صفحه اصلی » آخرین اخبار ایران و جهان » احیای زاینده رود توسط رودخانه شور دهاقان؛ بیانگر اجرای موفق طرح‌های آبخیزداری است

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان:

احیای زاینده رود توسط رودخانه شور دهاقان؛ بیانگر اجرای موفق طرح‌های آبخیزداری است

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان با بیان این‌كه اجراي طرح‌های آبخیزداری بسیار حائز اهمیت است گفت: احیای زاینده رود توسط رودخانه شور دهاقان بیان‌گر این بود که اجرای طرح آبخیزداری در سرچشمه‌های این رودخانه موفق بوده است و نه تنها باعث جلوگیری از ورود آب به پایین دست نمي‌شود بلکه سبب کنترل سیلاب و جلوگیری از خسارات در بارندگی‌ها می‌شود.

تاریخ انتشار: ۰۸:۳۷ - دوشنبه ۱۴۰۱/۰۲/۲۶

به گزارش صاحب نیوز؛  محمد علي كاظمي، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان ظهر امروز در آيين توديع و معارفه بخشدار و رئیس جدید اداره منابع طبیعی شهرستان دهاقان اظهار داشت: حفاظت منابع طبیعی خوشبخانه با همکاری بسیار خوبی انجام می‌شود و مردم عزیز در این عرصه همیشه پیش‌قدم بوده‌اند.

وی ادامه داد: منابع طبیعی ، منابعی است که خدادادی و بدون دخالت انسان ایجاد شده و همگی در برابر حفاظت و جلوگیری از خسارت به این منابع جدی باشیم.

کاظمی با بیان این‌که در خصوص حفظ منابع طبیعی بر اساس دو محور عمل می‌کنیم گفت: محور اول حفاظت فیزیکی است که توسط یگان حفاظت و مردم انجام می‌شود و محور دوم رفع تداخلات پلاکی است که خوشبخانه در این شهرستان این امر انجام شده است و درخواست داریم که اگر موردی از تداخلات پلاکی وجود دارد کارگروه مربوطه تشکیل و نسبت به رفع آن اقدام شود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان با اشاره این‌که باید استفاده چند قطبی از مراتع شود گفت : با همکاری شرکت‌های دانش بنیان گیاهان دارویی موجود در مراتع را فراوری خواهیم کرد تا از خام فروشی آن جلوگیری شود.

وی در همین راستا افزود : چند قطبی شدن مراتع سبب جلوگیری از فشار بیش از حد دام به گونه‌های گیاهی می‌شود و افرادی که پروانه دارند می‌توانند در عرصه گیاهان دارویی نیز کار کنند.

کاظمی با بیان این‌كه اجراي طرح‌های آبخیزداری بسیار حائز اهمیت است گفت : احیای زاینده رود توسط رودخانه شور دهاقان بیان‌گر این بود که اجرای طرح آبخیزداری در سرچشمه‌های این رودخانه موفق بوده است و نه تنها باعث جلوگیری از ورود آب به پایین دست نمي‌شود بلکه سبب کنترل سیلاب و جلوگیری از خسارات در بارندگی‌ها می‌شود.

علی جمشیدیان فرماندار شهرستان دهاقان نیز در این آیین  با اشاره به نظام جدید پرداخت یارانه‌ها و اصلاح شيوه پرداخت يارانه در دولت جديد گفت : اصلاح نظام پرداخت يارانه‌ها ، وظیفه دولت قبل بوده است که به هر دلیلی انجام نشده بود .

وی ادامه داد : بودجه مربوط به ارز 4200 در 6 ماهه اول سال گذشته به اتمام رسیده بوده و دولت جدید 14 هزار میلیارد تومان برای ما به التفاوت ارز مرجع و ارز نیمایی هزینه داده است .

جمشیدیان بیان کرد : ارز ترجیحی ابتدا به تمامی کالاها تخصص داده می‌شد که پس پیگیری و ورود دستگاه‌هاي نظارتي به اين موضوع محدوديتي ايجاد كه اين ارز به بعضي از كالاهاي اساسي تخصيص پيدا كند.

فرماندار شهرستان دهاقان گفت : دولت سيزدهم براي درمان اقتصاد همت جدي دارد و در اين موضوع حاضر است از آبروي خود نيز بگذرد.

وي با بيان اين‌كه افراد بسياري از اين ارزها منتفع مي‌شدند گفت : اين افراد امروزه سعي دارند تا با هماهنگي با رسانههای بیگانه این اصلاح نظام پرداخت یارانه را زیر سوال ببرند و اعتراض کنند .

جمشیدیان بیان کرد: در دولت جدید توجه ویژه به محرومین در دستور کار قرار دارد و تلاش می‌شود تا محرومین از حمایت‌های لازم بهره‌مند شوند ، مردم این کشور صاحبان اصلی این نظام و انقلاب هستند.

فرماندار شهرستان دهاقان خطاب به مدیران شهرستان گفت : وظیفه هر كدام از شما اين است كه هر چه توان دارید برای خدمت به مردم و صداقت با‌ آن‌ها تلاش کنید و قطعا اگر با مردم صداقت داشته باشیم مردم نیز با ما همراه خواهند شد و کمک‌مان خواهند کرد.

وی با بیان این‌که ذخایر گندم هنگام تحویل دولت برای یک ماه باقی مانده بود گفت : هم اکنون مفتخریم این را اعلام کنیم که هیچ مشکلی در تأمین کالاهای اساسی وجود ندارد و همچنین بدون استقراض از بانک مرکزی و چاپ پول بی پشتوانه حقوق کارکنان پرداخت و بدهی‌ها نیز در حال تسویه است.

جمشیدیان بیان کرد : مسؤولیت قبول کردن بسیار سخت است و افرادی که زیر بار مسؤولیت می‌روند مورد سوال قرار می‌گیرند پس باید هدف آن‌ها خدمت صادقانه به مردم باشد

فرماندار شهرستان دهاقان ضمن تقدیر از بخشدار و رئیس سابق اداره منابع طبیعی گفت : بخشدار جدید و همچنین رئیس جدید اداره منابع طبیعی از زمان ابلاغ حخکم مسؤولیت باید در راستای تکلیف خود جدی وارد میدان عمل شوند.

وی همچنین تصریح کرد : در تصمیم‌گیری‌ها باید با مردم تعامل و همفکری شود و علاوه بر قانون باید منافع مردم نیز در نظر گرفته شود.

در این آیین از زحمات سرهنگ رستگار بخشدار سابق تجلیل و طی حکمی از سوی استاندار اصفهان، محمد جعفر ورپشتی به عنوان بخشدار جدید شهرستان دهاقان منصوب شد؛ همچنین از زحمات محمد جواد آقاسی رئیس سابق اداره منابع طبیعی تجلیل و محمد حسین سید علی‌پور از سوی مدیر کل منابع طبیعی استان اصفهان به عنوان سرپرست این اداره در دهاقان منصوب شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

نوزده − 2 =