صفحه اصلی » آخرین اخبار ایران و جهان » جشنواره بازی های بومی محلی دانش آموزان عشایر در منطقه وردشت سمیرم

با حضور معاون اداره کل آموزش و پرورش استان برگزار شد؛

جشنواره بازی های بومی محلی دانش آموزان عشایر در منطقه وردشت سمیرم

جشنواره بازی های بومی محلی منطقه وردشت سمیرم با حضور لیلا سادات ابطحی، معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان برگزار شد.

تاریخ انتشار: ۰۸:۲۵ - پنجشنبه ۱۴۰۱/۰۲/۲۹

به گزارش صاحب نیوز؛ جشنواره بازی های بومی محلی در کمپ های شهر فتح آباد منطقه وردشت سمیرم با حضور معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، مسئول آموزش و پرورش عشایری استان، رئیس دوره اول آموزش ابتدایی  اداره کل آموزش و پرورش استان، مدیر آموزش و پرورش شهرستان سمیرم، مدیر آموزش و پرورش شهرستان دهاقان، مدیر آموزش و پرورش فریدونشهر، معاون آموزشی جرقویه سفلی، فرماندار شهرستان سمیرم و کارشناسان مناطق شش گانه عشایری استان اصفهان، برگزار شد.

در این جشنواره بیش از ۱۵۰ دانش آموز در رشته های مختلف طناب کشی، چوب کشی و …  و فرهنگیان برگزیده جشنواره تدریس مبتنی برIT به رقابت پرداختند و نفرات برتر از سوی معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش سمیرم مورد تقدیر قرار گرفتند.

لیلاسادات ابطحی در این جشنواره با سپاسگزاری از تیم برنامه‌ریزی شهرستان سمیرم در خصوص اجرای مناسب جشنواره بازی های بومی محلی، با اشاره به سند تحول بنیادین و نیز اهمیت حفظ هویت ایرانی اسلامی در مدارس عشایری بیان داشت: شهرستان سمیرم با توجه به دارا بودن بیشترین جمعیت عشایری در سطح استان پوشش دهنده تعداد زیادی از دانش آموزان بوده و از مجموع 155 واحد آموزشی استان  94 مدرسه ابتدایی، متوسطه اول و دوم نظری و هنرستان، از خدمت رسانی فرهنگیان سمیرم بهره‌مند می‌شوند و امیدواریم بتوانیم با همدلی در راستای تحقق اهداف آموزشی گام های موثری برداریم.

در ادامه نادری مدیر آموزش و پرورش شهرستان سمیرم بیان کرد: اجرای جشنواره بازیهای بومی محلی در مدارس عشایری بر اساس شیوه نامه ها با هدف کیفیت‌بخشی به فرایندهای تعلیم و تربیت برگزار می‌گردد و موجب شناخت استعدادهای دانش آموزان و ایجاد انگیزه و شور و نشاط در ایشان می شود.

همچنین  اجرای تدریس نمادین به دو شیوه نوین و سنتی توسط دو نفر از آموزگاران منطقه سمیرم برای دانش آموزان دوره ابتدایی از برنامه‌های اجرایی در این جشنواره بود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

5 × سه =