صفحه اصلی » استان اصفهان » مردم برای دفاع از انقلاب اسلامی به صحنه‌ها بیایند/ نفوذ اساتید در جامعه غوغا می‌کند

مردم برای دفاع از انقلاب اسلامی به صحنه‌ها بیایند/ نفوذ اساتید در جامعه غوغا می‌کند

فرمانده سپاه صاحب‌الزمان (عج) استان اصفهان گفت: برخی می‌خواهند با این شایعات نفوذ و تأثیر جمهوری اسلامی را دچار تنش کنند، اما نمی‌بینند که امروز با وجود فشارهای غربی چطور مقاومت می‌کنیم و قدرت اول منطقه هستیم، امروز حتی بیشتر از زمان جنگ به حضور مردم در صحنه برای دفاع از انقلاب اسلامی نیاز داریم، ظرفیت و نفوذ کلام اساتید می‌تواند در جامعه غوغا کند.

تاریخ انتشار: ۱۰:۱۱ - جمعه ۱۴۰۱/۰۴/۳

به گزارش صاحب نیوز؛ سردار مجتبی فدا شامگاه پنجشنبه در همایش بزرگداشت بسیج اساتید و گرامیداشت شهید چمران که در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار شد، اظهار کرد: مسئله جهاد تبیین برازنده شما اساتید است و تأثیر مطالب شما برای مخاطبان‌تان و سایر اعضای جامعه بسیار زیاد است و امروز حتی بیشتر از زمان جنگ به حضور مردم در صحنه برای دفاع از انقلاب اسلامی نیاز داریم، ظرفیت و نفوذ کلام اساتید می‌تواند در جامعه غوغا کند و شرایطی ویژه‌ای برای کشور فراهم کند آن هم در شرایط امروز که حتی بیشتر از زمان جنگ نیازمند حضور و نقش آفرینی مردم در دفاع از انقلاب هستیم.

فرمانده سپاه صاحب‌الزمان (عج) استان اصفهان افزود: اکنون ۳۴ سال از رحلت امام خمینی (ره) می‌گذرد، امام راحل (ره) با نقش‌آفرینی در انقلاب اسلامی، هندسه و مفهوم قدرت را در دنیا تغییر دادند بدون آنکه حتی یک گلوله در جریان مبارزات انقلاب شلیک شود بر همین اساس هیچ‌گاه در دوران مبارزات انقلاب، امام (ره) اذن جنگ مسلحانه را ندادند.

وی بیان کرد:  صد سال پیش انگلیسی‌ها از بین سه گزینه، رضاخان را پادشاه کردند، او هم با هزینه این مملکت ارتش ۱۰۰ هزار نفری به راه انداخت که موظف شد با قیام‌های مردم مقابله کند و عزاداری و روضه و همه را تعطیل کرد، شروع به غارت ثروت کشور کرد و زمین‌های مرغوب را غارت کرد، بهترین ممالک ایران به نام رضاخان بود اما همین ارتش در جنگ جهانی یک تیر هم در مقابله با تجاوز انگلیسی‌ها شلیک نکرد و یک ساعت هم جلوی دشمن مقاومت نکرد.

سردار فدا یادآور شد: وقتی تاریخ مصرف رضاخان تمام شد، آنقدر شرافت و شجاعت نداشت که با پای خودش از کشور خارج شد و این رویکرد در زمان فرزندش هم ادامه داشت، تا جایی که اجنبی‌ها در خاک کشور جلسه گذاشتند و ایران را تقسیم کردند و پادشاه کشور را در جلسه هم راه ندادند.

وی اذعان کرد: برخی می‌خواهند با این شایعات نفوذ و تأثیر جمهوری اسلامی را دچار تنش کنند، اما نمی‌بینند که امروز با وجود فشارهای غربی چطور مقاومت می‌کنیم و قدرت اول منطقه هستیم. در حالی که امروز ۸۵ میلیون جمعیت مردم ایران علی رغم تحریم و سختی‌ها و با فروش یک و نیم میلیون بشکه نفت، می‌ جنگند و مقاومت می‌کنند اما برخی این دستاوردها را نمی‌ بینند.

فرمانده سپاه صاحب‌الزمان (عج) استان اصفهان تاکید داشت: نقش‌آفرینی مردم در اداره حکومت و بالا بردن کرامت، عزت، شرافت و سربلندی ملت را مهم‌ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است، نگاهی به تاریخ صد سال پیش نشان می‌دهد که انگلیسی‌ها از بین سه گزینه، رضاخان را انتخاب کردند که با هزینه کشور ارتش صد هزار نفری برای سرکوب قیام‌های مردمی از جمله در گوهرشاد، نهضت جنگل، تعطیلی حوزه علمیه و عزاداری ایجاد کرد.

وی توضیح داد:  رئیس جمهور آمریکا، استالین و چرچیل در ایران برای تقسیم غنایم جنگ جهانی دوم بدون حضور پادشاه ایران، حضور داشتند، قدیمی‌ها می‌داند قبل از انقلاب روزی شش میلیون بشکه نفت صادر می‌کردیم و ۳۰ میلیون جمعیت داشتیم و همه چیز وارداتی بود، حتی تغذیه دانش‌آموزی وارداتی بود و وقتی جنگ تحمیل شد نیازمند سیم خاردار بودیم و به ما نمی‌فروختند.

سردار فدا اعلام کرد: دشمن تلاش می‌کند در جنگ شناختی با عملیات روانی در ذهن جوانان نسبت به انقلاب شبهه ایجاد کند، بازدیدی از شهرک علمی تحقیقاتی داشتیم، جوانان ما آنجا با سختی تلاش می‌کنند تا کشور مستقل و مقتدر شود اما این موارد را نمی‌بینیم و اهمیت تبیین را فراموش می‌کنیم.

وی در خصوص پیشرفت‌های کشور در حوزه شبیه‌سازی و سلول‌های بنیادین خاطر نشان کرد: در این زمینه‌ها قدرت اول منطقه هستیم اما کسی توجه نمی‌کند و ممکن این جوانان امروز ایران که در شبکه‌های مجازی با ابهام، سوال و شبه آفرینی نسبت به مسائل انقلابی اسلامی بزرگ شدند این تبلیغات را باور کنند.

فرمانده سپاه صاحب‌الزمان (عج) استان اصفهان تاکید داشت: جای انتقاد دارد که نسبت به تلاش‌هایی که برای قطع اتکا و وابستگی به کشورهای غربی انجام می‌شود، بی توجه هستیم، در نبود اقدامات فوری و واجب در این زمینه، برخی برای ایجاد نا امیدی و یاس آفرینی از صبح تا شب روی ذهن مردم کار می‌کند و به دنبال کاهش نفوذ جمهوری اسلامی و از بین بردن دستاوردهای آن هستند.

وی با اشاره به دستاوردهای دوران کرونا اضافه کرد: در دوران کرونا دستمان را به زانوی خودمان گرفتیم و بلند شدیم با اینکه ما را تحریم کردند و سختی‌های کشیدیم. به صفر رسیدن آمار مرگ‌ومیر در کشور نتیجه ظرفیت‌های داخلی و توجه به دانشمندان داخلی و نخبگان است،

سردار فدا در پایان گفت: در ۴۴ سال گذشته سخنرانی‌های ۱۴ خرداد رهبر معظم انقلاب هرسال نکته و برجستگی ویژه دارد، امسال موضوع رجعت و ارتجاع را مطرح کردند درباره کسانی که با امام (ره) بودند، اما از اصول ارزش‌های خود برگشتند، ولی انقلاب روی ریل خود حرکت می‌کند.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

19 − 12 =