صفحه اصلی » اجتماعی » برخورد سلبی تنها راهکار مبارزه با مواد مخدر نیست/ هرگونه کوتاهی در مبارزه با مواد مخدر نهاد خانواده را تهدید می کند

فرماندار شاهین شهر و میمه:

برخورد سلبی تنها راهکار مبارزه با مواد مخدر نیست/ هرگونه کوتاهی در مبارزه با مواد مخدر نهاد خانواده را تهدید می کند

فرماندار شهرستان شاهین شهر و میمه گفت: قطعا نمی توان برخورد سلبی را تنها راهکار مبارزه با مواد مخدر دانست، لذا لازم است، اقناع سازی و آگاهی سازی بطور وسیع و مستمر برای اقشار مختلف جامعه صورت بگیرد.

تاریخ انتشار: ۱۵:۳۶ - دوشنبه ۱۴۰۱/۰۳/۲

به گزارش صاحب نیوز؛ سید محمدرضا کاظمی طبا در نخستین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان شاهین شهر و میمه در سال جاری، معضل اعتیاد و مواد مخدر را یکی از مسائل مهم اجتماعی جامعه امروزی نام برد و اظهار کرد: هرگونه کوتاهی در پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر می تواند دامن‌ تک‌تک آحاد جامعه را بگیرد و در نهایت منجر به از هم پاشیدن نهاد مقدس خانواده‌ ها شود.

فرماندار شهرستان شاهین شهر و میمه با تاکید بر رویکرد اجتماعی بودن مبارزه با مواد مخدر خاطرنشان کرد: قطعا نمی توان برخورد سلبی را تنها راهکار مبارزه با مواد مخدر دانست، لذا لازم است، اقناع سازی و آگاهی سازی بطور وسیع و مستمر برای اقشار مختلف جامعه صورت بگیرد.

وی به کمیته آموزشی و فرهنگی شورای مبارزه با مواد مخدر شهرستان تاکید کرد: ضمن تداوم فعالیت مضاعف تر از قبل در آموزش پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر، برنامه های پیشنهادی و راهکارهای اجرایی خود در سال جاری را به دبیر خانه شورا ارسال شود.

رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان در ادامه از مدارس و دانشگاه‌ها و مراکز علمی به عنوان مهم‌ترین کانون‌های سوء استفاده سوداگران مرگ، برای ضربه زدن به نسل جوان و نوجوان جامعه یاد کرده و گفت: اگر هر دستگاه اجرایی در زمینه شرح وظایف خود با درک مسئولیت ها و اهمیت پرداختن به آن اقدام مناسب انجام دهد در کنار عموم جامعه می توان با اجرای طرح های پیشگیرانه و آگاهی بخشی به مردم مصونیت های لازم را ایجاد نمود.

وی همچنین بر اجرای برنامه های آموزشی در خصوص آشنایی والدین با پدیده شوم مواد مخدر و همچنین تبیین اثرات سوء آن تاکید کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

7 + چهار =