صفحه اصلی » اجتماعی » مسمومیت غذایی، مسافران یک اتوبوس را راهی بیمارستان کرد

مسمومیت غذایی، مسافران یک اتوبوس را راهی بیمارستان کرد

رئیس مرکز آموزشی درمانی شهید دکتر بهشتی کاشان گفت: ۱۶ نفر از مسافران یک اتوبوس دچار حادثه مسمومیت شده بودند که بلافاصله اقدامات تشخیصی و درمانی، برای این بیماران انجام شد و پس از چند ساعت ۱۶ نفر با حال عمومی مساعد ترخیص شدند.

تاریخ انتشار: ۱۰:۱۱ - شنبه ۱۴۰۱/۰۴/۴

به گزارش صاحب نیوز؛ ابوالفضل شجاعی رئیس مرکز آموزشی درمانی شهید دکتر بهشتی کاشان گفت: ساعت ۱۷ روز ۳ تیرماه، تعدادی از مسافران یک دستگاه اتوبوس که در مسیر اتوبان قم _کاشان دچار مسمومیت غذایی با علائم گوارشی شامل تهوع ، اسهال و استفراغ شده بودند، توسط یک دستگاه اتوبوس آمبولانس که به محل اعزام شده بود، برای انجام اقدامات درمانی به این مرکز منتقل شدند.

وی با بیان اینکه کادر درمانی بیمارستان برای چنین حوادث احتمالی آمادگی لازم را دارند، افزود:  ۱۶ نفر از مسافران این اتوبوس دچار حادثه مسمومیت شده بودند که بلافاصله اقدامات تشخیصی و درمانی، برای این بیماران انجام شد، کوچک‌ترین بیمار ۶ ساله و بزرگ‌ترین ۵۰ ساله بودند.

شجاعی با اشاره به اینکه مسافران مسموم اتوبوس پس از درمان در بیمارستان شهید بهشتی مرخص شدند، اظهار داشت: کادر پزشکی و پرستاری این بخش توانستند با انجام اقدامات فوری و لازم شرایط بهبودی این مسافران را تسریع بخشند و پس از چند ساعت انجام اقدامات درمانی ، ۱۶ بیمار بستری شده با حال عمومی مساعد ترخیص شدند.

رئیس بیمارستان شهید بهشتی کاشان افزایش مسافرت‌ها و احتمال مسمومیت‌های غذایی را با شروع فصل تابستان متذکر شد و هشدار داد: مسافران نکات بهداشتی را رعایت کنند تا دچار مسمومیت و بیماری‌های گوارشی نشوند و سفر بی‌خطری را سپری نمایند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

نه + 12 =