صفحه اصلی » اقتصادی » سی و هفتمین مرکز نیکوکاری تخصصی اشتغال در استان اصفهان افتتاح شد

باحضور معاون اشتغال و خوکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره):

سی و هفتمین مرکز نیکوکاری تخصصی اشتغال در استان اصفهان افتتاح شد

سی و هفتمین مرکز نیکوکاری تخصصی اشتغال استان اصفهان با حضور دکتر مرتضی فیروزآبادی معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) در شهرستان برخوار افتتاح شد.

تاریخ انتشار: ۰۹:۳۰ - شنبه ۱۴۰۱/۰۴/۴

به گزارش صاحب نیوز؛ مرتضي فیروز آبادی با اشاره به رویکرد مردمی کردن خدمات، اظهار داشت: با توجه به تعهد ایجاد 500 هزار اشتغال توسط این نهاد در کشور و محدودیت های اداری در این مسیر، استفاده از ظرفیت های مردمی بیش از پیش ضروری است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره)، ادامه داد: پدیده هایی از جمله مراکز تخصصی اشتغال، جهادگران کارآفرین و کانون های خیریه کارآفرینی از ظرفیت های مردمی هستند که به امر اشتغال تنوع، سرعت و کیفیت می بخشند.

وی گسترش استفاده از این ظرفیت ها را مسیری برای پشت سرگذاشتن محدودیت های اداری دانست و افزود: برونسپاری زنجیره اشتغال به مجموعه های مردمی و مراکز نیکوکاری، پشتیبانی از مشاغل خرد و خانگی و کاهش نگرانی های مددجویان برای تامین مواد اولیه و بازار فروش محصولات را در پی خواهد داشت.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد، افتتاح این مرکز نیکوکاری را الگویی برای کل کشور خواند و گفت: این مرکز با مشارکت فعالین اقتصادی، نمونه بارزی از اتصال مشاغل خرد با یک بنگاه اقتصادی است که می تواند الگوی مناسبی در ایجاد درآمد پایدار برای مددجویان در کشور باشد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اصفهان نیز، اظهار داشت: این نهاد برای مردمی سازی کمک به نیازمندان جامعه، 100 مرکز نیکوکاری تخصصی ایجاد کرده است.

کریم زارع با بیان اینکه از این تعداد تاکنون 37 مرکز تخصصی در حوزه اشتغال در سطح استان ایجاد شده است، افزود: با برنامه ریزی های انجام شده برای مردمی کردن بحث اشتغال و ایجاد مراکز تخصصی در این حوزه، تلاش می کنیم نه تنها مددجویان تحت پوشش استان، بلکه کلیه افراد واجد شرایط، بتوانند در عرصه اشتغال ورود کرده و به درآمد پایدار برسند.

وی در پایان با دعوت از کارآفرینان استان برای همکاری در ایجاد مراکز تخصصی اشتغال، گفت: امسال ایجاد 15 هزار اشتغال از طریق پرداخت تسهیلات، آموزش و مشاوره کسب و کار با همکاری مراکز نیکوکاری در برنامه کمیته امداد استان است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

15 + 9 =