صاحب نیوز

گلکاری

مدیر منطقه ۹ شهرداری اصفهان خبر داد؛

کاشت 9 هزار متر مربع گل های مقاوم در برابر کم آبی در منطقه 9 اصفهان

مدیر منطقه ۹ شهرداری اصفهان از گلکاری ۹ هزار مترمربع از باغچه‌های سطح این منطقه با ۲۲۵ هزار گلدان شامل گلهای مقاوم در برابر کم آبی و گرما خبر داد.

کدخبر: 1091953
تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۳/۰۵ @ ۱۲:۲۷


به گزارش صاحب نیوز؛ سید سلمان قاضی‌عسگر با بیان اینکه منطقه ۹ شهرداری اصفهان یک‌میلیون و ۱۷۰ هزار متر مربع فضای سبز دارد، اظهار کرد: در حال حاضر سرانه فضای سبز در اختیار منطقه ۱۶.۷ مترمربع و سرانه فضای سبز اکولوژیک منطقه ۱۸.۹ متر مربع است.

وی افزود: ۹ هزار متر از باغچه‌های سطح منطقه ۹ شهرداری با ۲۲۵ هزار گلدان گل، گل‌کاری شده و جلوه زیبایی برای فضای سبز این منطقه ایجاد کرده است.

قاضی عسگر ادامه داد: استفاده از گل‌های فصلی با تنوع گونه‌ای شامل رعنا، آهار، پریوش، کوکب کوهی و بذری، شمعدانی، سلوی، ابری و دیگر گونه‌های مقاوم در برابر گرما است و همچنین استفاده از گیاهان با نیاز آبی کم در دستور کار منطقه است تا علاوه بر بهره‌مندی از زیبایی و اثرات مثبت گل و گیاهان، در مصرف آب نیز صرفه‌جویی شود.

مدیر منطقه ۹ شهرداری اصفهان، کاشت نهال و درختچه، نظافت سرشاخه‌ها و جمع‌آوری ضایعات گیاهی را از دیگر اقدامات انجام شده عنوان کرد و درباره ساماندهی سطل‌های زباله خیابانی نیز گفت: ۱۴ سطل زباله قلکی با هزینه‌ای بالغ بر ۱۲۰ میلیون ریال خریداری و نصب شده است که این ساماندهی به صورت مستمر ادامه خواهد داشت.

او از نصب و تعویض ۵۰ تابلو در معابر و مساجد منطقه ۹ با هزینه‌ای بالغ بر ۵۰ میلیون ریال در محله‌های لادان و سودان خبر داد و گفت: رنگ‌آمیزی المان‌ها، نصب نیمکت و سطل زباله در صورت نیاز، احداث محوطه‌های بازی و حرکت درمانی از دیگر اقداماتی است که به‌منظور ساماندهی پارک‌ها انجام شده است.

انتهای پیام/