صفحه اصلی » اجتماعی » برخورد با«دوردور» یک مطالبه مردمی است

برخورد با«دوردور» یک مطالبه مردمی است

بدون شک ابعاد زیان ها و مشکلاتی که این رفتار ایجاد می کند حوزه های مختلفی را شامل می شود حوزه های چون فرهنگ و حتی امنیت اجتماعی و پیامدهای آن قابل مشاهده است؛ وقتی در محلاتی که کانون های دور دور است را می بینیم اعتراضات ساکنین و رهگذران را به رفتار این افراد مشاهده می کنیم، اعتراضاتی که اغلب با گستاخی و پررویی اینافراد روبرو می شود و به نظر دست مردم در مقابله با آن ها کوتاه است.

تاریخ انتشار: ۱۳:۰۶ - پنجشنبه ۱۴۰۱/۰۴/۲

به گزارش صاحب نیوز؛ یکی از معضلاتی که روز بروز برجسته تر و پرنگ تر مطرح می شود دور دور کردن است که متاسفانه در بسیاری از شهرهای کشور رواج پیدا کرده و در پی آن مشکلات زیادی را ایجاد کرده است.
دور دور کردن که با رفتارهایی چون لایی کشیدن، کورس گذاشتن، ایجاد الودگی صوتی، سبقت های خطرناک، سرعت بالا و هنجار شکنی های فرهنگی، اجتماعی و مذهبی به یک سرگرمی برای برخی تبدیل شده است و متاسفانه با استفاده از بستر فضای مجازی این رفتار حتی نشر داده می شود و از آن به عنوان یک تفریح لاکچری یاد می شود، امروز به عنوان یکی از معضلات جدی مطرح است.

این وضع که البته دلایل بسیار زیادی دارد و یکی از دلایل آن اتفاقاتی است که گروه یا فردی را یک شبه به پول های کلان می رساند و جهش‌های طبقاتی آنچنانی اتفاق می افتد، به حدی كه یك گروه یكباره به ثروتی رسیده و وارد طبقه‌ای شده‌اند كه فرصت نكرده‌اند فرهنگ آن طبقه را كسب كنند.

دراصفهان نیز این معضل اجتماعی دیده می شود و رفته رفته این معضل علاوه بر اینکه به یک شو برای نمایش خودرو های لاکچری و به رخ کشیدن خود مطرح می شود؛ برای شهروندان مشکلات زیادی را ایجاد می کند و وقتی به محلاتی که اینگونه رفتار در آن انجام می شود مراجعه می کنیم صدای ساکنین این محلات بلند است و از این رفتار و مشکلات آن بسیار ناراحتند.

البته از مشکلات جاری آن که در هر زمان و هر دقیقه از دور دور کردن گروهی از شهروندان را درگیر کرده و ساکنان مناطق که در اصفهان عموما در جنوب شهر است را شامل می شود و همچنین برای رهگذاران ایجاد می کند ما در این سال ها شاهد حوادث و اتفاقاتی مانند تصادف پورشه سوار با پراید و آن جمله ای هستیم که اگر «کشتم دیه اش را می دهم» و یک شوک به فضای عمومی جامعه از این بیان و نگاه وارد می شود.

بدون شک ابعاد زیان ها و مشکلاتی که این رفتار ایجاد می کند حوزه های مختلفی را شامل می شود حوزه های چون فرهنگ و حتی امنیت اجتماعی و پیامدهای آن قابل مشاهده است؛ وقتی در محلاتی که کانون های دور دور است را می بینیم اعتراضات ساکنین و رهگذران را به رفتار این افراد مشاهده می کنیم، اعتراضاتی که اغلب با گستاخی و پررویی این افراد روبرو می شود و به نظر دست مردم در مقابله با آن ها کوتاه است.

از این روست که نیاز است پلیس و قوه قضاییه با برخوردهای جدی با این افراد عرصه را برای مزاحمت های این افراد تنگ تر از گذشته کنند اتفاقی که با صحبت های رئیس دادگستری اصفهان ابعاد جدیدی پیدا کرده است و به نظر می رسد جدی تر از گذشته در دستور کار قرار گرفته است.

امید است با تشدید برخورد با این افراد که یک مطالبه مردمی است شاهد از بین رفتن مشکلات در این زمینه باشیم؛ البته یقینا آسیب ها در این زمینه به اینگونه مشکلات خلاصه نشده است چرا که در گامی بالاتر ما با این تفکر در جامعه روبرو هستیم که گروهی از افراد بخاطر برخورداری اقتصادی می توانند حقوق دیگر شهروندان را تضییع کنند و این تفکر موجب یاس در جامعه خواهد بود.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

سیزده + 10 =