صفحه اصلی » سیاسی » اولویت امروز دولت رسیدگی به مناطق محروم است/ اختصاص ۲۰ درصد از ظرفیت آموزش پزشکی به مناطق محروم

وزیر بهداشت:

اولویت امروز دولت رسیدگی به مناطق محروم است/ اختصاص ۲۰ درصد از ظرفیت آموزش پزشکی به مناطق محروم

وزیر بهداشت با اشاره به این که اولویت مهم امروز ما رسیدگی به مناطق محروم است، اظهار داشت: یکی از افتخارات جمهوری اسلامی وجود شبکه های بهداشت است. حتی در روستاهایی که جاده نیست خانه بهداشت وجود دارد. من در کل وزارت بهداشت به بهورزها بیشتر از همه افتخار می کنم.

تاریخ انتشار: ۱۶:۳۳ - پنجشنبه ۱۴۰۱/۰۳/۲۶

به گزارش صاحب نیوز؛ بهرام عین اللهی ظهر امروز در شورای اداری شهرستان فریدونشهر گفت: اگر در کشور ما رهبری حضرت امام و رهبر معظم انقلاب نبود این قدرت را نداشتیم، پس باید قدر رهبری را بدانیم و به حرف های ایشان به عنوان یک اصل مهم دل و جان بسپاریم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: در ماجرای کرونا هیج فرقی بین ما و سایر کشورها از موضوع انتشار ویروس نبود، در این وضعیت از نظر امکانات در دنیا امکانات آمریکا و انگلیس و چنین کشورهایی بیشتر بود ولی چه اتفاقی افتاد که ما در کرونا به صفر رسیدیم ولی آن ها نه؛ اینجاست که دومین مولفه قدرت یعنی مردم مطرح می شود.

نماینده رئیس جمهور خاطر نشان کرد: مردم در ماجرای کرونا هم به حرف رهبری گوش دادند و هم وارد صحنه شدند.

وی ادامه داد: در دولت حضرت آیت الله رئیسی مقدار زیادی واکسن را تهیه کردیم مردم وارد صحنه شدند.

عین اللهی افزود: وزارت بهداشت اگر می خواست به تنهایی واکسیناسیون انجام دهد شاید سال ها طول می کشید ولی مردم به صحنه آمدند و همه مراکز تبدیل به محل واکسیناسیون شد و از متوسط جهانی بسیار بالاتر رفتیم.

وی ادامه داد: کجای دنیا مایحتاج افراد مریض را تحریم می کنند ولی آمریکا این کار را کردند.

عین اللهی گفت: ما زمانی به طور روزانه ۷۰۰ فوتی داشتیم ولی ما را تحریم کردند؛ ما هم روی پای خودمان ایستادیم و شش مرکز تولید واکسن راه افتاد و همه به میدان آمدند.

وزیر بهداشت در شورای اداری فریدونشهر بیان کرد: عشایر قهرمانان کشور هستند و واقعا دست آن ها را می بوسیم. بنده در دوران جوانی در جهاد کار می کردم و اوقات بسیاری را بین عشایر بودم و آن ها را به خوبی می شناسم.

وی با اشاره به این که اولویت مهم امروز ما رسیدگی به مناطق محروم است، اظهار داشت: یکی از افتخارات جمهوری اسلامی وجود شبکه های بهداشت است. حتی در روستاهایی که جاده نیست خانه بهداشت وجود دارد. من در کل وزارت بهداشت به بهورزها بیشتر از همه افتخار می کنم.

وزیر بهداشت در پایان این خبر را داد که امسال ۲۰ درصد از ظرفیت آموزش پزشکی به مناطق محروم اختصاص پیدا کرد.

فرماندار فریدونشهر هم در این جلسه گفت: یکی از مشکلات بسیار بزرگ کشور بیماری کرونا بود که به لطف خدا و حضور و تدابیر آیت الله رئیسی این مشکل تا جایی مرتفع شد که ما شاهد روزانه ۰ تا ۱ فوتی هم هستیم.

محمدجواد صفا خطاب به وزیر بهداشت بیان داشت: نخستین چیزی که من در بدو ورود به شهرستان احساس کردم این است که مردم احساس ناعدالتی اجتماعی می کنند. مردم می گویند چرا با وجود این که سهم آب شرب هم استانی های عزیز را تامین می کنیم و وظیفه خودمان هم می دانیم، این همین منابع محروم هستیم و عوارض آلایندگی به شهر تعلق نمی گیرد.

وی افزود: یکی دیگر از مشکلات مردم این است که می گویند چرا بر سر چشمه و تشنه؟ با وجود این که شغل اکثر مردم دامپروری و کشاورزی است، آب منطقه ای تخصیص آب نمی دهد و عملا این دو شغل هیچ توسعه ای ندارند و برای همین مشکلات همین رشد جمعیتی منفی را شاهد هستیم.

همچنین از سمت فرماندار فریدونشهر تصاویر و فیلم هایی از وضعیت صعب العبور بودن برخی روستاها به رؤیت نماینده رئیس جمهور رسید.

صفا در پایان گفت: این دولت راستگوست و وعده فقط داده نمی شود و انشالله طعم حقیقی دولت اسلامی و انقلابی را مردم حس می‌کنند.

امام جمعه فریدونشهر هم در شورای اداری ضمن خیرمقدم به وزیر بهداشت گفت: این شهرستان محروم است و نیاز به توجه بیشتری دارد.

وی بیان داشت: نصب کنتور بر چاه های کشاورزی یعنی تیشه به ریشه کشاورزی زدن؛ محدود کردن آب با حفر تونل و همینطور قطع ۵ ساعته برق بسیار اقدامات غلطی است که باید جلوی آن ها گرفته شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

دو × چهار =