صاحب نیوز

1401032615492146625535074

#روایت_خدمت

لحظه به لحظه با سفر رئیس جمهور| رئیسی:هسا مجموعه کاملی از تولید و کار دانش بنیان و اشتغال‌آفرین است/ دیدار رئیس جمهور با آیت الله ناصری

رئیس جمهور تاکید کرد: بعضی از افراد به من پیشنهاد می‌کردند زمانی به اصفهان سفر کنم که زاینده‌رود پر از  آب باشه اما من قبول نکردم و گفتم من باید مشکلات را از نردیک ببینم و در روزهایی که مردم با مشکلات درگیر هستند باید در جمع مردم اصفهان و کشاورزان پرتلاش حضور پیدا کنم.

کدخبر: 1094202
تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۳/۲۶ @ ۰۹:۱۷


به گزارش صاحب نیوز؛ آیت الله سیدابراهیم رئیسی صبح امروز پنجشنبه ۲۶ خردادماه ۱۴۰۱،  در نخستین برنامه سفر به اصفهان از شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان بازدید کرد.

گفتنی است بازدید از نمایشگاه دستاوردهای شرکت‌های دانش بنیان نیز از دیگر برنامه‌های رئیس جمهور در شهرک علمی و تحقیقاتی است.

بیش از هفت هزار نیروی کار در ۶۱۰ شرکت در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان مشغول به کار هستند.

*بازدید رئیس جمهور از مزارع شرق اصفهان

سید ابراهیم رئیسی در ابتدای سفر به استان اصفهان از فرودگاه شهید بهشتی با بالگرد به شرق اصفهان رفت و از زمین و مزارع کشاورزی منطقه شرق بازدید هوایی کرد.

بالگرد رئیس جهور دقایقی پیش در منطقه  قلعه بالا در شرق  اصفهان فرودآمد و آقای رئیسی در جمع کشاورزان به گفت‌وگو پرداخت.

غلامحسین اسماعیلی رئیس دفتر رییس جمهور هم اکنون در  جمع کشاورزان اژیه در شهرستان ورزنه حاضر شد و از نزدیک در جریان مشکلات و دغدغه های مردم این منطقه قرار گرفته است.

کشاورزان شرق اصفهان در گفت‌وگوی حضور با نمایندگان دولت از کمبود آب و مشکلات کشاورزی گفتند و خواستار بررسی و حل آن شدند.

شرق اصفهان یکی از قطب های کشاورزی استان و جمعیت زیادی از کشاورزان را در خود جای داده و در سالهای گذشته با مشکل کمبود آب مواجه بوده است.

*مهمترین مشکل استان کم‌آبی است

آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی که در بدو ورود به استان اصفهان، مهمترین مشکل استان را کم‌آبی عنوان کرده بود، در اولین بخش از برنامه‌های سفر به اصفهان، با بالگرد از بخش‌هایی از رودخانه زاینده‌رود و تالاب گاوخونی دیدن کرد.

رئیس جمهور همچنین در روستای قلعه‌بالا در حاشیه زاینده‌رود حضور یافته و از نزدیک با کشاورزان و اهالی این منطقه دیدار و گفتگو کرد و در جریان مشکلات انها قرار گرفت.

آیت الله رئیسی در بخشی از سخنان خود خطاب به کشاورزان شرق استان گفت: تلاش می‌کنیم تا بخشی از مشکلات شما نه همه آن‌ها را برطرف کنیم. همچنین برای حل مشکلات کشاورزان و زاینده‌رود به همت مسئولان نیاز داریم.

سید ابراهیم رئیسی در بین مردم قلعه بالا شهرستان هرند شرق اصفهان اظهار کرد: در خیلی از مناطق و روستاهای اصفهان، کوچه و منطقه‌ای نیست که شهید، جانباز و ایثارگر تقدیم انقلاب اسلامی نکرده باشد، لدا ما معتقدیم در جمع یک عده از مردمانی که آنان به دلیل ایستادگی در مقابل دشمنان انقلاب اسلامی و دفاع جانانه از انقلاب حق دارند که امروز در جایگاه یک تولیدکننده ارزشمند در کشور قرار بگیرند، به گفته مقام معظم رهبری امسال سال تولید است و اکنون ما به دنبال تولید هستیم، شما هم تولیدکننده‌اید و محصولات کشاورزی را نه تنها برای خودتان بلکه برای کل کشور می‌فرستید که استفاده کنند.

رئیس جمهور ادامه داد: مسئله‌ای که تمام کشاورزان در این منطقه بیان کردند، مسئله آب و مشکلات کمبود آب است، میدانید مشکلات آبی که در این منطقه ایجاد شده به علت این است که آب در یک زمانی در منطقه حدود ۱۰ میلیارد متر مکعب آب بود و کسی مشکل آب نداشت اما درحال حاضر به علت بحران کم‌آبی برای اهالی مناطق مختلف مشکلاتی ایجاد شده است.

کشاورزان نیز در این دیدار اعلام کردند به دنبال اجرای قانون و حق‌آبه خود هستند.

اهالی منطقه قلعه بالا در شرق اصفهان از بازدید سرزده آقای رییسی ابراز خرسندی کردند و با شعار «رییسی رییسی خدانگهدار تو» و «یاور رهبر آمد» از رییس جمهور استقبال کردند.

رئیس جمهور در جمع کشاورزان گفت:تلاش می کنیم تا حدود زیادی مشکلات کشاورزان را کاهش دهیم و برای این موضوع برنامه‌هایی نیز در نظر گرفته شده و فقط همت و همراهی همه مسئولان و مردم را نیاز داریم.

وی افزود: موضوع آب با ارائه طرحی جامع که بتواند عادلانه و مبتنی بر قانون باشد قابل حل است تا هر کس به حقوق قانونی خود برسند.

رئیسی تاکید کرد: به اتفاق وزرا و هئیت دولت به شهر اصفهان سفر ‌کردیم تا از نزدیک شاهد مشکلات شما کشاورزان باشیم، با همراهی استاندار اصفهان، وزیر نیرو و امام جمعه اصفهان در جمع شما کشاورزان حضور پیدا کردم برای اینکه مسائل را از زبان شما بشنویم.

رئیس جمهور تاکید کرد: بعضی از افراد به من پیشنهاد می‌کردند زمانی به اصفهان سفر کنم که زاینده‌رود پر از  آب باشه اما من قبول نکردم و گفتم من باید مشکلات را از نردیک ببینم و در روزهایی که مردم با مشکلات درگیر هستند باید در جمع مردم اصفهان و کشاورزان پرتلاش حضور پیدا کنم.

*دولت تمام ظرفیت خود را برای اجرای قانون به کار می گیرد

سید ابراهیم رییسی در سفر به ورزنه از نزدیک مشکلات و خواسته‌های مردم این منطقه را شنید و گفت: دولت برای حل مشکل آب در این منطقه برنامه دارد.

وی در پاسخ به سوالات کشاورزان درباره اینکه چرا مصوبات ۹ماده ای شورای عالی آب اجرایی نمی شود گفت: دولت تمام ظرفیت خود را برای اجرای قانون به کار می گیرد.

*بازدید رئیس جمهور از کارخانه هواپیماسازی ایران

رییس جمهور در بازدید از کارخانه هواپیماسازی ایران (هسا) که سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهور هم حضور داشت در جریان جدیدترین دستاورد‌های علمی و فناوری این مرکز قرار گرفت.

بازدید از تعدادی از شرکت‌های دانش بنیان شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان و دستاورد‌های این مجموعه، بهره برداری از برج فناوری از دیگر برنامه‌های معاون علمی و فناوری رییس جمهور است.

شرکت صنایع هواپیما سازی ایران (هسا) وابسته به سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح در نزدیکی شاهین شهر در شمال اصفهان است.

*هسا مجموعه کاملی از تولید و کار دانش بنیان و اشتغال‌آفرین است

رئیس جمهور در بازدید از شرکت هواپیماسازی ایران گفت: اگر بخواهیم مجموعه کاملی از تولید و کار دانش بنیان و اشتغال‌آفرین ارائه بدهیم مجموعه هسا است.

سید ابراهیم رییسی افزود: ساخت مجموعه‌ای از بالگرد‌ها و پهباد‌ها و قطعات و کار‌های بسیار زیادی که در این مجموعه شده تولید قدرت برای کشور محسوب می‌شود.

وی گفت: من به کارشناسان فناوران این مجموعه تبریک می‌گویم که یکی از مظاهر اقتدار در کشور هستند.

وی ادامه داد: عزیزان ما در شرکت هسا با اجرای منویات مقام‌معظم رهبری و با اخلاص و روحیه جهادی و انقلابی در این مجموعه عمل می‌کنند.

شرکت صنایع هواپیما سازی ایران (هسا) وابسته به سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح در نزدیکی شاهین شهر در شمال اصفهان است.

*بازدید رئیس جمهور از شهرک علمی و تحقیقاتی استان

رییس جمهور در ادامه سفر یک روزه خود به اصفهان از شهرک علمی و تحقیقاتی استان بازدید کرد و با فناوران اصفهانی به گفتگو نشست.

سید ابراهیم رییسی در جریان تازه ترین اقدامات علمی شرکت های دانش بنیان مستقر در این شهرک هم قرار گرفت.

رئیس جمهور در این بازدید با اشاره به شعار سال مبنی بر تولید، دانش‌بنیان و اشتغال آفرین گفت: در واقع جلوه‌ای از شعار سال جاری همین شرکت‌های دانش بنیان است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه متخصصان و آینده‌سازان در این مجموعه حضور دارند، علاوه بر آموزش، اشتغال آنها را نیز تضمین می‌کنید که این مسئله باعث دلگرمی نخبگان به ماندن در کشور می‌شود.

رئیس جمهور با بیان اینکه برای گردش و رفع نیاز مالی این مجموعه، صندوق نوآوری و شکوفایی وجود دارد، اما ظاهرا امکانات کافی ندارد، گفت: از این مجموعه حمایت مالی، حقوقی و معنوی انجام خواهد شد و نیز برای افزایش صادرات محصولات تسهیل گری انجام خواهیم داد.

وی با بیان اینکه به این مجموعه و شرکت‌های دانش بنیان در آن افتخار می‌کنیم، گفت: هرچند ممکن است که مشکلات و موانع وجود داشته باشد اما مردان و زنان بزرگ با رفع موانع، سعه صدر، پیگیری و امیدآفرینی به درجات بلندی رسیده و خواهند رسید.

شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان به‌عنوان نخستین سازمان موسس مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری در کشور ، ۶۱۲ شرکت دانش‌بنیان و فناور مستقر است که توانسته‌ برای بیش از هشت هزار نیروی انسانی خلاق و نوآور اشتغال ایجاد کند؛ این کسب‌وکارها گردش مالی بیش از ۱۴ هزار میلیارد تومانی را برای اقتصاد دانش‌بنیان به ارمغان آورده است.

*دیدار رئیس جمهور با آیت الله ناصری

آیت الله سیدابراهم ظهر امروز پنجشنبه در جریان سفر دولت مردمی به استان اصفهان، در بیت آیت‌الله ناصری استاد برجسته اخلاق و مدرس حوزه‌های علمیه حضور یافت و با ایشان دیدار و گفتگو کرد.

آیت‌الله ناصری مجتهد و استاد اخلاق، سالیان متمادی در مسجد کمرزرین اصفهان به بیان معارف اهل بیت علیهم السلام به ویژه امام عصر (عج) مشغول هستند.

گزارش در حال تکمیل است…