صفحه اصلی » اجتماعی » اقدام موثری جهت گفتمان سازی زن طراز انقلاب اسلامی صورت گیرد

مسئول بسیج جامعه زنان استان اصفهان:

اقدام موثری جهت گفتمان سازی زن طراز انقلاب اسلامی صورت گیرد

مسئول بسیج جامعه زنان استان اصفهان گفت: دولت باید برای حفظ کانون خانواده و جایگاه خانه و خانواده اقدام مؤثر جهت گفتمان سازی زن طراز انقلاب اسلامی زنی که در عین حضور اجتماعی مؤثر کانون خانواده خودش را گرم نگه می‌دارد و در الگوی سوم زن مسلمان متبلور است تلاش بیشتر کند.

تاریخ انتشار: ۲۲:۲۹ - پنجشنبه ۱۴۰۱/۰۳/۲۶

به گزارش صاحب نیوز؛ صبح امروز رییس جمهور به همراه کابینه خود وارد شهر اصفهان شد. عصر امروز انسیه خزعلی معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در نشست صمیمی با نخبگان و بانوان اصفهانی دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار فاطمه باباسالاری با اشاره به این‌که جریان غرب طی چند سال گذشته در حوزه زن و خانواده وارد مباحث فمینیسمی شده‌اند، اظهار کرد: دولت باید برای حفظ کانون خانواده و جایگاه خانه و خانواده اقدام مؤثر جهت گفتمان سازی زن طراز انقلاب اسلامی زنی که در عین حضور اجتماعی مؤثر کانون خانواده خودش را گرم نگه می‌دارد و در الگوی سوم زن مسلمان متبلور است تلاش بیشتر کند.

وی گفت: یکی از فضاهایی که به کانون گرم خانواده لطمه می‌زند، حضور بی هدف در فضای مجازیست.

مسئول بسیج جامعه زنان استان اصفهان ادامه داد: فضای مجازی دچار ولنگاری شده‌است و متأسفانه هنوز قانون و سیاست محکم و متقنی در خصوص مدیریت این فضا وجود ندارد.

وی در ادامه به برخی ترویج های زندگی تجملاتی در فضای مجازی اشاره و افزود: متأسفانه در فضای مجازی و در شبکه‌های اجتماعی ترویج زندگی تجملاتی و تلاش بر سر تغییر در سبک زندگی به‌وفور دیده می‌شود و این در صورتی است که ما در این رابطه باید با دقت عمل وارد شویم تا کانون گرم خانواده اصیل ایرانی دچار تغییر نشود.

بابا سالاری با اهمیت خواندن موضوع عفاف و حجاب گفت: متأسفانه هنوز بین ارگان‌ها و دستگاه‌های متولی هماهنگی و هم‌افزایی خوبی صورت نگرفته و نیاز به هماهنگی بیشتر و طرح سیاست‌گذاری کلان در زمینه عفاف و حجاب داریم.

وی اظهار کرد: با گذشت بیش‌از چهل و سه سال از انقلاب اسلامی و با وجود پژوهش‌ها هنوز کار جدی در حوزه علم نداشته‌ایم که می‌طلبد با توجه به پتانسیل‌های موجود در این حوزه قدم برداریم.

مسئول بسیج جامعه زنان با اشاره به این‌که باید امید را در جامعه بیش‌از پیش گسترش داد خاطرنشان کرد: به لطف خدا در دولت آقای رئیسی تحولات خوبی در حوزه‌های مختلف رقم خورد اما لازم است که در این رابطه امیدبخشی شده تا مردم برخی از تحولات مثبت را به وضوح مشاهده کنند ولی در مقابل میبینیم که دشمن تمام توان خود را بکار گرفته تا امید را از بین مردم محو کند.

وی خاطرنشان کرد: بسیج جامعه زنان استان اصفهان طی این چند سال قدم‌های خوبی در سبک زندگی اسلامی، ازدواج آسان و شبکه‌سازی کنشگران فعال فرهنگی در موضوعات اولویت‌دار زن و خانواده برداشته‌است و در این رابطه تولید محتوای فاخر در حوزه زن و خانواده از اقدامات مؤثر این حوزه در فضای مجازی به شمار می‌رود.

بابا سالاری با اشاره به برنامه‌های بسیج به‌صورت محله محور گفت: در برنامه‌های بسیج سعی شده‌است تا با آسیب‌شناسی محله مشکلات را به واسطه معتمدین محل و مسئولین حل‌وفصل کنند و در این رابطه و به مناسبت‌های مختلف اقدامات خوبی انجام‌شده است.

وی به مشاوره اقتصادی، ایجاد اشتغال بانوان سرپرست خانوار و کار تخصصی در حوزه کودک بi احداث ۱۱۰ مهد قرآنی در استان اصفهان اشاره کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

5 × 4 =