صفحه اصلی » سیاسی » اولین و مهمترین مشکل استان آب است/ برای بازسازی بخش هایی از صنعت استان درخواست کمک داریم

استاندار اصفهان:

اولین و مهمترین مشکل استان آب است/ برای بازسازی بخش هایی از صنعت استان درخواست کمک داریم

استاندار اصفهان گفت: در سال های گذشته به دلیل سوء مدیریت هایی که در بعضی از بخش‌ها اتفاق افتاده است مردم از بعضی سیاست‌ها ازرده خاطر شدند، اولین و مهمترین مشکل استان آب است که مشکلات زیادی را به وجود آورده است. برخی از مشکلات حوزه آب به صورت کوتاه مدت قابل حل است اما بخش دیگر نیاز به یک برنامه جامعه در فلات مرکزی دارد.

تاریخ انتشار: ۲۲:۰۰ - پنجشنبه ۱۴۰۱/۰۳/۲۶

به گزارش صاحب نیوز؛ سیدرضا مرتضوی در پایان سفر استانی رئیس جمهور و هیات دولت به اصفهان در جلسه شورای اداری استان اظهار کرد: امروز هیات وزیران و رئیس جمهور به استانی قدم گذاشتند که ۲۸ شهرستان و ۹۰۰ روستا دارد که بیش از ۲۳ هزار شهید از استان تقدیم انقلاب کرده‌اند.

استاندار اصفهان با اشاره به ظرفیت های استان افزود: در سال های گذشته به دلیل سوء مدیریت هایی که در بعضی از بخش‌ها اتفاق افتاده است مردم از بعضی سیاست‌ها ازرده خاطر شدند، اولین و مهمترین مشکل استان آب است که مشکلات زیادی را به وجود آورده است. برخی از مشکلات حوزه آب به صورت کوتاه مدت قابل حل است اما بخش دیگر نیاز به یک برنامه جامعه در فلات مرکزی دارد.

وی بیان کرد: خواهش می کنم که دولت در ساماندهی زاینده رود و همچنین طرح های مختلفی که از گذشته می توانسته به این مشکلات فلات مرکزی کمک کند، درخواست کمک داریم برای بازسازی بخش هایی از صنعت استان که نیاز به بازسازی و کمک دارد، امید داریم مصوبه‌ای برای شعاع ۵۰ کیلومتری استان نیز تصویب شود و با این مصوبه بتوانیم به جهت بازسازی این صنایع اقدام کنیم.

مرتضوی گفت: گلایه‌مندی های زیادی در مورد استاندارد شکل نگرفتن مالیات بر ارزش افزوده وجود دارد که درخواست داریم این موضوع نیز رسیدگی شود، افزایش چندین برابری سرمایه گذاری اختیاری، نیز نیاز است که در استان اصفهان سقف پردازش تسهیلات به ده برابر موجود تغییر کند. اصفهان شاهراه مواصلاتی کشور است و حجم قابل توجه از تبادل بارهای کشور از این استان انجام می شود، همچنین ۳۳ درصد وضعیت جاده های استان از مکان‌هایی خواهد بود که دیگر به فرسودگی رسیده است.

*قطار سریع السیر اصفهان_تهران در بلاتکلیفی مانده است

وی اضافه کرد: مقرر شده بود که ۵ هزار میلیارد مصوبه برای ترمیم و پشتیبانی جاده‌های استانی داشته باشیم و در نهایت این رقم ۳ هزار و بعد از آن به یک هزار و ۱۰۰ میلیارد تغییر پیدا کرد، این عدد بسیار کم است و درخواست داریم عدد توافق شده در زمان قبل، مد نظر قرار گیرد. قطار سریع السیر اصفهان_تهران در بلاتکلیفی مانده است و علی رغم پیشرفت های قابل توجه متاسفانه تامین لازم انجام نمی شود که به سرانجام برسد.

*سه هزار و ۲۰۰ کلاس فرسوده وجود دارد

استاندار اصفهان متذکر شد: در آموزش و پروش وضعیت خوبی نداریم؛ ۱۶ هزار نفر در کادر آموزشی کمبود داریم و سه هزار و ۲۰۰ کلاس فرسوده وجود دارد که خواهش می کنم تعهدات دولتی انجام شود.

وی تصریح کرد : آلودگی هوا در استان اصفهان وضعیت اسفناکی دارد و آلوده ترین شهر کشور است.

مرتضوی با اشاره به ظرفیت های استان در حوزه گردشگری اظهار داشت: اگر بتوانیم یک منطقه دیپلماتیک داشته باشیم و از این ظرفیت ها استفاده کنیم، اتفاق خوبی رخ خواهد داد.

*شورای اداری ما واقعا یک شورای اداری بی جان است

آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در این جلسه نیز اظهار کرد: شورای اداری ما واقعا یک شورای اداری بی جان و بی خود است و من مخالف بودم، اخیرا هم در دولت های قبل شرکت نمی‌کردم.

امام جمعه اصفهان با بیان اینکه نباید جلسات اداری با یک سخنرانی تمام شود و بدون سرانجام باشد، افزود: خوشبختانه در شورای اداری این دولت جلسات اینگونه نبود و روی موضوعی صحبت شد و نهایتا خروجی داشت.

وی با بیان اینکه باید در جلسات اداری مسئولان مربوط به موضوع حضور داشته باشند، اضافه کرد: خود مسئول وقتی عملکرد و رفتار درستی نداشته باشد، زیردستان نیز درست عمل نخواهند کرد.
مرتضوی عنوان کرد: کارگزاران باید الگو باشند و اگر خودمان و زیردستمان الگو نباشیم نمی‌توانیم کاری را از پیش ببریم.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

شش + ده =