صفحه اصلی » اقتصادی » بهینه سازی مصرف گاز بیش از 4هزار و 344 واحد موتورخانه در استان اصفهان

طی سال گذشته انجام شد؛

بهینه سازی مصرف گاز بیش از 4هزار و 344 واحد موتورخانه در استان اصفهان

در راستای استراتژی ها و اهداف تعیین شده بهینه سازی مصرف گاز، تعداد چهار هزار و 344 واحد موتورخانه مجتمع های مسکونی، اداری، تجاری و سیستم های گرمایشی 1200 فضای آموزشی بهینه سازی شد.

تاریخ انتشار: ۱۵:۱۱ - دوشنبه ۱۴۰۱/۰۳/۲

به گزارش صاحب نیوز؛، ابوالقاسم عسکری، با تاکید بر لزوم مصرف بهینه انرژی بویژه گاز طبیعی و توجه به عدم تراز تولید و مصرف در فصول سرد، توسعه طرح های مصوب شورای اقتصاد و شورای عالی انرژی کشور را ضروری دانست و افزود: خوشبختانه با ایجاد ساختار بهینه سازی مصرف گاز در شرکت ملی گاز شاهد تحرک موثر در زمینه مدیریت انرژی بوده ایم و امیدواریم با توسعه جایگاه این حوزه در سال های آتی با مشکلات کمتری در زمینه عدم تراز تولید و مصرف انرژی در کشور باشیم.

سرپرست شرکت گاز استان اصفهان، اقدامات انجام شده در یک سال گذشته در زمینه مدیریت انرژی تحت سیستم بین المللی ایزو 50001 در شرکت گاز استان اصفهان را ارزشمند بر شمرد و افتتاح آبگرمکن های خورشیدی در آستانه سال 1401 را نشانه ای از حرکت پرشتاب رو به جلو در زمینه مصرف بهینه حامل های انرژی در این شرکت دانست.

وی، با اشاره به اینکه رویکردهای متنوعی در زمینه ی بهینه سازی مصرف گاز طراحی شده، از کاهش حدود 30 درصدی مصرف گاز در واحدهای موتورخانه بهینه سازی شده خبر داد و افزود: توسعه طرح های بهینه سازی در صنایع نیز می تواند نقش قابل توجهی در ایجاد ارزش افزوده در مصرف گاز و ارتقای راندمان تولید داشته باشد.

سرپرست شرکت گاز استان اصفهان، با اشاره به رایزنی های مستمر با صنایع و نیروگاه ها به منظور بهینه سازی مصرف گاز، به حمایت های این شرکت در انجام مطالعات، برنامه ریزی و اخذ موافقت نامه های استانی برای ارتقای بازدهی مصرف انرژی در صنایع استان نظیر سیکل ترکیبی نمودن نیروگاه شهید محمد منتظری و ارتقای راندمان تولید برق از 34 درصد به 57 درصد خبر داد و گفت: اجرای این طرح  می تواند نقش موثری در افزایش تولید برق و همزمان کاهش قابل توجه مصرف گاز استان در سال های آتی داشته باشد.

مهندس عسکری، تصریح کرد: در جلساتی که در سال جاری با تعدادی از صنایع و نیروگاه ها داشتیم، تفاهم نامه هایی به منظور مشارکت بیشتر صنایع در مصرف بهینه گاز در دستور کار قرار گرفت که انشاالله در سال جاری شاهد نهایی شدن و بهره مندی جامعه از ثمرات آنها باشیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

یازده − 9 =