صفحه اصلی » فرهنگ و اندیشه » نمایشگاه «ریشه ها» در سالن سعدی حوزه هنری گشایش یافت

نمایشگاه «ریشه ها» در سالن سعدی حوزه هنری گشایش یافت

آیین گشایش نمایشگاه «ریشه ها» حاصل یک عمر فعالیت هنری استاد مرتضی نصر، پیشکسوت و مدرس نقاشی شب گذشته در سالن سعدی حوزه هنری برگزارشد.

تاریخ انتشار: ۱۲:۴۷ - یکشنبه ۱۴۰۱/۰۳/۱

به گزارش صاحب نیوز؛  شب گذشته آثار استاد مرتضی نصر در گالری های بوستان، گلستان و نقطه حوزه هنری اصفهان رونمایی شد.

در این مراسم که با استقبال اساتید هنرمند و هنر دوستان اصفهانی و مسئولین برگزار شد، از شصت سال فعالیت هنری این هنرمند پیشکسوت اصفهانی با حضور مجتبی شاهمرادی معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تجلیل به عمل آمد.

احمد نوری رئیس حوزه هنری استان اصفهان در آیین گشایش نمایشگاه «ریشه ها» گفت: استاد نصر یکی از ریشه‌های فرهنگی و هنری استان اصفهان هستند و ایشان توانستند طی ۶۰ سال فعالیت شاگردان زیادی را در استان اصفهان پرورش دهند که در هنر این شهر ریشه دوانده اند و اثرگذار هستند.

در ادامه دکتر وحیدا به عنوان یکی از دوستان صمیمی استاد نصر برروی صحنه رفت و در خصوص هنر خاطرنشان کرد: هنر نحوه بیان مفاهیم و خواسته ها به زیباترین و اثرگذارترین شکل ممکن در کوتاه‌ترین زمان است.

وی افزود: هنر به هر صورتی که باشد مجسمه سازی، شعر، نقاشی و غیره نحوه بیان هنرمندانه و اثر گذار است و هنرمند خالق این اثر و زیبایی هاست.

وی به بیان نحوه آشنایی خود با استادنصر در جوانی و اینکه ایشان در کنار زاینده رود به نقاشی می پرداختند اشاره کرد و در شعری که سروده بود هنر نقاشی ایشان را ستود.

در این مراسم گروه موسیقی ماهور متشکل از محمدرضا محمدی، سجاد صدری و فرهاد حقوقی به اجرای سه نوازی پرداختند.

سپس مهندس مرتضی بخردی یکی از دوستان دیگر استاد نصر گفت: عنوان ریشه ها و پیشکسوت که به استاد نسبت داده شده است هرگز به سادگی به دست نمی آید.

وی ادامه داد: استاد نصر از ریشه های مهم هنرهای تجسمی اصفهان هستند و ایشان اولی کسی بودند که کلاس نقاشی خصوصی دایر کردند.

وی با اشاره به اینکه آموزش مسئله مهم و مشکلی است و ایشان طی ۶۰ سال این کار مشکل را انجام داده‌اند گفت: باعث افتخار اصفهان است که چنین هنرمندانی دارد و من نیز افتخار می کنم که دوست ایشان هستم.

*زنده نگاه داشتن هنر برایم بسیار مهم است

سپس مرتضی نصر به روی صحنه آمد و افزود: امیدوارم با حضور در چنین جلساتی به آن آبرو بدهیم تا هنرمندان اصفهان بیشتر دیده شوند.

وی با اشاره به اینکه این نمایشگاه حاصل یک عمر فعالیت من است و تشویق‌های پدر من باعث آن شد که به هنر نقاشی روی آورم خاطرنشان کرد: امیدوارم تا توانسته باشم در شهر اصفهان که هنر پایه و اساس آن است اثر کوچکی باقی بگذارم.

وی با اشاره به تدریس رشته نقاشی در دبیرستان سعدی و خاطراتی که از آن دوران داشت تصریح کرد: این جا برای من بسیارعزیز است و دبیرستان سعدی برایم یادآور خاطرات شیرین جوانی و شروع زیبایی تدریس است.

وی افزود: قبل از ورود من به این دبیرستان ساعت نقاشی و کلاس نقاشی وجود نداشت و سپس این ساعت در زمان تدریس مدارس گنجانده شد.

نصر ضمن تشکر از مدیریت و همکاران حوزه هنری اظهار امیدواری کرد تا این مجموعه بتواند با حمایت از هنرمندان باعث پیشرفت هنر در شهر اصفهان شود. همچنین استاد نصر از آقای سعادت، خانم مستغاثی (خبرنگار و مجری برنامه)، خانم کوفگر و تمامی کسانی که در برگزاری این نمایشگاه ها کمک کرده اند تشکر کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

13 + 3 =