صاحب نیوز

2017-12-02

افزایش ساعت فعالیت بناهای تاریخی اصفهان هم‌زمان با آغاز فصل تابستان

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان اصفهان از افزایش ساعت فعالیت بناهای تاریخی و جاذبه‌های گردشگری شهر اصفهان تا ساعت 20 هم‌زمان با آغاز فصل تابستان خبر داد.

کدخبر: 1095572
تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ @ ۱۲:۳۷


به گزارش صاحب نیوز؛ روح‌الله سیدالعسگریبا بیان اینکه افزایش ساعت فعالیت بناهای تاریخی اصفهان هم‌زمان با آغاز فصل تابستان، گفت: با توجه به آغاز فصل تابستان، با چهارمین دوره سفرهای داخلی در سال 1401 روبرو هستیم.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان اصفهان ادامه داد: با توجه به کاهش نسبی شیوع بیماری کرونا در کشور و استقبال خوب گردشگران از تعطیلات سال جاری تاکنون، با تمهیدات اندیشیده شده، ساعت فعالیت بناهای تاریخی و جاذبه‌های گردشگری تحت اختیار این اداره‌کل در شهر اصفهان از اول تیرماه افزایش می‌یابد.

وی ادامه داد: بر اساس تصمیمات اتخاذشده، ساعت فعالیت مجموعه‌های تاریخی و گردشگری شهر اصفهان از ابتدای فصل تابستان، صبح‌ها از ساخت 9 الی 13 و عصرها از ساعت 16 لغایت 20 خواهد بود.

در شهر تاریخی اصفهان بیش از 2 هزار بنای تاریخی تاکنون شناسایی‌شده که 3 مجموعه از این بناها که عبارت‌اند از میدان امام(ره) (نقش‌جهان)، مجموعه باغ‌موزه چهلستون و مجموعه مسجد جامع عتیق در فهرست میراث جهانی به ثبت رسیده است، همچنین از دیگر مجموعه‌های تاریخی شهر اصفهان می‌توان به مجموعه تاریخی آتشگاه، مجموعه تاریخی منارجنبان، مجموعه کاخ هشت‌بهشت، موزه هنرهای تزئینی و مجموعه کلیساهای شهر اصفهان اشاره کرد.

انتهای پیام/