صفحه اصلی » ورزشی » واکاوی برد طلایی پوشان در مقابل شهرخودرو

واکاوی برد طلایی پوشان در مقابل شهرخودرو

مربی فوتبال در مورد بازی سپاهان و پرسپولیس توضیحاتی داد.

تاریخ انتشار: ۱۰:۵۸ - شنبه ۱۴۰۱/۰۲/۳۱

حسن شفیعی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز در مورد بازی سپاهان در مقابل شهرخودرو اظهار کرد: سپاهان در حالی به مصاف شهر خودرو رفت که فقط باید در این بازی‌های باقی مانده به دنبال نایب قهرمانی باشد.

مربی فوتبال بیان کرد: سپاهان در هفته ۲۷ به مصاف تیمی در ورزشگاه نقش جهان رفت که در طول ۲۶ هفته فقط در دو بازی موفق به گرفتن پیروزی شده بود، در رده ۱۶ جدول، ۱۶امتیازی و در معرض سقوط قرار دارد.
شفیعی عنوان کرد: سپاهان به گونه ای به مصاف شهر خودرو رفت که فقط یک تغيير نسبت به بازی قبل داشت و با همان سیستم و همان ترکیب وارد زمین شده بود.

*تیم شهر خودرو از همان اول سعی بر بستن نقاط قوت تیم سپاهان کرد

وی افزود: تیم شهر خودرو که قدرت رویارویی با تیم سپاهان را نداشت از همان اول سعی بر بستن نقاط قوت تیم سپاهان کرد به این صورت که با یک سیستم سه دفاع متمرکز وسط و بستن کناره ها توسط دفاع کناری و دو هافبک میانی و دو هافبک کناری و فقط یک نوک حمله که به ابوالفضل عکاشه بازیکن پایه ذوب آهن چشم دوخته بود.

حسن شفیعی با اشاره به اینکه در سمت راست نیز باز از بازیکن سال‌های گذشته سپاهان بهره می برد، اذعان کرد: با توجه به اینکه تیم شهر خودرو به دنبال کشاندن تیم سپاهان به زمین خود بود تا بتواند از سرعت عکاشه وشریفی استفاده کند ولی تیم سپاهان بسیار با حوصله در عرض دفاع خود بازی‌ را شروع می‌کردند تا از روزنه‌ای تیم شهر خودرو استفاده بکند که در این کار هم موفق بودند.

به گفته این مربی فوتبال اگر به گل اول سپاهان در دقیقه ۴۴ توجه کنید می‌بیند که بعد از صاحب شدن توپ توسط کریمی، حدود ۸۰ متر اسماعیلی فر بدون توپ خود را به ١٨ قدم شهر خودرو می‌رساند و یک پاس پشت دفاع را از کریمی می‌گیرد.
شفیعی ادامه داد: در یک روز بسیار بد فراهانی در جمع کردن توپ، گل اول را دریافت می‌کند و همان گل باعث شد که تیم شهر خودرو حالت خود را در دفاع از دست بدهد و نیمه اول را سپاهان با یک گل پشت سر بگذارد.
وی افزود: در این نیمه می‌شود از بازیکنان خوب زمین مانند علی‌ کریمی، دانیال اسماعیلی فر، وامید نور افکن در خط دفاع نام برد همچنین با شروع نیمه دوم تیم به هم ریخته و از قبل بازنده شهر خودرو بازی را شروع کرد، شهر خودرو اینبار آمده بود با پاس‌های بلند روی دفاع سپاهان گل خورده  خود را جبران کند.

*ناهماهنگی بین سه دفاع میانی و دروازبان شهر خودرو وجود داشت

حسن شفیعی توضیح داد: ‌ولی آنقدر نا هماهنگی بین سه دفاع میانی و دروازبان شهر خودرو وجود داشت که در دقیقه ۵۵ پاس پشت دفاع سروش رفیعی و قاطی کردن فراهانی با مدافع خود و ضربه سر مدافع، جهانی را صاحب توپ کرد که جهانی دومین گل سپاهان به شهر خودرو را بزند.
مربی فوتبال گفت: سپاهان بعد از گل دوم به دنبال حفظ توپ، گردش توپ، مالکیت توپ و همچنین سعی بر دواندن توپ کرد که باعث خالی شدن سمت چپ شهر خودرو شد.

*این بازی فقط ۳ امتیاز برای سپاهان و پرتگاهی برای سقوط شهر خودرو بود

شفیعی خاطرنشان کرد: توپ فرستاده بین مدافعان شهر خودرو باز نیز مانند گل‌های اول ودوم به دلیل ناهماهنگی مدافعان ودروازبان شهر خودرو گل زده شد، به نظر من این بازی فقط ۳ امتیاز برای سپاهان و پرتگاهی برای سقوط شهر خودرو بود.

وی افزود: در دقایق باقی مانده اکثرا خطراتی روی دروازه‌ی هم دیگر ایجاد می‌کردند ولی سپاهان بیشتر به دنبال اجرای تاکتیک‌های خود بود، در این میان کادر سپاهان در دقایق ۶۶ دو تعویض و در دقایق ۸۶ دو تعویض انجام دادند تا سپاهان با این برد منتظر تصمیم کمیته انظباطی فدراسیون باشد.

حسن شفیعی در پایان خاطرنشان کرد: برای نتیجه پرسپولیس وتراکتور ‌باید ببینم در هفته ۲۹ و ۳۰ سرنوشت نایب قهرمانی چگونه رقم می‌خورد و آرزوی موفقیت برای تیم خوب اصفهان دارم.

تیم سپاهان با برتری در این بازی موقتا در جایگاه دوم قرار گرفت و باید منتظر باشد تا نتیجه بازی نیمه تمام پرسپولیس و تراکتور اعلام شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

دو × 4 =