صاحب نیوز

DSC_0323

نماینده مردم فلاورجان:

نرخ بیکاری در استان صنعتی، توریستی اصفهان از متوسط کشوری بالاتر است

نماینده مردم فلاورجان گفت: از عجایب روزگار است که نرخ بیکاری در استان صنعتی، توریستی اصفهان از متوسط کشوری بالاتر است، بین استان های هم طراز از نظر حجم اشتغالزایی و تولید در سال گذشته در تمامی فصول، استان اصفهان نرخ بیکاری بالاتری را دارا بود و از هر سه نفر فارغ التحصیل دانشگاهی، یک نفر بیکار است

کدخبر: 1094737
تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۳/۲۶ @ ۲۳:۰۰


به گزارش صاحب نیوز؛ حجت السلام سید ناصر موسی لارگانی اظهار کرد: تصویری که با شنیدن نام اصفهان در اذهان عمومی خطور می کند، با آنچه که در حال حاضر می گذرد، تفاوت زیادی دارد، زمانی اصفهان را با زاینده رود پرآب، صنایع فولادی و گردشگری می شناختیم.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس عنوان کرد: حال این روزهای استان اصفهان که از قضا جز چهار استان مهاجر پذیر است خوب نیست، غمی سنگین بر دل مردم این استان چیره شده است و غم سنگین تر، عدم تحقق وعده هایی است که در گذشته به مردم داده شد.

لارگانی بیان کرد: از عجایب روزگار است که نرخ بیکاری در استان صنعتی، توریستی اصفهان از متوسط کشوری بالاتر است، بین استان های هم طراز از نظر حجم اشتغالزایی و تولید در سال گذشته در تمامی فصول، استان اصفهان نرخ بیکاری بالاتری را دارا بود و از هر سه نفر فارغ التحصیل دانشگاهی، یک نفر بیکار است که رقم بسیار بالایی بوده و زندگی جوانان را تحت تاثیر قرار داده است.

وی افزود: کشاورزی استان نیمه تعطیل شده و مشکلات گرد و خاک، خشکسالی، انتقال آب زاینده رود به سایر حوزه های آبی و تبدیل زاینده رود به یک کانال کشاورزی فصلی، دست به دست هم داده و یکی از استان های مهم کشور را در معرض انواع مشکلات قرار داده است.

حجت السلام سید ناصر موسی لارگانی اذعان کرد: از خشکیدن تالاب بین المللی گاوخونی خون گریه می کنیم، به فرونشست زمین های استان که می نگریم دل هایمان از نگرانی فرو می ریزد که استان اصفهان با فرونشست سالانه ۳۲ سانتی متری زمین جز یکی از استان های بسیار پرخطر به شمار می رود.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس تصریح کرد: با تشکیل خشکسالی و کاهش بسیار شدید بارندگی، نگرانی کیفی در تامین آب شرب استان نیز به سایر دغدغه ها اضافه شده است، ۷۰درصد ظرفیت سدهای استان خالیست که خود یک زنگ خطر برای تشدید تنش آبی است.

لارگانی توضیح داد: بیش از ۶ ماه از اعتراضات آبان ماه گذشته اما متاسفانه هیچ یک از وعده ها محقق نشده است، بماند که برخی در سفر هفته گذشته رئیس جمهور به استان چهارمحال و بختیاری به گونه ای سخن گفتند که گویی زاینده رود خروشان تر از همیشه است و با هیجان از پروژه هایی دفاع کردند که طبق قانون قابل دفاع نیست.

وی خاطرنشان کرد: شورای عالی آب بعنوان مرجع بالا دستی در سال ۹۲ هرگونه بارگزاری جدید بر زاینده رود را ممنوع کرده است، ما توصیه می کنیم از دامن زدن به اختلافات و تفرقه افکنی بین مردم استان های همجوار خودداری کنید.

این مقام مسئول متذکر شد: خروجی این مشکلات را می توان در تشدید بیماری هایی مانند ام اس و سرطان در استان دید، اصفهان رکورد دار آلوده ترین کلانشهر کشور در دو سال اخیر است.

حجت السلام سید ناصر موسی لارگانی اظهار کرد: بناهای تاریخی مانند سی و سه پل، پل خواجو و سایر بناها در معرض خطر ناشی از فرونشست است، یک دقیقه دیر کردن نیز دیر است، اگر شهدای اصفهان بودند اجازه نمی دادند با خاک مادریشان اینگونه برخورد شود.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس عنوان کرد: آنچه گفته شد تصویری از واقعیت امروز استان اصفهان است، امیدواریم که دولت آیت الله رئیسی صرفا شنونده نباشد و برخلاف رئیس جمهورهای گذشته که وعده دادند، رای گرفتند و پشت سر خود را نگاه نکردند، برای حل مشکلات وارد عمل شوند.

انتهای پیام/