صفحه اصلی » استان اصفهان » آبفای اصفهان شیوع وبا از طریق شبکه آب شرب را تکذیب کرد

آبفای اصفهان شیوع وبا از طریق شبکه آب شرب را تکذیب کرد

روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان شایعات مبنی بر شیوع وبا از طریق شبکه آب شرب اصفهان را تکذیب کرد.

تاریخ انتشار: ۱۲:۵۷ - سه شنبه ۱۴۰۱/۰۳/۳۱

به گزارش صاحب نیوز؛ به دنبال شیوع شایعاتی در فضای مجازی مبنی بر شیوع وبا از طریق مصرف آب شرب شبکه و رد این شایعه توسط دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، شرکت آبفای استان اصفهان نیز هر گونه انتقال بیماری از طریق شبکه آب شرب اصفهان را تکذیب می‌کند.

در ادامه آمده است: آب شرب ۵۸ شهر و ۳۸۰ روستای تحت پوشش سامانه آبرسانی اصفهان بزرگ از طریق تصفیه خانه آب باباشیخعلی تأمین و پس از گذراندن همه فرآیندهای تصفیه، ازن زنی و کلر زنی شده و میزان کلر باقیمانده در شبکه آب شرب بر اساس استاندارهای ۱۰۵۳ بوده و در محدوده ۰.۵ تا ۰.۸ میلی گرم بر لیتر است.

همچنین به صورت روزانه همه آزمون‌های میکروبی و شیمیایی برای اطمینان از سلامت آب شرب توسط آزمایشگاه‌های شرکت آبفا انجام می‌شود.

همچنین به استحضار مشترکان عزیز می‌رساند با توجه به در مدار قرار گرفتن تعدادی از چاه‌های متفرقه با هدف جبران کمبود آب شرب و بهداشت در فصل گرم سال، آب استحصال شده همه این چاه‌ها به صورت دائم گندزدایی و کلرزنی شده و کنترل‌های بهداشتی لازم توسط مرکز بهداشت استان و شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان به صورت دائم انجام می‌شود.

بر همین اساس همشهریان گرامی و روستاییان عزیز ساکن در ۱۰۰ شهر و ۹۴۸ روستای تحت پوشش خدمات شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان از سلامت آب شرب شبکه آبرسانی کاملاً مطمئن باشند و یقین داشته باشند که امکان انتقال بیماری وبا از طریق آب تصفیه و گندزدایی شده وجود ندارد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

11 − 4 =