صفحه اصلی » اجتماعی » صرفه جویی 25 تا 30 درصدی با تغییر ساعات ادارات/ کشف 506 دستگاه ماینر از ابتدای سال

صرفه جویی 25 تا 30 درصدی با تغییر ساعات ادارات/ کشف 506 دستگاه ماینر از ابتدای سال

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان تصریح کرد: تغییر شروع و خاتمه ساعات ادارات نیز در یک بررسی مطالعاتی انجام شد، با این تغییری که در ادارات انجام می شود؛ بین ۲۵ تا ۳۰ درصد صرفه جویی در مصرف برق در این بخش می شود، قرار شد شرکت های توزیع برق بر اجرای طرح های مصرف بهینه برق در ادارات نظارت کنند.

تاریخ انتشار: ۱۵:۰۳ - شنبه ۱۴۰۱/۰۳/۲۸

منصور شیشه فروش در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز اظهار کرد: ستاد مدیریت بحران در زمینه مصرف بهینه برق در استان تشکیل شد، با توجه به تجارب سال های گذشته و این که کمبود برق در کشور بعلت خشکسالی ها وجود دارد و اینکه بعضا نیروگاه های برق آبی در مدار قرار ندارند، اعمال محدودیت هایی بود که در این زمینه جلساتی از اسفند ماه تشکیل شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان عنوان کرد: هیئت وزیران مصوبه ای را در خصوص برق داشت که به تمام ادارات اعلام کردیم موظفند نسبت به کاهش ۳۰ درصدی مصرف برق نسبت به دوره مشابه سال های گذشته اقدام کنند و در ساعات غیر اداری تمام ادارات میزان ۶۰ درصد مصرف جاری با اولویت خاموش کردن روشنایی های غیرضروری و سامانه های سرمایشی اقدام کنند.

شیشه فروش بیان کرد: تاکید شد تمام بخش های صنعت، مشترکین و ادارات از مولد های برق اضطراری استفاده کنند، راه اندازی مولدهای اضطراری برق با هدف کمک به پیک مصرف برق در ساعات پیک مصرف برق انجام گرفت، ابلاغ شد باید مصرف برق تمام سیستم های سرمایشی و سیستم های روشنایی تعدیل و دما روی ۲۶ درجه تنظیم شود.

وی افزود: اداره راه و شهرداری مکلف شدند در معابر شهری، میادین، جاده های بین شهری و تابلوهای تبلیغاتی نسبت به تعدیل و روشنایی آن اقدام کنند، تجهیزات برقی اضافی باید کمتر شود، مدیدیت مصرف برق با استفاده از سامانه اینترنتی در دستور کار قرار گیرد، مقرر شد هر اداره ای یک مسئول انرژی مشخص کند تا رعایت الزامات مصرف بهینه برق را نظارت کند.

* تا کنون 100 دستگاه اداری موتورخانه هایشان را ممیزی کردند

منصور شیشه فروش اذعان کرد: تاکید به استفاده از نور خورشید جهت روشنایی اتاق ها در طول روز، خاموش کردن چراغ های اضافی، ممیزی انرژی موتورخانه ها و دیزل ژنراتورها مورد تاکید قرار گرفت که تا کنون 100 دستگاه اداری موتورخانه هایشان را ممیزی کردند همچنین مقرر شد باقی ادارات نیز اقداماتی در این زمینه انجام دهند.

*با تغییر ساعات فعالیت ادارات بین 25 تا 30 درصد در مصرف برق صرفه جویی می شود

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان تصریح کرد: تغییر شروع و خاتمه ساعات ادارات نیز در یک بررسی مطالعاتی انجام شد، با این تغییری که در ادارات انجام می شود؛ بین ۲۵ تا ۳۰ درصد صرفه جویی در مصرف برق در این بخش می شود، قرار شد شرکت های توزیع برق بر اجرای طرح های مصرف بهینه برق در ادارات نظارت کنند.

شیشه فروش توضیح داد: به این دلیل که اصفهان دو هزارمگاوات کمبود برق دارد ضرورت دارد شرکت توانیر سرمایه گذاری های لازم را در استفاده از انرژی های نوین انجام دهد که اینکار در استان شکل گرفته و در حال پیگیری است.

*۵۴ مگاوات توان تولید انرژی های خورشیدی وجود دارد

وی خاطرنشان کرد: در این راستا نیز در شرکت گاز در جهت راه اندازی نیروگاه پنل های خورشیدی اقدام کردیم، این نیروگاه ۳۰ کیلو ولت برق تولید می کرد، در استان تقریبا ۵۴ مگاوات توان تولید انرژی های خورشیدی است که باید توسعه پیدا کند.

منصور شیشه فروش ادامه داد: جلب همکاری صنایع در طرح های مدیریت مصرف و کاهش بار، استفاده حداکثری از واحدهای اختصاصی صنایع، پایش مصارف ساختمان های اداری و نهادهای عمومی و بانک ها، تعدیل روشنایی جاده های شهری و بزرگراه ها، شناسایی و جلوگیری از فعالیت مراکز غیرمجاز اخراج رمزارزاز اقداماتی است که در دستور کار قرار گرفته است.

*از ابتدای سال تا کنون 506 دستگاه ماینر کشف شده است

این مقام مسئول متذکر شد: با کمک نیروی انتظامی، اداره برق و قوه قضاییه برای شناسایی مکان های غیرمجاز تولید رمزارز اقدام شده که از اول سال جاری تا کنون در ۳۸ محل ۵۰۶ دستگاه ماینر کشف و برخورد لازم انجام شد، سال گذشته نیز در ۸۰۲ محل ۱۲ هزار و ۳۵۲ دستگاه ماینر کشف و جمع آوری شد.

شیشه فروش اشاره کرد: سعی شده با هماهنگی بین صنایع از جمله سیمان، فولاد، غیره و شرکت برق تفاهم نامه ای منعقد کنند تا اعمال محدودیت های موقتی را در هر هفته پیش بینی کنند که بر اساس یک جدول زمانبندی باشد و هدفش این است تا محدودیت های خانگی در حد امکان انجام نشود.

وی گفت: افزایش دو درجه دما نسبت به بلند مدت و افزایش مصارف، همزمان با گرما، شرایطی را ایجاد می کند که باید همه بخش ها صرفه جویی در مصرف برق را در دستور کار قرار دهند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

2 × 1 =