صفحه اصلی » اقتصادی » حداقل واحد صنفی برای فروش گوشت سفید باید 20 متر باشد/ گوشت مرغ به فراوانی در بازار موجود است

حداقل واحد صنفی برای فروش گوشت سفید باید 20 متر باشد/ گوشت مرغ به فراوانی در بازار موجود است

رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت سفید گفت: مغازه ای که شخص می خواهد راه اندازی کند باید حدود ۲۰ متر باشد، اگر مدارک شخص کامل باشد وی را برای آموزش اصناف می فرستیم تا دارای کارت آموزش شود و بعد از آن پروانه شخص صادر می شود.

تاریخ انتشار: ۱۳:۳۹ - سه شنبه ۱۴۰۱/۰۳/۳۱

محمدعلی فروغی ابری در گفت و گو با صاحب نیوز، اظهار کرد: تیم های نظارتی ما بصورت دائم در شهر وجود ندارند و اگر این تیم ها تخلفی ببینند یا شکایتی ثبت شود وارد عمل می شوند، شماره تلفن اتحادیه در فروشگاه های گوشت سفید روی شیشه فروشگاه ها در اختیار مردم قرار گرفته تا درصورت مشاهده تخلف، ما را مطلع کنند.

رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت سفید عنوان کرد: تیم نظارتی ما شامل یک کمیسیون بازرسی ۴ تا ۵ نفره است که این افراد امین های شغل ما به حساب می آیند و مسئول شکایات مردمی و بازرسی از شکایت های مردم هستند، بازرسان اصناف، صنعت و معدن و جهادکشاورزی مرتبا در سطح شهر نظارت و با واحدهای متخلف برخورد می کنند.

فروغی بیان کرد: قیمت گوشت سفید را جهادکشاورزی تعیین و رهتاب قیمت ها را نظارت و اعلام می کند، اگر شخصی بخواهد واحد مرغ و ماهی فروشی راه اندازی کند، ابتدا باید به اتحادیه مراجعه کرده و یک سری مدارک شامل کدپستی، کدملی، کارت پایان خدمت و قولنامه محل کسب را ارائه کند.

وی افزود: مغازه ای که شخص می خواهد راه اندازی کند باید حدود ۲۰ متر باشد، اگر مدارک شخص کامل باشد وی را برای آموزش اصناف می فرستیم تا دارای کارت آموزش شود و بعد از آن پروانه شخص صادر می شود.

محمدعلی فروغی تصریح کرد: قابل ذکر است سوپرمارکتی ها و هر واحد فروشگاهی دیگری به غیر از گوشت مرغ و ماهی فروشی حق ندارند مرغ بفروشند چرا که علاوه بر تخلف در تداخل صنفی، اینکار از نظر بهداشتی نیز درست نیست چرا که نمی توان روی آن نظارت داشت.

این مقام مسئول ادامه داد: دمای یخچال مرغ فروشی ها تنظیم و روی درجه ای تنظیم است که مرغ باید در آن دما نگهداری شود تا دچار فساد نشود بنابراین از مردم می خواهیم فقط از فروشگاه های معتبر مرغ تهیه کنند و از هر فروشگاهی که دارای یخچال است مرغ و ماهی نخرند همچنین در صورت مشاهده چنین مواردی حتما به اتحادیه گزارش تخلف دهند.

فروغی با اشاره به اینکه علاوه بر مرغ، ماهی و تخم مرغ نیز باید از واحدهای معتبر تهیه و نباید از سوپری ها خریداری شود، خاطرنشان کرد: در حال حاضر وضعیت قیمت مرغ خوب است و اگر مردم بخواهند مرغ تهیه کنند، مرغ به فراوانی در بازار وجود دارد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

دو × 2 =