صفحه اصلی » اجتماعی » نقشه راه بناهای تاریخی شهر اصفهان تدوین می‌شود

مدیرعامل سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری اصفهان:

نقشه راه بناهای تاریخی شهر اصفهان تدوین می‌شود

مدیرعامل سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری اصفهان گفت: تدوین نقشه راه بافت‌ها و بناهای تاریخی شهر، اجتماعی‌سازی و رونق فضاهای شهری و اماکن تاریخی از جمله سیاست‌های کلان شهرداری است.

تاریخ انتشار: ۱۵:۲۹ - سه شنبه ۱۴۰۱/۰۳/۲۴

به گزارش صاحب نیوز؛ محمدعلی ایزدخواستی با بیان انیکه نقشه راه بناهای تاریخی شهر اصفهان تدوین می‌شود، گفت: شهرداری اصفهان، بافت تاریخی را به عنوان یکی از سرمایه‌ها و ثروت‌های بزرگ و ارزشمند شهر می‌داند، لذا سیاست‌های کلانی در این دوره مدیریت شهری تعریف شده است تا اتفاقات خوشایندی در شهر رقم بخورد.

وی با بیان اینکه ثبت جهانی محور فرهنگی و تاریخی اصفهان از جمله اتفاقات خوبی است که با حضور شهرداری و همکاری سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی در حال انجام است، افزود: اجرای این طرح بسیار سنگین و طاقت‌فرسا، چند سال به طول می‌انجامد، اما امیدواریم که در سازمان یونسکو ثبت شود.

ایزدخواستی با بیان اینکه ثبت محور تاریخی و فرهنگی اصفهان در راستای سیاست‌های حفظ و نگهداری معماری تاریخی شهر در حال پیگیری است، گفت: تدوین نقشه راه بافت‌ها و ابنیه تاریخی، اجتماعی‌سازی و رونق فضاهای شهری و اماکن تاریخی، از دیگر سیاست‌های کلان شهرداری در این حوزه است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

14 + 3 =