صفحه اصلی » اجتماعی » هوای اصفهان ناسالم است/ ۴ ایستگاه بر مدار نارنجی آلودگی

هوای اصفهان ناسالم است/ ۴ ایستگاه بر مدار نارنجی آلودگی

امروز دوشنبه شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان با میانگین ۱۰۱ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت شد.

تاریخ انتشار: ۱۱:۵۲ - دوشنبه ۱۴۰۱/۰۳/۳۰

به گزارش صاحب نیوز؛ براساس اعلام سامانه برخط کنترل کیفیت هوا سازمان محیط‌زیست، هوای کلانشهر اصفهان، در ایستگاه‌های پایش فعال در خیابان‌های احمد آباد با شاخص ۹۷، استانداری با شاخص ۷۹، باهنر با شاخص ۱۰۰، پروین با شاخص ۸۰، فیض با شاخص ۸۲ و فرشادی با شاخص ۸۷ در وضعیت زرد و قابل قبول ثبت شد.

همچنین شاخص کیفی هوا در ایستگاه خیابان جی با میانگین ۱۱۹، رودکی با ۱۱۰، بزرگراه خرازی با ۱۳۰ و ورزشگاه میثاق با ۱۲۵ وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروه‌های حساس را نشان می‌دهد.

شش ایستگاه پایش در خیابان‌های انقلاب، باغ غدیر، دانشگاه، رهنان، کاوه و میرزا طاهر نیز طی ماه گذشته و در شرایط آلودگی شدید هوای اصفهان قطع بوده است.

امروز وضعیت کیفیت هوای شهر صنعتی سگزی با شاخص ۱۱۹ ناسالم برای گروه‌های حساس، مبارکه با شاخص ۷۱ و شاهین شهر با شاخص ۸۰ در وضعیت قابل قبول ثبت شده ضمن اینکه ایستگاه‌های منطقه صنعتی دولت آباد، خمینی‌شهر، نجف آباد و کاشان دائم قطع است.

بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان گردوخاک و غبار صبحگاهی در مناطق شرقی و مرکزی از جمله شهر اصفهان ادامه دارد.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

14 − 5 =