صفحه اصلی » رپورتاژ آگهی » قیمت بلیط رفت و برگشت کیش در تابستان 1401

قیمت بلیط رفت و برگشت کیش در تابستان 1401

کیش یکی از محبوب‌ترین مقاصد سفرهای تابستانی در ایران است. در این مقاله با ما همراه باشید تا سیر تا پیاز خرید بلیط هواپیما کیش به‌صورت رفت و برگشت را بدانید.

تاریخ انتشار: ۰۹:۰۲ - چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۴/۱

تابستان زمان تعطیلی مدارس و تعطیلی تابستانی بسیاری از سازمان‌ها و ارگان‌های مختلف است. به همین خاطر در این دوران بازار مسافرات حسابی داغ می‌شود. هر کس دلش می‌خواهد جای خاصی را برای سفر انتخاب کند. برخی به شمال و برخی دیگر به جنوب می‌روند. تابستان‌ها کیش بسیار شلوغ می‌شود. تفریحات آبی حسابی رواج پیدا می‌کند. مسافران از سراسر ایران برای تفریح به کیش سفر می‌کنند. تابستان امسال هم با توجه به واکسیناسیون عمومی، کیش حسابی شلوغ خواهد شد. اگر قصد سفر به کیش را در تابستان 1401 دارید، در این مقاله با ما همراه باشید. امروز قصد داریم تا سیر تا پیاز بلیط هواپیما کیش را به شما بگوییم و شما را از نحوه خرید بلیط رفت و برگشت کیش مطلع کنیم.

لزوم خرید بلیط هواپیما کیش به‌صورت رفت و برگشت

این موضوع آنقدر جدی است که می‌توان آن را یک اخطار یا حتی هشدار دانست! همه ساله در تابستان کیش بسیار شلوغ می‌شود. بسیاری از مسافران از سراسر کشور برای تفریحات تابستانی به کیش می‌آیند. فصل پرتردد کیش را می‌توان تابستان دانست. با وجود آنکه گرمای هوا در تابستان کیش افزایش پیدا می‌کند؛ اما باز هم همه ساله هزاران گردشگر، کیش را برای سفر تابستانی خود انتخاب می‌کنند. چند سال پیش بود که برای مسافران یک اتفاق ناخوشایند افتاد. بسیاری از مسافران بلیط یک طرفه خریداری کردند تا زمانی که خسته شدند، بلیط برگشت بگیرند و به شهر خود بازگردند. در این زمان آنقدر حجم مسافران برگشت افزایش پیدا کرد که دیگر خبری از پرواز نبود. با توجه به حجم عرضه و تقاضا، قیمت بلیط هواپیما کیش برگشت افزایش چندبرابری پیدا کرد.

کیش یک جزیره است. پس نمی‌توانید با اتوبوس به شهر خود بازگردید. همچنین فاصله کیش از شهرهایی همانند مشهد و تهران بسیار طولانی است. پس حتی اگر با لنج به بندرعباس بروید و از آنجا با اتوبوس به شهر خود بازگردید، ساعت‌ها در راه خواهید بود. تمامی این مشکلات برای کسانی پیش می‌آید که بلیط رفت و برگشت تهیه نمی‌کنند. بلیط هواپیما باید به‌صورت رفت و برگشت تهیه شود. مخصوصاً در دوران پرترددی مثل تابستان که مسافران بسیاری در کیش حضور دارند، حتماً باید بلیط رفت و برگشت تهیه کنید. در بسیاری از مواقع، مسافران برای خرید بلیط برگشت دچار مشکل می‌شوند.

پرتردد‌ترین مسیرهای هوایی کیش در تابستان

در ادامه شما را با دو تا از پرترددترین مسیرهای هوایی کیش آشنا می‌کنیم. توجه داشته باشید که این مسیرها بسیار پرتردد هستند. به همین خاطر در فصل تابستان مسافران بسیاری در این مسیر حضور خواهند داشت. به همین خاطر حتماً باید بلیط هواپیما کیش را به‌صورت رفت و برگشت تهیه نمایید تا برای پیدا کردن بلیط برگشت دچار مشکل نشوید.

بلیط رفت و برگشت مشهد کیش

کیش در جنوبی‌ترین نقطه کشور و مشهد در شمال‌شرق کشور قرار دراد. به همین خاطر مسافران مشهد که قصد سفر به کیش دارند، تقریباً در تمامی مواقع از هواپیما استفاده می‌کنند. پرواز کیش تا مشهد حدود 2 ساعت طول می‌کشد. توجه داشته باشید با توجه به اینکه طول پرواز کیش مشهد طولانی است، حتماً باید بلیط رفت و برگشت را تهیه کنید. یافتن بلیط برگشت از کیش به مشهد واقعاً کار دشواری است. در اکثر مواقع نیز باید هزینه بیشتری را بابت بلیط بازگشت در مقایسه با بلیط رفت پرداخت کنید. پس می‌توان نتیجه گرفت که اگر قصد خرید بلیط هواپیما کیش از مبدا مشهد را دارید، حتماً بلیط خود را به‌صورت رفت و برگشت تهیه نمایید.

بلیط رفت و برگشت تهران کیش

با توجه به اینکه تهران نزدیک به 9میلیون نفر جمعیت دارد، سهم بزرگی از مسافران کیش را ساکنین تهران تشکیل می‌دهند. همین موضوع باعث شده تا همه روزه پروازهای بسیاری بین کیش و تهران تردد داشته باشند. جالب است بدانید که بسیاری از افراد برای کسب‌و‌کار در این مسیر تردد دارند. در هر صورت این تردد در تابستان افزایش بسیاری پیدا می‌کند. به همین خاطر قطعاً در یافتن بلیط برگشت از کیش به تهران دچار مشکل خواهید شد. برای آنکه بتوانید با هزینه کمتر سفر کنید و خیالتان از بابت پیدا کردن بلیط برگشت نیز راحت باشد، حتماً بلیط رفت و برگشت را همزمان تهیه کنید.

روش خرید بلیط رفت و برگشت کیش

خرید بلیط رفت و برگشت کیش اصلاً کار دشواری نیست. ابتدا باید به سایت یکی از شرکت‌های توریستی معتبر همانند ره بال آسمان مراجعه نمایید. پس از آن به بخش پروازهای داخلی رفته سپس مبدا و مقصد را مشخص کنید. در همین بخش، می‌توانید گزینه رفت و برگشت را انتخاب نمایید. زمانی که روی گزینه رفت و برگشت کلیک نمایید، علاوه بر تاریخ رفت، تاریخ برگشت نیز به شما نمایش داده می‌شود. به این ترتیب می‌توانید تاریخی را برای برگشت از سفر خود مشخص نمایید.

زمانی که روی گزینه جستجو بزنید، ابتدا پروازهای رفت به شما نمایش داده می‌شوند. با بررسی ایرلاین‌ها و بلیط‌های مختلف، یکی را انتخاب کنید. بعد انتخاب پرواز رفت، در ادامه پروازهای برگشت به شما نمایش داده می‌شوند. هیچ نیازی نیست با همان ایرلاین و هواپیمایی که رفته‌اید، برگردید. بلکه فقط باید رفت و برگشت را از یک آژانس مسافرتی و از یک درگاه به‌صورت همزمان تهیه کنید. در نهایت بعد واردن کردن نام مسافران، مبلغ را پرداخت خواهید کرد. سپس بلیط رفت و برگشت به‌صورت جداگانه برای شما صادر می‌شود.

چرا بلیط رفت و برگشت بخریم؟

در وهله اول همان طور که اشاره کردیم، گاهی پیدا کردن بلیط برگشت کار دشواری خواهد بود. به همین خاطر بهتر است از همان ابتدا بلیط رفت و برگشت تهیه کنید. مخصوصاً در تابستان که کیش بسیار شلوغ می‌شود، باید بلیط رفت و برگشت را همزمان تهیه کنید. در وهله دوم با خرید بلیط رفت و برگشت، در هزینه‌های شما نیز صرفه‌جویی می‌شود. یعنی جمع هزینه بلیط رفت و برگشت به‌صورت جداگانه از هزینه خرید بلیط رفت و برگشت بیشتر خواهد شد.

خرید بلیط لحظه آخری کیش

بلیط لحظه آخری معمولاً در تابستان پیدا نمی‌شود. اگر هم چند ساعت مانده به پرواز، یک مسافر بلیط خود را کنسل کند، آن بلیط نه با هزینه کمتر، بلکه با هزینه بیشتری در مقایسه با بلیط‌های معمولی عرضه می‌شود. پس در طول تابستان نباید به‌دنبال بلیط ارزان هواپیما کیش باشید.

استرداد بلیط رفت و برگشت کیش

برای استرداد بلیط رفت و برگشت کیش می‌توانید به‌صورت جداگانه عمل کنید. یعنی اینطور نیست که اگر بخواهید بلیط برگشت را فقط کنسل کنید، هر دو بلیط کنسل شود. هر بلیط ماهیت مستقل خود را دارد. قوانین استرداد هر بلیط نیز با توجه به شرکت هوایی که بلیط را ارائه می‌دهد، متفاوت خواهد بود. یعنی ممکن است در مسیر رفت با ایران ایر سفر کنید و در مسیر برگشت مهمان قشم ایر باشید. هر کدام از این ایرلاین‌ها نیز قوانین استرداد خاص به خود را دارند. پس استرداد و کنسل کردن بلیط رفت و برگشت به‌صورت مستقل و جداگانه خواهد بود و ارتباطی با هم ندارند.

خب دوستان عزیز، با قیمت بلیط هواپیما کیش در تابستان 1401 آشنا شدید. حالا می‌توانید برای سفر خود برنامه‌ریزی مالی بسیار مناسبی داشته باشید. همچنین می‌توانید با خرید بلیط هواپیما کیش به‌صورت رفت و برگشت، هزینه‌های خود را کاهش دهید و همچنین دیگر نگران یافتن بلیط برگشت نباشید.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

یک + 10 =