صفحه اصلی » استان اصفهان » جزئیات حضور وزرا و نمایندگان تام الاختیار دولت در شهرستان های استان اصفهان+ تصاویر

#روایت_خدمت

جزئیات حضور وزرا و نمایندگان تام الاختیار دولت در شهرستان های استان اصفهان+ تصاویر

وزرای دولت سیزدهم به همراه رئیس جمهور صبح امروز در بیست و پنجمین سفر استانی خود وارد استان اصفهان شدند.

تاریخ انتشار: ۰۹:۳۲ - پنجشنبه ۱۴۰۱/۰۳/۲۶

به گزارش صاحب نیوز؛ آیت الله رئیسی رئیس جمهور صبح امروز در بیست و پنجمین سفر استانی خود به همراه جمعی از وزرا وارد اصفهان شد.

وزرای دولت قرار است به عنوان نماینده تام الاختیار رئیس جمهور در شهرستان های استان حضور پیدا کرده و از نزدیک در جریان مشکلات و مسائل مربوطه قرار گیرند.

سرپرست وزارت کار در نجف آباد

«محمد هادی زاهدی‌وفا» از میدان میوه‌وتره‌بار شهر گلدشت در شهرستان نجف آباد بازدید به عمل خواهد آورد. بازدید از ساختمان بیمارستان و بزرگراه اصفهان-فلاورجان-نجف‌آباد از دیگر برنامه‌های سرپرست وزارت کار است.

وی پس از دیدار با خانواده شهید و دیدار با مردم، در جلسه شورای اداری شهرستان نجف‌آباد شرکت خواهد کرد.

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پس از حضور در گلزار شهدا، با خانواده شهید حججی دیدار کرد و بر سر مزار این شهید حاضر شد.

وزیر اقتصاد در خوانسار

سیداحسان خاندوزی وارد شهرستان خوانسار شد و در آغاز سفر خود با حضور در گلزار شهدا به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد.

بازدید از سد باغکل، کنارگذر شرقی خوانسار، پروژه فاضلاب شهری و نمایشگاه صنایع‌دستی بانوان سرپرست خانوار، برگزاری جلسه با نمایندگان اقشار، اصناف و مسئولان شهرستان خوانسار و شرکت در شورای اداری شهرستان از جمله برنامه‌های وزیر اقتصاد و امور دارایی در سفر به خوانسار به شمار می‌رود.

خاندوزی در سفر به خوانسار گفت: موضوع بدهی بانکی کشاورزان مسئله‌ای است که با کمک وزارت کشاورزی و بانک‌های دولتی پیگیری می‌کنیم و نحوه توزیع مالیات بر ارزش افزوده برای روستاها و شهرستان‌ها بسیار اهمیت دارد.

وی گفت: در سفرهای استانی، دو بخش اعتبارات از جمله بودجه سفرهای استانی و تسهیلات بانکی از طریق شبکه‌های بانکی در نظر گرفته شده است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی و نماینده ویژه رئیس‌جمهور در شهرستان خوانسار گفت: امسال مسئله اصناف بدون هیچ حاشیه‌ای رفع می‌شود از از امروز فعالان اقتصادی باید بدانند که دولت چگونه با آنها رفتار می‌کند تا آنها برنامه ریزی کنند. اگر شکایتی هست تا قبل از زمانی که تصمیم گیری های ما به اجرا برسد باید به دولت منتقل شود. انشاالله ما بتوانیم رابطه محکم‌مان با مردم را ادامه دهیم.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در لنجان

«علی سلاجقه» رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست کشور و معاون رئیس جمهور به‌عنوان نماینده ویژه دولت سیزدهم، همزمان با سفر ریاست‌جمهور و هیئت دولت به استان اصفهان با هدف بازدید از برخی طرح‌های عمرانی و بررسی چالش‌ها و فرصت‌های شهرستان لنجان، با استقبال مسئولان وارد این شهرستان شد.

رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست کشور در بدو ورود به شهرستان لنجان با حضور در گلزار شهدا، به شهدای گمنام گلگون‌کفن مدفون در شهر فولادشهر ادای احترام کرد.

بازدید از سازه‌های بلندمرتبه فولادشهر و پروژه‌هایی چون مسکن مهر، طرح اقدام ملی مسکن، تقاطع غیرهمسطح آزادراه، شهرک حمل‌ونقل کالای زرین‌شهر، مجموعه شهرک مشاغل کارگاهی زرین‌شهر، حضور در شورای اداری و دیدارهای چهره‌به‌چهره ازجمله برنامه‌های معاون رئیس‌جمهور در سفر به شهرستان لنجان است.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در سفر به شهرستان لنجان، مطالبه هر اصفهانی را مساله جاری بودن زاینده رود دانست و گفت: در دوره‌های مختلف با سوء مدیریت‌ها در حق زاینده رود جفا شده است.

سلاجقه افزود: برداشت‌های غیرمجاز آب از زاینده رود موجب شده حقابه محیط زیستی زاینده رود رعایت نشود در حالیکه سازمان محیط زیست حقابه زاینده را در سه وضعیت کم آبی، میان آبی و پرآبی مشخص کرده و وزارت نیرو مکلف است براساس میزان آب، حقابه زاینده رود در مسیر اصفهان تا تالاب را تعیین وآب را رهاسازی کند.

وی گفت: در صنایع اصفهان با روش بازچرخانی در تامین آب طرح‌های مناسبی اجرا شده و لازم است چاه‌ها پلمب شود تا از پیشروی فرونشست زمین در مناطق مختلف اصفهان جلوگیری شود و آب برای تامین حقابه زاینده رود در مسیر اصفهان تا تالاب گاوخونی مدیریت شود.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست همچنین جهادکشاورزی را موظف به مدیریت منابع آب دانست تا به حوزه کشاورزی آسیب وارد نشود.

وزیر نیرو در چادگان

«علی‌اکبر محرابیان» هم در جریان سفر رئیس جمهور به اصفهان به شهرستان های چادگان و فریدن می رود و از سد و نیروگاه زاینده‌رود بازدید می‌کند.

بازدید از تصفیه‌خانه چادگان، دیدار و ملاقات مردمی در فرمانداری چادگان و بازدید از پروژه تعریض جاده چادگان- چنارود از دیگر برنامه‌های وزیر نیرو است.

وی در ادامه پس از دیدار با خانواده شهدا از تصفیه‌خانه آب و کشتارگاه دام فریدن بازدید خواهد کرد و در فرمانداری فریدن با مردم ملاقات می‌کند.

وزیر نیرو در جلسه شورای اداری شهرستان چادگان به تکمیل فاضلاب این شهرستان تاکید کرد گفت: اعتباری بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل این طرح نیز در نظر گرفته شده است که از طریق شرکت آبفا پیگیری می شود تا در اسرع وقت تکمیل و به بهره‌برداری برسد.

علی اکبر محرابیان همچنین در این جلسه با بیان این که موضوع تامین آب شهرها و روستاهای این شهرستان بسیار مهم است، گفت: آبرسانی‌به روستاهای این شهرستان در قالب طرح جهاد آبرسانی در دست اقدام است و بودجه ای نیر برای این طرح اختصاص داده شده است.

او می گوید: هدف از سفرهای استانی رئیس‌جمهور ملاقات چهره به چهره با مردم است. تکمیل پروژه‌های ناتمام در اولویت برنامه‌های رئیس‌جمهور است. از مهم‌ترین پروژه‌های این منطقه، توسعه جاده دوبانده اصفهان به چادگان در راستای رفاه شهروندان خواهد بود تا علاوه بر ارتقا امنیت جاده‌ای، صنعت گردشگری نیز توسعه یابد.

وزیر نیرو تجهیز و تکمیل اعتبار بیمارستان در شهرستان چادگان را از دیگر دستاوردهای سفر رئیس جمهور به اصفهان معرفی کرد و گفت: امیدواریم با توسعه مراکز درمانی در شهرستان چادگان سطح رفاه درمانی این منطقه افزایش یابد.

او می‌گوید: در جهاد آبرسانی کشور، تأمین آب شرب ده هزار روستا در حال اجراست که امیدواریم ۲۲ روستا در شهرستان چادگان در قالب این طرح قرار دارد.

رئیس بنیاد شهید در جرقویه

سید امیرحسین قاضی‌زاده‌هاشمی در اولین مقصد سفر یک‌روزه خود به اصفهان در روستای قارنه حضور یافت و با خانواده شهید «ابراهیم عنایتی» دیدار کرد.

وی در این دیدار گفت: شهدا ستون استوار نظام هستند و تکریم و سپاسگزاری از خانواده معظم شهدا کمترین کاری است که مقابل صبر و فداکاری آن‌ها قابل انجام است.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران همچنین با اهدای لوح سپاس از صبر و ازخودگذشتگی این خانواده شهید قدردانی کرد.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در این دیدار با والدین شهید عنایتی به گفت‌وگو نشست و ضمن شنیدن مشکلات این خانواده، دستورات لازم جهت پیگیری و رفع آنها را داد.

حضور در گلستان شهدای نیک‌آباد، استقبال مردمی در این شهر، دیدار چهره به چهره در فرمانداری جرقویه و حضور در گلستان شهدای شهر ورزنه از دیگر برنامه‌های قاضی‌زاده‌هاشمی در سفر به اصفهان است.

امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی در شهرستان جرقویه و در جمع خبرنگاران افزود: شهرستان جرقویه با اینکه ظرفیت‌ها و استعدادهای فراوانی دارد، با عقب ماندگی‌های بسیاری مواجه است.

وی اظهار داشت: این شهرستان به آن دلیل که تازه تاسیس است بسیاری از زیرساخت‌های اولیه را بطور کامل ندارد و هنوز خیلی از ادارات در این شهرستان مستقر نیستند و دسترسی مردم به خدمات کامل نیست.

رئیس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: از سویی مساله مهم و بزرگ آب که کل فلات مرکزی ایران با آن مواجه است بصورت ویژه‌تر در این منطقه وجود دارد.

وی تصریح کرد: مساله آب روی وضعیت کشاورزی مردم که شغل اصلی در این منطقه است تاثیر منفی گذاشته و سایر مشکلات را هم به‌وجود آورده است.

قاضی‌زاده هاشمی افزود: امروز نمایندگان صنف‌های مختلف از جمله ایثارگران، شهرک‌های صنعتی، دامداران، کشاورزان و دیگر بخش‌ها بصورت جزیی و منطقه‌ای به بیان مشکلات و نیازهای خود پرداختند.

وی یادآور شد: درخواست‌ها و مطالب عنوان شده جمع‌بندی و به اطلاع رییس جمهور به‌منظور صدور دستورات لازم برای پیگیری خواهد رسید.

وزیر راه و شهرسازی در اصفهان

رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی و هیئت همراه شامگاه چهارشنبه 25 خرداد به منظور بازدید و افتتاح چند پروژه راه و مسکن وارد استان اصفهان شد.

ادای احترام به مقام شهدای والا مقام، بازدید از محله همت آباد و پروژه مسکن همت آباد به عنوان پروژه نمونه کشوری (بازآفرینی شهری)، بازدید از طرح قطار سریع السیر تهران-اصفهان، آغاز عملیات اجرایی ۲۸۱۶ واحد طرح نهضت ملی مسکن در استان اصفهان، بازدید از روند اجرایی طرح ۳۵۰۰ واحدی نهضت ملی و پروژه مترو بهارستان- اصفهان، بازدید از روند اجرایی پروژه مبارکه بروجن (طرح نمونه) و افتتاح، بهسازی و لکه گیری آسفالت ۲۸۰ کیلومتر (محورهای شریانی و اصلی) از جمله برنامه‌های امروز وزیر راه و شهرسازی و هیئت همراه در استان اصفهان است.

وزیر فرهنگ و ارشاد در شهرضا و دهاقان

محمدمهدی اسماعیلی هم در جریان سفر رئیس جمهور و هیئت دولت به اصفهان، به شهرستان شهرضا سفر کرد و قرار است در این سفر از شرکت ترام چاپ بازدید کند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی سپس در گلزار شهدا و امام‌زاده شاهرضا حضور خواهد یافت و بر سر مزار سردار شهید محمد ابراهیم همت حاضر خواهد شد.

اسماعیلی در سفر خود به شهرضا، برای دیدار مردمی در فرمانداری حاضر خواهد شد. همچنین بازدید از محله کم‌برخوردار اسلام‌آباد و حضور در جمع نخبگان و خانواده معظم شهدا از دیگر برنامه‌های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این سفر کاری است.

محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان نماینده ویژه رئیس جمهور وارد بعد از شهرضا وارد دهاقان شد و مورد استقبال مردم و مسئولان قرار گرفت.

وزیر فرهنگ دولت مردمی و انقلابی در بدو ورود به شهرستان دهاقان در گلزار شهدای شهر گلشن حضور پیدا کرده و به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد.

بازدید از محل سخت سازه های گلخانه ای، بازدید از شهرک صنعتی، بازدید از گلخانه های هیدروپونیک بخشی از برنامه های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت سیزدهم خواهد بود.

همچنین در این سفر یک روزه بازدید از شرکت نسوز و فولاد فرم سپاهان و دیدار با مردم و مسئولان جزء برنامه های محمدمهدی اسماعیلی است.

وزیر آموزش پرورش در شاهین شهر و برخوار

یوسف نوری، وزیر آموزش و پرورش به نمایندگی از رئیس جمهور در این سفر استانی امروز صبح وارد شهرستان شاهین شهر و میمه شد. نوری در ابتدا سفر خود در گلزار شهدای بهشت معصومه (س) شاهین شهر حاضر شد.

در این سفر نماینده مردم شهرستان شاهین شهر و میمه در مجلس شورای اسلامی، فرماندار شهرستان شاهین شهر و میمه به همراه دیگر مسئولان استانی و شهرستانی وزیر آموزش و پرورش را همراهی می‌کنند.

گفتنی است، بازدید از مراکزمختلف صنعتی، خدمات و رفاهی شهرستان در دستور کار وزیر آموزش و پرورش قرار دارد.

همچنین بعد از ظهر وزیر آموزش و پرورش به شهرستان برخوار سفر می کند و از نزدیک در جریان مشکلات و مسائل مربوط به این شهرستان قرار می گیرد.

معاون علمی تحقیقاتی رئیس جمهور در هسا

سورنا ستاری پیش از ظهر پنجشنبه از مجموعه هواپیما سازی ایران (هسا) در شاهین شهر بازدید کرد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور پس از این برنامه در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان حضور خواهد یافت و بعد از بازدید از تعدادی از شرکت‌های دانش بنیان و دستاوردهای این مجموعه، برج فناوری با حضور رئیس جمهور و وی افتتاح می‌شود.

سورنا ستاری همچنین امروز در جلسه دیدار با نخبگان و شورای اداری استان اصفهان حضور می‌یابد.

وزیر بهداشت در فریدونشهر

در جریان بیست‌وپنجمین سفر استانی رئیس‌جمهور و هیئت دولت به استان اصفهان «بهرام عین‌اللهی» وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با استقبال فرماندار، امام جمعه و مسئولان شهرستانی وارد این شهر شد.

وی در ابتدای برنامه‌های خود برای تجدیدمیثاق با شهدا، وارد گلزار شهدا شد. همچنین او با خانواده یک شهید در فریدونشهر دیدار کرد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پیش از ظهر امروز در دیدار با خانواده شهید محمود لاچینانی در شهر فریدونشهر گفت: باعث افتخار ماست که خدمت خانواده شهدا رسیدیم. از طرف حضرت آیت الله رئیسی به شما سلام می رسانم و ما قدردان زحمات شما هستیم.

بهرام عین اللهی ادامه داد: انقلاب ما به خاطر این شهدا آبیاری شده و بدون این عزیزان انقلاب پیروز نمیشد. همه مسئولان باید قدر خانواده شهدا را بدانند.

وی بیان کرد: خوش به حال شما که شهدا شفاعت می‌کنند. چه هجرت خوبی نصیب فرزند شما شده چرا که شهید با خون خودش امتی را زنده می کند.

وزیر بهداشت  گفت: انشالله روح این شهید و سایر شهدا حاکم به این منطقه باشند چرا که ما معتقدیم شهدا زنده هستند.

پدر شهید لاچینانی هم در ابتدای این ديدار ابراز داشت: به شما خیر مقدم می گویم. افتخار می‌کنیم که شهید دادیم و باید این ممکلت پایدار و رهبری معظم پیروز باشند. وی ادامه داد: هر وقت خدمت حضرت آقا رسیدید سلام و ارادت ما را به ایشان برسانید و همچنین سلام ما را به رئیس جمهور هم برسانید.

شهید محمود لاچینانی از شهدای دفاع مقدس و رزمندگان گردان یونس در عملیات کربلای ۴ به شهادت رسید.

وزیر جهاد کشاورزی در کاشان، آران و بیدگل، خمینی شهر و فلاورجان

سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی روز گذشته (چهارشنبه 25 خرداد) به استان اصفهان سفر کرد. وی قرار است در جریان این سفر رئیس جمهور به عنوان نماینده آیت الله رئیسی در شهرستان های کاشان، آران و بیدگل، خمینی شهر و فلاورجان پیگیر مسائل و مشکلات مربوطه باشد.

سیدجواد ساداتی‌نژاد روز پنجشنبه به عنوان نماینده رییس جمهور در شورای اداری شهرستان خمینی شهر افزود : تا پنجشنبه آینده تسهیلات دامداران و مرغداران به طور کامل پرداخت خواهد شد و نماینده خمینی شهر در مجلس بر روند توزیع نظارت خواهد داشت.

وی با اشاره به درخواست مردم و مسولان خمینی‌شهر در خصوص اختصاص فرمانداری ویژه به شهرستان خمینی‌شهر و تاسیس فرمانداری برای شهر درچه، گفت: فرمانداری ویژه برای خمینی‌شهر با توجه به جمعیت ۴۰۰ هزار نفری این شهرستان قابل پیگیری است و در این زمینه با وزیر کشور صحبت خواهم کرد و شهر درچه استاندارد لازم را برای فرمانداری دارد.

وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: توسعه متروی اصفهان تا خمینی شهر از دیگر مطالبات شهرستان است که در مکاتبات خود مطرح و پیگیری می‌کنم.

وی گفت: در حوزه رفع آسیب‌های اجتماعی تخصیص اعتبار ویژه برای این شهرستان و به ویژه جوی آباد درنظر گرفته شده است.

ساداتی‌نژاد ادامه داد: سرانه ورزشی شهرستان بسیار پایین بود در حالی‌که این منطقه با این تراکم جمعیتی نیازمند سرانه مناسب است و شاید در خصوص ورزش بانوان نیز به مراتب پایین‌تر باشد و لذا باید به صورت ویژه رسیدگی شود در گزارش خود مکتوب خواهم کرد و به رییس جمهور ارائه خواهم کرد.

وی گفت: کمبود زمین برای توسعه مسکن از دیگر مطالبات شهرستان است که آن را مطرح خواهم کرد و امیدوارم از محل مصوبات سفر بخشی از مشکلات حل شود.

وزیر ورزش و جوانان در سمیرم

سید حمید سجادی هم در بیست و پنجمین سفر استانی رئیس جمهور به عنوان نماینده تام الاختیار رئیس جمهور وارد شهرستان سمیرم شد.

حضور در گلزار شهدا، دیدار با یکی از خانواده‌های شهدای معزز، بازدید از پروژه استخر سمیرم، بازدید از بافت فرسوده شهرستان و بازدید از پروژه پمپاژ از جمله برنامه‌های سجادی در این سفر یک روزه است.

وزیر ورزش و جوانان پیش از سفر به سیمرم در اداره کل ورزش و جوانان استان با اشاره به طرح‌های نیمه تمام ورزشی استان گفت: با اتمام این طرح ها، سرانه ورزشی استان اصفهان از ۴۶ سانتیمتر فراتر خواهد رفت که ۱۰ درصد از این طرح‌ها سرپوشیده و مابقی روباز است.

حمید سجادی افزود: اصفهان ظرفیت داشتن سرانه ورزشی بیشتری دارد، البته از اماکن موجود و فضای حاشیه زاینده رود و سایر اماکن برای ورزش همگانی استفاده شود.

وی تاکید کرد: همه باید دست به دست هم بدهیم تا ورزش اصفهان همانند گذشته بدرخشد.

وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه تقریبا حرفه‌ای‌ترین باشگاه‌های کشور را در اصفهان داریم گفت: اصفهان ظرفیت حضور مؤثر‌تر بخش خصوصی در ورزش را دارد و امیدواریم نقاط قوت و افتخارات کسب شده ادامه داشته باشد.

رئیس سازمان انرژی اتمی در نطنز

محمد اسلامی امروز در جریان سفر استانی آیت‌الله رئیسی به استان اصفهان به همراه مسئولان شهرستان با حضور در گلزار شهدای رقیه خاتون شهر نطنز، ضمن قرائت فاتحه یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس را گرامی داشت.

بازدید از کارخانه گروه صنعتی شرکت جهان صادرات نطنز، دیدار با خانواده شهدا و بازدید از کشتارگاه مشترک نطنز و بادرود از دیگر برنامه‌های معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران است. همچنین وی در جلسه شورای اداری شهرستان نطنز که در محل دانشگاه آزاد اسلامی این شهرستان برگزار می‌شود، حضور خواهد یافت.

 

وزیر میراث فرهنگی در اصفهان

عزت‌الله ضرغامی در سفر هیئت دولت به اصفهان از مجموعه شهرک سلامت و مجتمع توانمندسازی مددجویان بهزیستی بازدید کرد.

نماینده تام‌الاختیار رئیس جمهور در شهرستان اصفهان در این بازدید اظهار داشت: این مجموعه با ظرفیت جذب 500 نفر در 4 طبقه و با بودجه‌ای معادل 350 میلیارد ریال توسط شهرداری در حال ساخت است و جهت اتمام آن به 400 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

وی افزود: با توجه به ساخت این مجموعه توسط شهرداری، اداره‌کل بهزیستی استان پس از تحویل گرفتن آن، باید به مددجویان خود به نحو احسن خدمت‌رسانی کند.

ضرغامی تاکید کرد: با توجه به قانون ششم توسعه کشور، اتفاق نظر شهرداری و بهزیستی در ساخت این مجموعه فرصت مناسبی است تا به بخشی از جامعه که نیازمند کمک‌رسانی این دو مجموعه هستند، یاری‌رسانی کرد.

وی در ادامه بازدید از این مجموعه گفت: این مجموعه تجربه موفق در ارائه خدمت‌رسانی به مددجویان اجتماعی است و تلاش می‌کنیم که از تجربه اصفهان در سایر مناطق کشور نیز استفاده کنیم

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی افزود: باید در ساحت چنین مجموعه‌هایی سعی کنیم که هنر را با معماری تلفیق کنیم اما متاسفانه در 40 سال اخیر کمتر از هنر در ساخت سازه‌های شهری استفاده کرده‌ایم لذا باید با الهام گرفتن از نیاکان‌مان که از هنر برای ساخت ابنیه تاریخی استفاده شایانی می‌کردند، ما نیز در ساخت و سازهای شهری از هنر استفاده کنیم.
ضرغامی در ادامه سفرش به بازدید از شهرک سلامت اصفهان پرداخته و پس از شنیدن گزارشات مبسوطی درخصوص چگونگی شکل‌گیری این مجموعه، گفت: این شهرک با بیش از 330 هزار مترمربع مساحت و با دارا بودن هتل، بیمارستان و مجموعه‌های سلامت از ظرفیت بسیار مناسبی در راستای توسعه پایدار بر مبنای صنعت گردشگری برخوردار است.

وی ادامه داد: این مجموعه هم اکنون دارای 36 کلینیک بهداشتی است که در آن سعی می‌شود در راستای ارتقای سطح دانش و بهداشت عمومی جامعه به آحاد مردم خدمت‌رسانی شود.

نماینده ویژه رئیس جمهور در سفر هیئت دولت به اصفهان خاطرنشان کرد: با توجه به آنکه هنوز تمام بخش‌های این مجموعه به بهره‌برداری نرسیده است، انتظار می‌رود که این مجموعه با همکاری مسئولان استان در راستای جذب گردشگر خارجی، به ویژه ایرانیان خارج از کشور فعالیت بیشتری از خود بروز دهد.

وی تاکید کرد: مجموعه شهرک سلامت در حال حاضر ظرفیت پذیرش و خدمات‌دهی به 5 هزار بیمار را دارد و با توجه به استفاده از آخرین امکانات در این مجموعه در راستانی خدمت‌رسانی به بیماران در همه رده‌های سنی، فعالیت‌های این مجموعه قابل تقدیر بوده و می‌تواند الگوی مناسبی برای توسعه مجموعه‌های گردشگری سلامت در سراسر کشور باشد.

عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری در نشست با طلاب حوزه علمیه اصفهان با بیان اینکه جو سنگینی علیه روحانیان در جامعه است گفت: شرایط برای بسیاری از طلاب سخت و معیشت را برای آنان تنگ کرده و این مظلومیت روحانیون است.

مشاور رئیس جمهور و عضو شورای هماهنگی ارتباطات ریاست جمهوری هم در این دیدار با اشاره به ظرفیت دفتر تبلیغات اسلامی افزود: این مجموعه می‌تواند ظرفیت فرهنگی و مکتب فکری کشور را تامین کند.

حجت الاسلام تقوی با بیان اینکه باید بودجه‌های فرهنگی و حوزه‌های علمیه‌ها افزایش یابد گفت: مردم اصفهان خواستار افزایش بودجه‌های این استان هستند.

پیگیری مشکلات زنان ورزشکار توسط معاون امور زنان رئیس جمهور

معاون معاون امورزنان وخانواده رئیس جمهور در سفر به اصفهان با حضور در ورزشگاه شهدای مارچین با ورزشکاران این منطقه دیدار کرد.

انسیه خزعلی با بانوان قهرمان جهانی، ملی و پاراالمپیک در رشته‌های والیبال و شوو آشنا شد و از نزدیک مشکلات بانوان ورزشکار این منطقه را بررسی کرد.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور از یک واحد تولیدی در مناطق محروم اصفهان بازدید کرد.

انسیه خزعلی در این بازدید با مشکلات این واحد تولیدی از جمله آب آشامیدنی آشنا شد. کارکنان این واحدتولیدی لباس، زنان سرپرست خانواده هستند.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: برای زنان کارآفرینی که به وام بانکی نیاز دارند، اما از ضمانت کافی برای ودیعه نزد بانک برخوردار نیستند، زمینه‌های تسهیل موانع در قالب صندوق حمایت از زنان سرپرست خانوار ایجاد می‌شود.

انسیه خزعلی در امور زنان و خانواده که در بیست و پنجمین سفر استانی رئیس جمهور و هیئت دولت در اصفهان حضور دارد، صبح امروز در جمع بانوان کارآفرین استان اصفهان در مسجد زینبیه اصفهان با اعلام اینکه دولت صندوق کمک به اشتغال پایدار بانوان را در دستور کار فوری خود قرار دارد، اظهار کرد: دولت از همه توان و ظرفیت خود برای حمایت از بانوان سرپرست خانوار و کارآفرین استفاده خواهد کرد.

در این دیدار موضوع اشتغال پایدار زنان به‌صورت ویژه مورد توجه قرار گرفت و مقرر شد برای زنان کارآفرینی که به وام بانکی نیاز دارند، اما از ضمانت کافی برای ودیعه نزد بانک برخوردار نیستند، زمینه‌های تسهیل موانع در قالب صندوق حمایت از زنان سرپرست خانوار صورت بگیرد.

همچنین در راستای اجرایی شدن قانون حمایت از خانواده مصوب مجلس شورای اسلامی، عصر امروز معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده به یک خانواده اصفهانی دارای چهار قلو فرزند، یک باب منزل مسکونی از سوی هیئت دولت اهدا می‌کند.

بزرگ‌ترین برج فناوری کشور در اصفهان افتتاح شد

سید صولت مرتضوی، معاون اجرایی رئیس جمهور و سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور صبح پنجشنبه در جریان سفر استانی رئیس جمهور و هیئت دولت در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان حاضر شدند. در خلال بازدید معاونان رئیس جمهور از این شهرک بزرگ‌ترین برج فناوری کشور افتتاح شد.

در حاشیه این افتتاح مرتضوی از تخصیص اعتبار ۵۰۰ میلیارد تومانی به شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان خبر داد و گفت: اعتبار تخصیص یافته یک جهش ده درصدی داشته است و تسهیلات لازم به شرکت‌های دانش بنیان به میزانی که مورد نیاز باشد اعطا خواهد شد.

وی ادامه داد: در زمینه اعتبارات ملی نیز بالغ بر ۵ هزار میلیارد تومان در لایحه بودجه برای شرکت‌های دانش بنیان سراسر کشور در نظرگرفته شده است.

معاون اجرایی ریاست جمهوری با بیان اینکه مصوبات و تسهیلات خوبی را برای اصفهان در نظر گرفتیم، گفت: عزم جدی دولت حل مشکل آب در بعد کلان است که به دلیل کمبود بارندگی با کمبود آب مواجهیم و برای رفع آن اصفهان در صدر قرار دارد.

وزیر ارتباطات و معاون وزیر نفت در نائین و خور و بیابانک

«عیسی زارع‌پور» وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به همراه مجید چگینی مدیرعامل شرکت گاز ایران و معاون وزیر نفت به‌عنوان نمایندگان دولت، امروز به شهرستان های نائین و خور و بیابانک سفر کردند.

دیدار با خانواده شهدا، شرکت در شورای اداری، زیارت مزار امامزاده سیدعلی، بازدید از ایستگاه CNG مادر، بازدید از بیماستان نیمه کاره افضلیان از برنامه های وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در نائین بود.

معاون وزیر نفت در این سفر از تخصیص ۵۰۵ میلیارد تومان اعتبار برای احداث خط لوله گاز نایین به انارک خبر داد.

چگینی گفت: در سفر ریاست جمهوری به استان اصفهان طرح های بسیار مهمی داریم از جمله احداث خط لوله گاز ۱۶ اینچی از نایین به انارک به طول ۸۹ کیلومتر و گازرسانی به ۱۲ روستای خور و بیابانک با اعتبار ۵۰۵ میلیارد تومان است و با اراده‌ای که مسئولین گازرسانی استان دارند قول میدهیم که در کمتر از یک سال این خط را احداث کنیم و پایداری گاز را در فاز اول تا انارک داشته باشیم.

او می گوید از نزدیک طرح های مربوط به گازرسانی را بررسی کردیم، وضعیت گازرسانی به استان اصفهان خوب است شهر‌های مربوط به این شهرستان مانند نایین خور و بیابانک و انارک نسبت به دیگر نقاط وضعیت مطلوبی ندارد. با برنامه ریزی که انجام شده و دستور وزیر نفت گشایش‌هایی ایجاد شد با توجه به محدودیت‌هایی که در تامین سرانه خانوار داشتیم و مصوباتی که مجلس شورای اسلامی داشتند مصوبات خوبی با دستور وزیر محترم و شرکت ملی گاز گرفته شد.

به گفته معاون وزیر نفت گازرسانی به مناطق دامداری و مرغداری کلوت محمدیه نایین همچنین گازرسانی به پایگاه شهید شرافت نیروی انتظامی شهرستان نایین و ارتقاء ظرفیت ایستگاه سی جی اس به همراه خطوط تغذیه شهرستان در دستور کار قرار دارد.

به گفته چگینی در فاز دوم علاوه بر ۱۲ روستای خودرو بیابانک طرح‌های دیگری هم داریم که انجام خواهیم داد و در آینده از جهت گازرسانی در این شهرستان مشکلی نخواهیم داشت و در صورت وجود منابع گاز کافی با توجه به ظرفیت‌های ویژه شهرستان برای توسعه صنعت برنامه‌هایی در اولویت سفر ریاست جمهورلحاظ شده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

هشت + 4 =