صفحه اصلی » آخرین اخبار ایران و جهان » هوای اصفهان آلوده است/ ۳ ایستگاه بر مدار قرمز آلودگی

هوای اصفهان آلوده است/ ۳ ایستگاه بر مدار قرمز آلودگی

شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان با میانگین ۱۳۵ وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس را نشان می‌دهد.

تاریخ انتشار: ۰۷:۵۱ - پنجشنبه ۱۴۰۱/۰۲/۲۹

به گزارش صاحب نیوز؛ محمود مزارع کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: کیفیت هوا در ایستگاه‌های پایش آنلاین در خیابان‌های احمدآباد با شاخص ۱۱۴، استانداری با شاخص ۱۴۷، باهنر با شاخص ۱۰۹، پروین با شاخص ۱۲۷، جی با شاخص ۱۳۵، فرشادی با شاخص ۱۱۱ و فیض با شاخص ۱۱۳ در وضعیت نارنجی (ناسالم برای گروه‌های حساس) است.

وی با اشاره به قطعی هفت ایستگاه پایش در خیابان‌های انقلاب، باغ غدیر، میرزا طاهر، کاوه، رهنان، دانشگاه و کردآباد اضافه کرد: شاخص کیفی هوا همچنین در ایستگاه بزرگراه خرازی با ۱۵۳، رودکی با ۱۷۵ و ورزشگاه میثاق با ۱۶۴ AQI وضعیت قرمز (ناسالم برای عموم شهروندان) را نشان می‌دهد.

کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان، افزود: امروز وضعیت کیفیت هوای شهر صنعتی سگزی با شاخص ۱۴۸ و مبارکه با شاخص ۱۱۴ ناسالم برای گروه‌های حساس و در شاهین شهر با شاخص ۹۱ در وضعیت قابل قبول ثبت شده ضمن اینکه ایستگاه‌های منطقه صنعتی دولت آباد، خمینی‌شهر، نجف آباد و کاشان دائم قطع است.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

سیزده − پنج =