صفحه اصلی » اجتماعی » دور دور خودروهای ميلياردی با سلب آرامش روانی و جسمی شهروندان

دور دور خودروهای ميلياردی با سلب آرامش روانی و جسمی شهروندان

دور دور خودروهای ميلياردی عده ای سرمست غرور در پيست فخرفروشی امنیت و آرامش روانی و جسمی شهروندان جنوب شهر اصفهان را به مخاطره انداخته است نیازمند اقدام عاجل و قاطع مسئولان است.

تاریخ انتشار: ۱۳:۵۹ - پنجشنبه ۱۴۰۱/۰۴/۲

به گزارش صاحب نیوز؛ چندین سال است که مازراتي و پورشه هاي ميلياردي ميهمان خيابان هاي شهر شده است و پولدارهاي اصفهانی حسابي از خجالت کارخانه هاي سازنده اين خودروهاي گران قيمت در آمده اند. آدم هايي که  با خودروهاي ميلياردي، لباس هاي چند ميليوني و ساعت هاي چند صد ميليون توماني شان به هر نحوي که شده تفاوتشان را به رخ مي کشند!

دور دور و خوشگذارانی بچه پولدارا با خودروهای میلیاردی در پیست فخرفروشی

«تجمل گرايي»، «بچه پولداري» يا «مدگرا بودن» مهم نيست چه اسمي رويش بگذاري و به چه نامي صدايش کنيد چند سالی می شود که اختلاف طبقاتي در برخي شهرها از جمله اصفهان نمود بیشتری پیدا کرده است. خيابان هاي جنوب شهر اصفهان بویژه مرداویج، کارگر، رسالت و شیخ صدوق، محل فخر فروشي عده اي بچه پولدار شده تا با خودروهاي ميلياردي و چند صد ميليوني خود و دور دورهای شبانه هم مانور فخر فروشی داده و اختلاف طبقاتي را به شهروندان گوشزد کنند و هم با ایجاد مخاطرات روانی و جسمی آرامش و امنیت شبانه شهروندان را سلب کنند.

اذهان عمومی هنوز حادثه دلخراش اردیبهشت سال 98 خیابان کارگر اصفهان که منجر به مرگ جوان 21 ساله ای توسط عده ای جوان پورشه سوار جاه طلب و صدای آن خانم لکسوس سوار که بعد از آن حادثه وقیحانه در پاسخ به پلیس گفت «چیزی نشده! کشتیم که کشتیم، دیه‌اش را می‌دهیم! » و جریحه دارشدن قلب خانواده جوان از دست داده و مردم شهر هنوز فراموش نکرده است، البته این تنها یک مورد برای نمونه بود قبل از آن و شب های بعد از آن هم این قبیل حوادث تکرار شد و همچنان می شود.

رفتارهای هنجارشکنانه جوانانی که از سرمستی اموال بادآورده با دور دورهای شبانه خودروهای لوکس پورشه، مرسدس بنز، لکسوس و بی. ‌ام. در خیابان های جنوب شهر، جان و مال و امنیت و آرامش دیگران را هیچ می انگارند ناشی از چیست؟

* طومار اعتراضی مردم مرداویچ اصفهان در خصوص ناهنجاری ها و دور دور کردن های شبانه

جمعی از اهالی محله مرداویج اصفهان که از دور دورهای شبانه با رفتارهای هنجارشکنانه عده ای جوان لوکس سوار خسته شده و ستوه آمده بودند با امضای طوماری از استاندار اصفهان به عنوان رئیس شورای تامین استان درخواست برخورد جدی با ناهنجاری های این محله از قبیل سگ گردانی، دور دور و مزاحمت های شبانه را داشتند که به همین منظور و پاسخگویی به مطالبات مردمی مبنی بر مقابله قاطعانه با رانندگان سرمست غرور که در ساعات پایانی شب اقدام به دوردور کردن و کورس گذاشتن می‌کنند و نظم و امنیت خیابان‌ها را به هم می‌ریزند، نیروی انتظامی طرح عملیاتی ظفر ۵ را طراحی و به اجرا گذاشت.

 

* توقیف بیش از 600 خودروی لوکس در طرح ظفر5 نیروی انتظامی

فرمانده انتظامی وقت استان اصفهان با اشاره به اجرای طرح ظفر 5 می‌افزاید: در این عملیات با رانندگانی که قوانین را نقض کرده و با کورس گذاشتن در خیابان‌ها باعث سلب آرامش و آسایش شهروندان می‌شوند قاطعانه برخورد می‌شود و طی هماهنگی‌هایی که با دادستان عمومی و انقلاب اصفهان شده است این خودروها به مدت یک هفته توقیف می‌شوند.

وی از اعمال قانون و توقیف نزدیک به ۶۰۰ دستگاه خودرو متخلف در این عملیات خبر می‌دهد و اظهار می‌کند: ۲۷۳ دستگاه از این خودروها مربوط به شهر اصفهان و ۳۲۰ دستگاه خودرو دیگر مربوط به سایر شهرستان‌ها هستند.

اما ظاهرا این طرح موقتی بوده یا به اندازه کافی بازدارنده نبوده که همچنان این دور دور کردن های شبانه با ایجاد مزاحمت و اخلال در نظم عمومی با پوشش های نامتعارف ادامه دارد و حتی بیشتر هم شده است این در حالی است که همه مردم از فشارهای اقتصادی که پیامد سالها ناکارآمدی است بیشتر از گذشته نیازمند آرامش و امنیت هستند و ساعاتی که اعضای خانواده در کنار یکدیگر هستند صدای گوشخراش فخر فروشی عده ای آنها را آزرده نکند.

* برخورد دستگاه قضایی در انتظار هنجارشکنان

رئیس دادگستری روز گذشته در نشست خبری خود با اصحاب رسانه ابراز کرد: در اصفهان با پدیده‌ای به نام دوردور کردن مواجه هستیم من دیگر هشدار نمی‌دهم بلکه عمل می‌کنم زیرا بر اساس آن برنامه عملیاتی طراحی شده است که با خودروها و موتورسیکلت‌های که آلودگی صوتی ایجاد می‌کنند به‌ویژه در ساعات پایانی شب برخورد قاطع صورت گیرد.

رفتارهای هنجارشکنانه تعداد محدودی از جوانان خیابان های جنوب اصفهان موسوم به “دوردور”، تا کی ادامه دارد آیا زمان آن فرا نرسیده که بساط عده ای تجمل گرا و فخر فروش از جامعه جمع شود؟ و شهروندان از مسئولان انتظار دارند که برای مقابله با این معضل اجتماعی هرچه زودتر اقدامی عاجل و قاطع داشته باشند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

2 + 8 =