/ ۷ ایستگاه پایش کماکان قطع است

هوای اصفهان در وضعیت قابل قبول/ ۷ ایستگاه پایش کماکان قطع است

میانگین شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان صبح امروز با وجود قطعی هفت ایستگاه پایش روی عدد ۹۵ (وضعیت قابل قبول) قرار گرفت.

تاریخ انتشار: ۰۸:۰۹ - شنبه ۱۴۰۱/۰۲/۲۴

به گزارش صاحب نیوز؛ محمود مزارع کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: امروز هفت ایستگاه پایش کیفی هوا در خیابان‌های جی، کاوه، انقلاب، میرزاطاهر، باغ غدیر، دانشگاه و رهنان برای دومین روز پیاپی قطع است.

وی با بیان اینکه شاخص کیفی هوا در ایستگاه خیابان استانداری با میانگین ۱۵۷ وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان را نشان می‌دهد، افزود: شاخص هوا در بزرگراه خرازی و خیابان ورزشگاه میثاق به ترتیب با ۱۰۸ و ۱۲۳ AQI در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس است.

کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان ادامه داد: کیفیت هوا در ایستگاه‌های پایش آنلاین در خیابان‌های احمدآباد با شاخص ۷۷، باهنر با شاخص ۶۴، پروین با شاخص ۸۲، رودکی با شاخص ۶۵، فرشادی با ۶۸ و فیض با شاخص ۷۵ در وضعیت (زرد) قابل قبول است.

مزارع اضافه کرد: امروز وضعیت کیفیت هوای شهر صنعتی سگزی با شاخص ۱۴۳ و مبارکه با شاخص ۱۱۰ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس و در شاهین شهر با شاخص ۸۱ در وضعیت قابل قبول ثبت شده ضمن اینکه ایستگاه‌های منطقه صنعتی دولت آباد، خمینی‌شهر، نجف آباد و کاشان دائم قطع است.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

پانزده − چهار =