صفحه اصلی » سیاسی » استاندار اصفهان: طرح جامع احیا زاینده‌رود در حال تدوین است

استاندار اصفهان: طرح جامع احیا زاینده‌رود در حال تدوین است

استاندار اصفهان گفت: طرح جامع احیا زاینده‌رود و بهره‌مندی عادلانه حقابه‌داران در حال تدوین است.

تاریخ انتشار: ۱۲:۴۴ - سه شنبه ۱۴۰۱/۰۳/۳۱

به گزارش صاحب نیوز؛ سیدرضا مرتضوی درباره دستاوردهای سفر رئیس جمهور و با اشاره به بازدید رئیس جمهور از بخش‌هایی از رودخانه زاینده‌رود و تالاب گاوخونی و روستای قلعه‌بالا اظهار داشت: امیدواریم با ورود به سامانه های جدید و شرایط جدید ظرفیت استان در حوزه آبرسانی بهبود یابد.

وی درباره حل مشکل آب و خشکی زاینده‌رود در استان با بیان اینکه طرح جامعی آماده شده و مراحل نهایی‌ آن در حال طی شدن است، افزود: طرح جامع احیا زاینده‌رود و بهره‌مندی عادلانه حقابه‌داران در حال تدوین است و تنها چهار هزار و 300 میلیارد تومان  برای پروژه‌های آبرسانی در استان در نظر گرفته شده است.

استاندار اصفهان به تقویت شبکه فاضلاب با سه هزار میلیارد تومان بودجه و بهبود شرایط فاضلاب استان نیز اشاره و بیان کرد: مدیریت مسیر زاینده‌رود شفاف‌تر و مشخص‌تر شود تا مردم بیشتر در جریان قرار بگیرند و رضایت مردم حاصل شود.

وی تصریح کرد: تکمیل طرح‌های نیمه تمام بالای 50 درصد، کمبود آب شرب، جریان دائمی زاینده‌رود ، فرونشست زمین، آلودگی هوا، شرکت‌های دانش بنیان، مسائل و مشکلات پیش‌روی فعالان اقتصادی از جمله مواردی بود که در این سفر مطرح و پیگیری و رایزنی شد.

مرتضوی گفت: مجموع 217 مصوبه سفر رئیس جمهور به اصفهان  به حدود  30 دستگاه مربوط می‌شود که از جمله در حوزه زیربنایی 45 مصوبه، در حوزه بهداشت و درمان 33 مصوبه، در حوزه آب و خاک و کشاورزی 42 مصوبه، در حوزه رفاهی 26 مصوبه، در حوزه کار و اشتغال 8 مصوبه، در حوزه آموزشی، فرهنگی و ورزشی 53 مصوبه و در سایر حوزه‌های 9 مصوبه داشتیم و به منظور علاج بخشی و سامان‌دهی مشکل آب یک سوم کل اعتبارات اختصاص یافته است.

وی با تاکید بر اینکه در این سفر استانی سعی بر توازن و تناسب در رسیدگی و بررسی مناطق مختلف و 28 شهرستان استان مدنظر بوده است، تصریح کرد: در بخش کشاورزی نزدیک به 5 هزار و 100 میلیارد تومان و در بخش راه و شهرسازی 4 هزار میلیارد تومان، آموزش و پرورش به یک هزار میلیارد تومان و در بخش بهداشت و درمان بالغ بر هزار و 600 میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافته است.

استاندار اصفهان اضافه کرد: در سفر ریاست جمهوری تدبیر این بوده که پروژه‌های جدیدی ایجاد و افتتاح نشود و تکمیل پروژه‌های نیمه تمام بالای 50 درصد و پروژه‌های اولویت‌دار رسیدگی و تعیین تکلیف شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

1 × یک =