صفحه اصلی » اقتصادی » سفر رئیس جمهور به استان اصفهان 217 مصوبه داشت/ پیش بینی حدود 30 هزار میلیارد تومان اعتبار برای رفع مشکلات استان

معاون اجرایی رئیس جمهور:

سفر رئیس جمهور به استان اصفهان 217 مصوبه داشت/ پیش بینی حدود 30 هزار میلیارد تومان اعتبار برای رفع مشکلات استان

معاون اجرایی رئیس جمهور گفت: سفر استانی رئیس جمهور به استان اصفهان 217 مصوبه در برداشت و برای رفع مشکلات این استان تسهیلاتی در حدود 30 هزار میلیارد تومان بودجه پیش بینی شد.

تاریخ انتشار: ۰۸:۳۰ - جمعه ۱۴۰۱/۰۳/۲۷

به گزارش صاحب نیوز؛ سید صولت مرتضوی شامگاه پنجشنبه در جلسه شورای اداری استان اصفهان اظهار کرد: در برنامه سفرهای استانی ریاست جمهوری ایران، کارهای کارشناسی بسیار مدون و شفافی صورت می گیرد، امروز در دو محور ظرفیت ها و توانمندی ها و مشکلات و نارسایی های استان اصفهان تصمیم گیری و متناسب با منابع کشور تامین اعتبار می شود.

معاون اجرایی رئیس جمهور افزود: استان اصفهان یکی از کم نظیر ترین استان های کشور با قابلیت های بسیار متنوعی است که یکی از بزرگترین آن منابع انسانی شاخص و کارآمد و اثرگذار نه در جغرافیای جمهوری اسلامی بلکه تاثیر گذار در جهان است اشاره کرد.

وی با بیان اینکه استان اصفهان با بیش از 9 هزار و 300 بنگاه اقتصادی و 72 شهرک صنعتی یکی از مولد ترین استان های کشور است خاطرنشان کرد: 45 درصد فولاد کشور، 19 درصد تولید ناخالص صنعت کشور، 45 درصد صنایع ساختمانی و سنگ کشور، 55 درصد مصنوعات طلای کشور، 20 درصد فراورده های نفتی کشور، 70درصد تولید فرش کشور، 45 درصد نساجی کشور و 25 درصد تجهیزات پزشکی و دارویی کشور در استان اصفهان تولید می شود.

مرتضوی با اشاره به اینکه 10 درصد بنگاه های اقتصادی کشور در این استان قرار دارد خاطرنشان کرد: به طور خلاصه استان اصفهان در تمام شاخص ها، در مقام های اول تا سوم کشور حائز اهمیت و دارای رتبه است و در بعضی از صنایع از جمله صنایع دستی بعد از شهر کیپور هند در رتبه دوم جهان قرار دارد.

وی در ادامه به مصوبات سفر ریاست جمهوری به استان اصفهان اشاره و با بیان اینکه برای 30 دستگاه مصوبه داشتیم ابراز کرد: مجموع مصوبات سفر رئیس جمهور و هیئت دولت به استان اصفهان شامل ۲۱۷ مصوبه عمرانی می شود و تعداد قابل توجهی مصوبه نیز در رابطه با بنگاه های اقتصادی استان به تصویب رسیده است که تسهیلاتی در حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان برای رفع مشکلات در این سفر پیش بینی شده است.

معاون اجرایی رئیس جمهور افزود: مصوبات این سفر به تفکیک در حوزه زیربنایی 45 مصوبه، در حوزه بهداشت و درمان 33 مصوبه، در حوزه آب و خاک و کشاورزی 42 مصوبه که برای علاج بخشی به مشکل آب استان تقریبا یک سوم کل اعتبارات به تامین و توزیع و ساماندهی پروژه های فاضلاب استان اختصاص داده شده است در حوزه رفاهی و اجتماعی 26 مصوبه، در حوزه اشتغال 8 مصوبه در حوزه فرهنگی و آموزشی و ورزشی 53 مصوبه و در سایر حوزه ها 9 مصوبه شامل می شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

شش − دو =