صفحه اصلی » اقتصادی » صرفه جویی بیش از ۲۰ میلیون لیتر فرآورده‌های نفتی در استان

صرفه جویی بیش از ۲۰ میلیون لیتر فرآورده‌های نفتی در استان

با گازرسانی به ۲۸۴ واحد صنعتی در استان اصفهان از مصرف بیش از ۲۰ میلیون لیتر فرآروده نفتی صرفه جویی شد.

تاریخ انتشار: ۱۴:۴۷ - شنبه ۱۴۰۱/۰۲/۳۱

به گزارش صاحب نیوز؛ سرپرست شرکت گاز استان اصفهان، از گازرسانی به ۲۸۴ واحد صنعتی در راستای مصوبه شورای اقتصاد در سال گذشته خبر داد و گفت: با گازدار شدن رایگان این تعداد واحد صنعتی، از مصرف بیش از ۲۰ میلیون و ۴۰۵ هزار لیتر سوخت مایع پیشگیری شد.

ابوالقاسم عسکری، در دیدار با فرماندار، شهردار و شورای شهر هرند، بیش از ۱۱۲ شهر، ۱۰۶۷ روستا و بیش از ۱۷ هزار واحد صنعتی را در این استان از مزایای گاز طبیعی بهره‌مند دانست و افزود: اصفهان در زمینه توزیع گاز پس از تهران ردیف دوم گازرسانی قرار دارد و سالانه بیش از ۲۲ میلیارد مکعب گاز طبیعی، در بخش‌های خانگی، صنعتی و عمومی استان توزیع می‌شود.

وی، با اشاره به جمعیت ۵ میلیون نفری استان اصفهان و بیش از یک میلیون و ۹۷۰ هزار مشترک گاز طبیعی، گفت: در صورت استفاده از سوخت‌های مایع، علاوه بر ایجاد مخاطرات آلودگی هوا و زیست محیطی، سالانه یک میلیون و ۱۰۰ هزار تانکر ۲۰ هزار لیتری برای سوخت رسانی به این جمعیت و این تعداد مشترک باید در جاده‌های استان تردد می‌کردند.

سرپرست شرکت گاز استان اصفهان، افزود: از ابتدای شروع طرح مصوبه شورای اقتصاد، ۹۸۹ واحد صنعتی و تولیدی تا پایان سال ۱۴۰۰، از مزایای گاز طبیعی بهره‌مند شدند؛ علاوه بر آن هم اکنون بیش از ۱۷ هزار واحد تولیدی و صنعتی در استان گازدار هستند و گازرسانی به ۲۸۴ واحد در سال گذشته محقق شد.

وی، نقش بی بدیل گاز در سبد انرژی را قابل توجه دانست و افزود: جایگزینی گاز طبیعی به عنوان یکی از اهداف استراتژیک این شرکت علاوه بر حفظ محیط زیست، در راستای تحقق شعار سال؛ ” تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین” برای توسعه استان تأثیر بسزایی دارد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

دو + سه =