صفحه اصلی » آخرین اخبار ایران و جهان » حضور ایران در اجلاسیه های بین المللی توطئه های آمریکا را شکست می دهد

کارشناس و تحلیلگر مسائل سیاسی:

حضور ایران در اجلاسیه های بین المللی توطئه های آمریکا را شکست می دهد

کارشناس و تحلیلگر مسائل سیاسی گفت: یکی از پیام های حضور ایران در اجلاسیه های بین المللی شکست توطئه ها و سناریوهای آمریکا برای به زانو درآوردن نظام جمهوری اسلامی ایران است.

تاریخ انتشار: ۱۲:۳۶ - شنبه ۱۴۰۱/۰۴/۴

به گزارش صاحب نیوز؛ آیت الله رئیسی روز جمعه سوم تیرماه به ‏دعوت رسمی رئیس جمهور چین در اجلاس سران بریکس و بریکس پلاس به عنوان اقتصادهای نوظهور جهان، سخنرانی کرد. بریکس شامل کشورهای برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی است که مجموع این کشورها حدود یک سوم کل اقتصاد جهان را در دست دارند، کشور ایران در سطح غرب آسیا یکی از کشورهای مهم این منطقه از جهت منابع معادن و نیروی انسانی به شمار می رود. حضور جمهوری اسلامی ایران در این اجلاسیه یکی از نتایج خروج از دیپلماسی غرب و حرکت به سمت تغییر موازنه قدرت و نظم نوین جهانی است و این پیام مهمی به همه قدرتهای اقتصادی دنیا است.

* حضور ایران در سازمان و اجلاسیه های بین المللی سناریوهای آمریکا را شکست داد

رمضانعلی غلامرضایی در گفتگو با خبرنگار صاحب نیوز؛ با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران امروز دارای یک ثبات سیاسی است اظهار کرد: دعوت سازمان های بین المللی از جمهوری اسلامی ایران برای برقراری ارتباطات چند جانبه فرهنگی، تجاری و اقتصادی چند پیام مهم دارد که اولین پیام آن این است که ادعاهای آمریکایی مبنی بر منزوی بودن ایران که مطرح می کند صحیح نیست و واقعیت ندارد.

کارشناس و تحلیلگر مسائل سیاسی ادامه داد: حضور ایران در اجلاسیه و سازمان های منطقه ای و بین المللی علاوه بر ثبات سیاسی، اقتدار و عظمت نظام جمهوری اسلامی ایران را نیز می رساند که کشورها و سازمان های منطقه ای و بین المللی علاقمند به برقراری ارتباط با ایران هستند.

وی افزود: سومین پیام این است که تلاش های آمریکا برای به زانو درآوردن نظام جمهوری اسلامی ایران واقعا بی اثر بوده و آن فشارهایی که از هر جهت خصوصا در حوزه اقتصادی به کشور ما وارد می کند پاسخ نداده و تاب آوری حد اعلای مردم ما باعث شده که طرح ها و سناریوها و توطئه های آمریکا در ارتباط با جمهوری اسلامی شکست بخورد و این نشان دهنده پیروزی و اقتدار و عظمت ملت ایران است.

* تاثیرات برقراری ارتباطات بین المللی و منطقه ای در حوزه های مختلف کشور 

غلامرضایی با تاکید بر اینکه برقراری ارتباطات منطقه ای و بین المللی می تواند به ارتقا سطوح مختلف اعم از فرهنگی، اجتماعی، سیاسی اقتصادی، امنیتی و نظامی منجر شود، خاطرنشان کرد: مسلما وقتی که ارتباط برقرار و کالاهایی رد و بدل شود قطعا در حوزه اقتصاد هم می تواند باعث ثبات و آرامش شود و اگر این روند کنونی ادامه داشته و تقویت شود می تواند نقطه امیدی برای سرمایه گذاری شود.

وی افزود: یکی از مشکلات که در بحث جذب سرمایه گذاری وجود دارد به خاطر تبلیغات سوء آمریکا علیه جمهوری اسلامی است که ادامه روند کنونی ارتباطات و حضور ایران در سازمان های بین المللی می تواند منجر به امنیت اقتصادی هم شود و وقتی امنیت اقتصادی وجود داشته باشد خروجی آن سرمایه گذاری و پیشرفت اقتصادی، کاهش تورم، ایجاد اشتغال، رونق اقتصادی است علاوه بر این در حوزه های امنیتی هم می تواند موثر باشد هر میزان که همکاری ها افزایش پیدا کند در سطوح مختلف نیز این ارتقا را شاهد خواهیم بود.

این کارشناس سیاسی خاطرنشان کرد: لازم است که ابعاد مختلف برقراری روابط بین الملی و حضور ایران در اجلاسیه های منطقه ای و بین المللی از جمله شانگهای و بریکس و تاثیرات آن برای عموم مردم توسط کارشناسان در حوزه های مختلف اعم از اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و امنیتی تبیین و تشریح شود تا کسانی به غلط تاثیرات مثبت این ارتباطات را مخدوش جلوه ندهند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

چهار + هفده =