صفحه اصلی » اجتماعی » ماجرای تنبیه یک دانش آموز توسط معلم در هرند/ واکنش آموزش و پرورش: با معلم خطاکار طبق قانون برخورد می شود+ فیلم

ماجرای تنبیه یک دانش آموز توسط معلم در هرند/ واکنش آموزش و پرورش: با معلم خطاکار طبق قانون برخورد می شود+ فیلم

رئیس اداره ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات اداره کل آموزش و پرورش استان گفت: اولیا دانش آموز در روز دوشنبه ۲۶ اردیبشهت ماه به مدرسه مراجعه می کنند و معلم از اولیا دانش آموز عذر خواهی می کند، اما گزارش آن اتفاق تلخ آماده است و طبق اساس مقررات پیگیری ها حتما برای معلم صورت میگیرد.

تاریخ انتشار: ۰۹:۰۰ - سه شنبه ۱۴۰۱/۰۲/۲۷

مصطفی درستکار در گفت وگو با خبرنگار صاحب نیوز در مورد کلیپی که در فضای مجازی از تنبیه دانش آموز توسط معلم منتشر شده است، اظهار کرد: این دانش آموز در شهرستان دیگری از استان مشغول تحصیل بوده، که در بهمن ماه سال ۱۴۰۰ به دلیل تغییر محل سکونت ساکن هرند و در مدرسه متوسطه اول شهید غفار هرندی ثبت نام می کند.

رئیس اداره ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان تصریح کرد: با توجه به بررسی های که انجام شده بود این دانش آموز محدودیت های خاص خودش را داشته، که مسئولان آموزش و پرورش این دانش آموز را مورد حمایت مادی و معنوی قرار می دهند.

درستکار ادامه داد: در روز یکشنبه ۲۵ اردیبشهت ۱۴۰۱ این دانش آموز در مدرسه شیطنت های زیادی داشته و این مورد باعث می شود، متاسفانه معلم یک برخورد فیزیکی محدودی با دانش آموز داشته باشد.

وی افزود: بلافاصله بعد از این برخورد رئیس آموزش و پرورش و رئیس ارزیابی عملکرد شهرستان هرند در مدرسه حضور پیدا می کنند و به صورت میدانی این موضوع مورد برسی قرار می گیرد.

رئیس اداره ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات اداره کل آموزش و پرورش استان افزود: اولیا دانش آموز در روز دوشنبه ۲۶ اردیبشهت ماه به مدرسه مراجعه می کنند و معلم از اولیا دانش آموز عذر خواهی می کند، اما گزارش آن اتفاق تلخ آماده است و طبق اساس مقررات پیگیری ها حتما برای معلم صورت می گیرد.

این کلیپ را در ادامه می توانید ببینید:

 

بدون شک رفتارها و برخوردهای این چنینی در مدارس به هیچ عنوان قابل دفاع نیست و باید با آن برخورد شود اما باید برای جلوگیری از رفتارهای این چنینی اقدامات پیشگیرانه که بخشی از آن با ایجاد آگاهی بیشتر و کسب مهارت است، باید اتفاق بیفتد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

بیست − 18 =