صفحه اصلی » سیاسی » دولت برای احیای زاینده رود برنامه دارد/ رشد اقتصادی در بودجه ۱۴۰۱ هدف گذاری شده است

رئیس جمهور در نشست خبری پایانی سفر به اصفهان:

دولت برای احیای زاینده رود برنامه دارد/ رشد اقتصادی در بودجه ۱۴۰۱ هدف گذاری شده است

رئیس جمهور با بیان اینکه دولت برای احیای زاینده رود برنامه دارد، عنوان کرد: همه امکانات و طرح ها و راهکارهای که بشود زاینده رود را احیا کرد مورد توجه است.

تاریخ انتشار: ۰۱:۵۹ - جمعه ۱۴۰۱/۰۳/۲۷

به گزارش صاحب نیوز؛ سید ابراهیم رئیسی بامداد جمعه در نشست خبری پایانی خود در اصفهان اظهار کرد: از مردم اصفهان عذرخواهی می کنم که شرایط فراهم نشد که به همه شهرستان ها سفر کنم و پای درد و دل همه مردم بنشینم.

رئیس جمهور با اشاره به کارشناسی های که قبلا از اولویت های استان انجام شده است، تصریح کرد: مصوبه ها در تهران بررسی و در اینجا نهایی شد.

وی افزود: از مسایل مهم استان آب و زاینده رود و خشک شدن تالاب است و وقتی برای مردم دارای اولویت است برای ما هم در اولویت است.

رئیسی با اشاره به سفر خود در شرق اصفهان بیان کرد: وزیر نیرو از ابتدای کار در وزارتخانه ها یکی از مسایل مهمی که پیگیری کرد، آب اصفهان، یزد و چهارمحال بوده و به دنبال طرح جامعی بود این طرح امروز مراحل آخر را می گذارند.

رئیس جمهور ادامه داد: در این طرح عدالت، اجرای قانون و مسائل حقوقی مدنظر بود و وجود دارد؛ در این طرح جامع این مسائل در نطر گرفته می شود و پس از آن نیز در اختیار نخبگان قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه یک سوم اعتبارات سفر را برای مسائل آب و پیشرفت طرح های آب رسانی قرار دادیم، گفت:  کشاورزی بخش جدی از اعتبارات و بخش سوم بهداشت و درمان است که پروژه های نیمه تمام در استان داریم که برای پایان پروژه ها در این حوزه اختصاص دادیم.

رئیسی تاکید کرد: در حوزه گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی مبلغ خوبی قرار داده شد و همچنین در حوزه اداره وررش و جوانان نیز اعتبارات خوبی در نظر گرفته شده است.

رئیس جمهور شرط موفقیت را این دانست که همه همت کنند و با یک نگاه تحولی مسائل را مدیریت و دنبال کنند، گفت: مدیری که نگاه تحولی ندارد و انقلابی رفتار نمی کند باید در حاشیه باشد.

وی افزود: استان اصفهان به عنوان قطب کشاورزی و صنعتی معرفی شده و باید گفت استانی است که می تواند قطب پژوهشی و فناوری نیز باشد؛ کار دانش بنیان اگر در کنار صنعت و اقتصاد قرار نگیرد موثر نیست و باید دانایی زمینه توانایی بشود.

رئیسی ادامه داد: ما در دولت بنا داریم از شرکت های دانش بنیان حمایت کنیم چرا که حمایت از این شرکت هزینه نبوده و سرمایه گذاری است؛ شورای ادارای به این شکل را در این ۴۰ سال نداشتیم و این را باب کردیم که باید مصوبات دنبال شود و رسانه ها را نیز دنبال کنند.

رئیس دولت خاطرنشان کرد: یکی از کارهایی که از استاندار خواستم در بحث فرونشت زمین است که باید حتما با تشکیل کارگروه علل این فرونشست شناسایی شود که یکی از دلایل آن زاینده رود است.

وی با اشاره به برنامه ای که وزارت نیرو با نظر همه نخبگان دنبال می کند، خاطرنشان کرد: با آنچه که در قانون ذکر شده است و این طرح جامع احیای زاینده رود همه از زاینده رود بهره مند خواهند شد.

*دولت برای احیای زاینده رود برنامه دارد

رئیس جمهور با بیان اینکه دولت برای احیای زاینده رود برنامه دارد، عنوان کرد:  همه امکانات و طرح ها و راهکارهای که بشود زاینده رود را احیا کرد مورد توجه است.

وی در ادامه گفت: پیشرفت کشور در پرتو عدالت می تواند برای مردم دلنشین باشد، در بودجه ۱۴۰۱ گفتم که عدالت باید بر اساس آمایش سرزمینی باشد.

رئیس جمهور با بیان اینکه رشد اقتصادی در بودجه ۱۴۰۱ هدف گذاری شده است، اذعان کرد: همه بخش های استان اصفهان به صورت متوازن برخوردار نیستند و در بعضی از بخش ها و شهرستان ها مناطق محروم هستند.

وی در پایان گفت: بخش ها و شهرستان ها و یا مناطقی که در استان اصفهان برخوردار نیستند باید توجه بیشتری به آن ها شود؛ در دولت تلاش می کنیم در تقسیم ظرفیت ها در کشور به عدالت رفتار کنیم.

انتهای پیاتم/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

یازده − 2 =