صفحه اصلی » استان اصفهان » نقش آفرینی بسیج مستضعفین در تمامی مسائل جامعه آغاز شده است

نقش آفرینی بسیج مستضعفین در تمامی مسائل جامعه آغاز شده است

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: بنا داریم با هم‌افزایی قوای سه‌گانه به ویژه دولت مردمی، در تمام مسائل عمده و اساسی کشور ورود کرده و برای حل آن مسائل با توجه به اولویت‌های مردم در مناطق مختلف برای رفع آن با نقش آفرینی گروه‌های جهادی و جوانان انقلابی، وارد عرصه و حل مسئله کنیم.

تاریخ انتشار: ۲۱:۳۱ - چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۲/۲۸

به گزارش صاحب نیوز؛ سردار سرتیپ پاسدار غلامرضا سلیمانی عصر امروز چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت‌ماه در رزمایش جهادگران فاطمی استان اصفهان اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب در اردیبهشت سال ۷۸ دستور تشکیل بسیج سازندگی را در فضایی صادر کردند که از ادغام جهاد سازندگی در یک وزارتخانه و محروم شدن مردم از خدمات جهاد سازندگی بسیار اندوهگین بودند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین افزود: رهبر معظم هنگامی که دیدند جوانان انقلابی داوطلبانه خدمت به مناطق محروم را در پیش گرفته‌اند، فرمان تشکیل بسیج سازندگی را صادر کردند، بسیج سازندگی با اولین گروه‌های جهادی بسیج با عنوان اردوهای هجرت شکل گرفت.

وی بیان کرد: جریان مقدس خدمت گذاری که در نظام امام – امت شکل گرفته است، از جمله مهم‌ترین نرم افزارهای نظام و نرم افزارهای بومی انقلاب اسلامی ایران است. در فرهنگ اسلام ناب و منظومه فکری امامین انقلاب اسلامی به ویژه رهبر انقلاب، جهاد سازندگی جایگاه ویژه‌ای داشته است.

سردار سرتیپ پاسدار سلیمانی توضیح داد: البته جهاد سازندگی میراث امام راحل است و امروز ما امانتدار بسیج سازندگی و گروه‌های جهادی بسیج ملت ایران در سپاه پاسداران و سازمان بسیج هستیم. مطالبات برحق جهادگران باید سرلوحه کار ما باشد و تردیدی در پاسخ گفتن به مطالبات جهادگران در مجموعه سپاه، بسیج سازندگی و مجموعه بسیج وجود ندارد.

وی اذعان داشت: برنامه‌های بسیج سازندگی از خرداد ۱۴۰۰ با حماسه بزرگی که ملت ایران در انتخابات ۲۸ خرداد رقم زد شتاب روزافزونی به خود گرفته و افق جدیدی در مقابل بسیج سازندگی گشوده شده است، بنا داریم با هم‌افزایی قوای سه‌گانه به ویژه دولت مردمی، در تمام مسائل عمده و اساسی کشور ورود کرده و برای حل آن مسائل با توجه به اولویت‌های مردم در مناطق مختلف برای رفع آن با نقش آفرینی گروه‌های جهادی و جوانان انقلابی، وارد عرصه و حل مسئله کنیم.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین تصریح کرد: در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، تحقق همه جنبه‌های مردم سالاری اسلامی تشکیل جامعه اسلامی و ورود به تمدن نوین اسلامی در سه مرحله از مراحل تکاملی انقلاب اسلامی باقی ماند و به گام دوم منتقل شد. تحقق دولت اسلامی در اولویت است.

وی تاکید کرد: تحقق دولت اسلامی به معنای تحقق آرمان‌های امام راحل در ساختن ایران اسلامی، تحقق تدابیر رهبر معظم انقلاب در تکمیل الگوی مردم سالاری علوی و جمهوری اسلامی است. نمی‌توانیم مسائل مردم را حل نشده باقی گذاشته و از دولت اسلامی سخن گوییم بلکه باید در عرصه‌های حل مسئله ورود کنیم. جهاد و خدمت رسانی به مردم، منزلت زیادی در اسلام دارد.

سردار سرتیپ پاسدار سلیمانی متذکر شد: با توافقات و همکاری خوبی که با دستگاه‌های مسئول شکل گرفته است، اکنون آبرسانی به ۷۲۰۰ روستا در سطح کشور برای تأمین آب شرب آغاز شده است. همچنین استفاده بهینه از آب‌های قنوات و جویباره‌ها با عنوان طرح «از آبخیز تا جالیز» در حال نهایی شدن است. احداث جاده‌های روستایی به طور گسترده در حال آغاز شدن است و ۴۰۰ هزار واحد مسکونی برای خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد آغاز شده است.

وی خاطر نشان کرد: تأمین اعتبار و تقسیم استان‌ها و شهرستان‌ها در ساخت نیروگاه‌های خورشیدی انجام شده و پشتیبانی این طرح از محل تبصره ۱۶ تأمین خواهد شد، تحقق اقتصاد مقاومتی و رفع موانع تولید در قالب طرح همگام با کشاورزان برای پر کردن خلأ عملکردی و خودکفایی کشور و تمرکز بر روی ۲۱ محصول مزیت‌دار کشاورزی، فعال شدن کلینیک‌های صنعت برای رفع موانع تولید نیز از جمله فعالیت‌هایی است که بسیج سازندگی اقدام به انجام آن کرده است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین یادآور شد: عرصه بسیار وسیع و گسترده از جهاد خدمت‌رسانی در حال انجام است، مجاهدت گروه‌های جهادی در مقابله با ویروس کرونا ستودنی بود که رهبر معظم انقلاب نیز بارها رضایت خود از تلاش و مجاهدت بسیجیان در این زمینه را اعلام کردند. در گام دوم انقلاب اسلامی به سرعت باید وارد مرحله پیشرفت و آبادانی شویم و مشکلات به جای مانده ناشی از نفوذ دشمن در دستگاه‌های کشور که مسیر پیشرفت ملت ایران را کند کرد، رفع شود.

وی اعلام داشت: نسخه‌های بانک جهانی در ایران پیاده شد و فاصله بین فقیر و غنی را ایجاد کرد. اگر به توصیه‌های رهبر معظم انقلاب عمل می‌شد که توسعه نباید محرومین را زیر چرخ‌های خود له کند، امروز با این وضعیت مواجه نبودیم. در همان زمان سخنگوی دولت وقت گفته بود نسخه توسعه که به دنبال پیاده سازی آن هستیم لاجرم تعدادی از مردم را در زیر چرخ‌های خود له می‌کند و این اجتناب ناپذیر است.

سردار سلیمانی گفت: در آن زمان مسئولان وقت اعلام کردند باید تبعیض‌ها را متحمل شویم و امروز با انبوهی از مشکلات مواجه هستیم که پس از قطعنامه تا پایان دولت دوازدهم ایجاد شد. بخشی از مشکلات اقتصادی ناشی از فشارهای دشمن و بخشی از آن ناشی از اقتصاد لیبرالی و اقتصاد به اصطلاح آزاد است.

وی ادامه داد: با برنامه‌های غلط که محرومیت و نابسامانی اقتصادی تولید می‌کند، ما را از عمل به فرهنگ امام راحل و تدابیر رهبر معظم انقلاب برای ساختن ایران، تحقق عدالت، پیشرفت و آبادانی دور کردند. تمرکز بر تولید جای خود را به سیاست‌های پولی داد که تورم‌زا است. مردم ایران در سال‌های گذشته توانستند دشمن را در جنگ اقتصادی با راهبرد مقاومت فعال شکست دهند. اکنون فرصت پرداخت این مسئله در سایه فرهنگ ایثار و جهاد است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین تاکید کرد: مهم‌ترین کارکرد فرهنگ جهادی بسیج این است که در مواجهه با فرهنگ غلطی که برای ساختن ایران به خارج از کشور نگاه می‌کند، بتواند فرهنگ بسیجی را در همه دستگاه‌ها و کارگزاران نظام حاکم کند. اگر تفکر بسیجی بر کشور حکم‌فرما شود طمع بیگانگان از این کشور قطع خواهد شد.

وی اظهار داشت: جایی که نسخه‌های بانک جهانی در کشور پیاده سازی شد بیگانگان طمع کردند. مسئولانی که این کار را کردند باید در مقابل هشدار پاسخگو باشند. زمان برای حل این مسائل وجود دارد. باید جهاد پیشرفت آبادانی و تحقق عدالت شکل بگیرد. ما در تجهیز گروه‌های جهادی، بسیج سازندگی برنامه خواهیم داشت.

سردار سرتیپ پاسدار سلیمانی در پایان گفت: پرداخت نفر/روز سال گذشته پرداخت شده امسال هم ادامه می‌یابد. قرارگاه‌های جهادی تخصصی تجهیز خواهد شد. پیگیر بیمه و سایر مسائل جهادگران نیز خواهیم شد. بسیج و گروه‌های جهادی آن برای خدمت گذاری به ملت ایران آماده خواهند بود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

پانزده + 6 =