صفحه اصلی » اجتماعی » ذخیره خونی مطلوب 10 روز برای اصفهان

ذخیره خونی مطلوب 10 روز برای اصفهان

سرپرست روابط عمومی اداره کل انتقال خون استان اصفهان گفت: خوشبختانه در حال حاضر ذخیره خون استان اصفهان ده روز و ذخیره خون شهرستان اصفهان ٩ روز است و در وضعیت مطلوبی قرار داریم.

تاریخ انتشار: ۱۱:۰۰ - شنبه ۱۴۰۱/۰۲/۳۱

فرشته آرامش در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز اظهار کرد: خوشبختانه در حال حاضر ذخیره خون استان اصفهان ده روز و ذخیره خون شهرستان اصفهان ٩ روز است و در وضعیت مطلوبی قرار داریم.

سرپرست روابط عمومی اداره کل انتقال خون استان اصفهان عنوان کرد: با توجه به اینکه برخی از فرآورده های خونی مانند پلاکت، ظرف سه روز حتما باید مصرف شود ما همچنان به اهداکنندگان خون نیاز داریم تا بتوانیم پاسخگوی نیاز پلاکت استان نیز باشیم.

آرامش با اشاره به اینکه ما بصورت مستمر به اهداکنندگان خون نیاز داریم، بیان کرد: در زمینه اهدای خون بانوان کمبود آماری وجود دارد که با برنامه ریزی و فرهنگ سازی درصدد هستیم این آمار را بالا برده و بانوان را تشویق به اهدای خون کنیم.

وی با بیان اینکه ٢۴ خرداد روز جهانی اهداکنندگان خون است، خاطرنشان کرد: همیشه میانگین ها به این صورت بوده که سه ماه اول سال آمار اهدای خون خوب است و به صورت مستمر با اهداکنندگان خون مواجه هستیم ولی با شروع فصل گرما از این آمار کاسته می شود.

فرشته آرامش توضیح داد: طبق آمار سال های گذشته، میانگین آمار در مرداد ماه کاهش پیدا می کند، بنابراین در شروع فصل گرما از اهداکنندگان خون دعوت می کنیم برای اهدای خون به مراکز انتقال خون مراجعه کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

15 − 4 =