صفحه اصلی » سیاسی » مساجد را به محور معنویت و برطرف شدن مشکلات مردم تبدیل کنید

امام جمعه اصفهان:

مساجد را به محور معنویت و برطرف شدن مشکلات مردم تبدیل کنید

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان با بیان اینکه کمک‌های شهرداری اصفهان به مساجد به صورت مشارکتی باشد، گفت: حمایت‌های شهرداری اصفهان از مساجد به گونه‌ای باشد که این مکان معنوی، محوری برای فعالیت‌های مذهبی و معنوی و برطرف شدن مشکلات مردم باشد.

تاریخ انتشار: ۱۱:۴۴ - یکشنبه ۱۴۰۱/۰۳/۱

به گزارش صاحب نیوز؛ آیت‌الله سید یوسف طباطبایی نژاد در دیدار معاون فرهنگی شهرداری اصفهان با اشاره به نقش مساجد در محلات اظهار داشت: همواره مساجدی که از نظر فرهنگی فعال هستند، محوری برای محله به شمار می‌آیند و اگر کسی مشکلی دارد به مسجد مراجعه می‌کند.
وی افزود: راه‌اندازی صندوق‌های قرض‌الحسنه، مراکز نیکوکاری، پایگاه بسیج و کانون‌های فرهنگی و هنری و پایگاه‌های علمی در مساجد همه و همه زمینه‌ساز تبدیل شدن مساجد به قطب و محور محلات است.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان تصریح کرد: اگر هر مسجد، حدود 200 خانه اطراف خود را پشتیبانی کند بسیاری از مشکلات برطرف می‌شود به عنوان مثال نیازمندان محدوده مسجد شناسایی شوند و مردم کمک‌هایشان را به آنان ارائه دهند.

وی ابراز کرد: لازم است تا کمک‌ها و حمایت‌های شهرداری از مساجد به صورت مشارکتی باشد به این صورت که هیئت امنای هر مسجد بودجه‌ای از کمک‌های مردمی، درآمدها و موقوفه‌های مسجد را به میدان بیاورند و شهرداری‌ هم حمایت مالی و فرهنگی داشته باشد؛ همچنین لازم است تا اولویت کمک‌ها به مساجدی باشد که درآمد و یا موقوفه‌ای ندارند.

مجتبی شاه مرداری، معاون فرهنگی شهرداری اصفهان در این دیدار با ارائه گزارشی از برنامه‌ها و اقدامات شهرداری در حوزه فرهنگی اظهار داشت: مسجد محوری و محله محوری و تبدیل شدن مسجد به عنوان قطب و محور محلات یکی از رویکردهای شهرداری اصفهان است.

وی افزود: برنامه ریزی شده است که بر اساس مصوبه شورای شهر اگر کسی سازنده مسجد باشد، شهرداری زمین در اختیار آن فرد قرار دهد تا در مناطقی که مسجد نداریم، مسجد احداث شود، البته این ساخت و ساز باید در مدت دو سال انجام و نماز در آن برپا شود.
معاون فرهنگی شهرداری اصفهان تصریح کرد: تفاهم نامه‌ای با برخی از مساجد امضاء می‌شود که طبقات بالا و یا زیرزمین  مساجد که امکان دارد به منظور مکانی برای ورزش و فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی استفاده شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

دو × یک =