صفحه اصلی » استان اصفهان » اجرای طرح تابستان فیروزه‌ای توسط بسیج اصفهان

اجرای طرح تابستان فیروزه‌ای توسط بسیج اصفهان

فرمانده ناحیه مقاومت امام صادق(ع) اصفهان از اجرای طرح تابستان فیروزه‌ای برای غنی‌سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان خبر داد.

❖ نویسنده: محمدرضا قنبری | تاریخ انتشار: ۱۷:۴۵ - یکشنبه ۱۴۰۱/۰۴/۵

به گزارش صاحب نیوز؛ محمد نصر اصفهانی فرمانده ناحیه مقاومت امام صادق(ع) اصفهان با بیان اینکه طرح تابستان فیروزه‌ای بسیج خدمتی دیگر از سمت بسیجیان به مردم شهر اصفهان است، اظهار کرد: هدف این طرح غنی‌سازی اوقات فراغت نوجوانان و جوانان در تابستان ۱۴۰۱ است.

وی افزود: همانگونه که در همه عرصه‌ها بسیج در خدمتگزاری به مردم حاضر بوده، برای این موضوع مهم یعنی غنی‌سازی اوقات فراغت نیز برنامه‌های مختلفی دارد و طرح تابستان فیروزه‌ای، میوه تابستانه بسیج برای مردم، نوجوانان و جوانان شهر اصفهان است.

نصر اصفهانی تصریح کرد: در این طرح برنامه‌های مختلفی از جمله ارائه خدمات تفریحی و رفاهی دستگاه‌های خدمات‌رسان به مردم پیش‌بینی شده است؛ حتی مردمی که در حاشیه‌ای‌ترین نقاط شهر اصفهان زندگی می‌کنند.

فرمانده ناحیه مقاومت امام صادق(ع) اصفهان ادامه داد: ارتقای نشاط اجتماعی بین نوجوانان، جوانان و خانواده‌ها با برنامه‌های مختلف ورزشی، اردوها، برنامه‌ها و مسابقات قرآنی، تقویت پایه علمی دانش‌آموزان که به دلیل کرونا ۲ سال به ناچار کلاس‌ها را به صورت غیرحضوری گذراندند که موجب شد تا حدی پایه علمی دانش‌آموزان به ویژه در مناطق محروم‌تر تحت تأثیر قرار گیرد؛ از این‌رو با برگزاری کلاس‌های کمک آموزشی توسط معلمان با عنوان نذر خدمت به تثبیت بنیه علمی دانش‌آموزان کمک خواهیم کرد.

وی گفت: در این طرح، جذب نوجوانان به مسجد و برنامه‌های تعالی‌بخش بسیج را دنبال و با نوجوانان و خانواده آن‌ها در طول سال ارتباط برقرار خواهیم کرد و از این طریق، آموزش‌های مختلف از جمله آموزش‌های نظامی را مدنظر خواهیم داشت.

نصر اصفهانی افزود: در این طرح اقشار مختلف بسیج از جمله بسیج فرهنگیان، مهندسین، هنرمندان، جامعه پزشکی و سایر اقشار پزشکی مشغول خدمت می‌شوند و به نوعی نقش‌آفرینی خواهند کرد.

فرمانده ناحیه مقاومت امام صادق(ع) اصفهان خاطرنشان کرد: از نتایج مهم این طرح هویت‌بخشی به نوجوانان است؛ در طرح‌های تابستانه با شکل‌دهی به فعالیت‌های گروهی از جمله تشکیل گروه‌های سرود و مهارت‌آموزی برای جوانان و نوجوانان از طریق برگزاری کلاس‌های مختلف مهارتی در خدمت‌رسانی می‌کنیم.

وی ادامه داد: همچنین ارائه خدمات ارزان و رایگان به خانواده‌ها در محله‌های خودشان و در محیطی سالم و امن از دیگر فواید این طرح است؛ علاوه بر این از طریق این طرح با خانواده‌ها ارتباط برقرار کرده و سیاست‌های مدنظر مقام معظم رهبری برای خانواده‌ها از جمله سبک زندگی، ازدیاد جمعیت، آشنایی خانواده‌ها با معارف قرآن و امیدآفرینی نسبت به آینده را دنبال خواهیم کرد.

نصر اصفهانی یادآور شد: از همه دست اندرکاران از جمله شهرداری، معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری اصفهان، حوزه هنری، فنی و حرفه‌ای، فرهنگ و ارشاد اسلامی و اوقاف و امور خیریه که ما را در اجرای این طرح یاری می‌کنند تشکر و قدردانی می‌کنیم.

فرمانده ناحیه مقاومت امام صادق(ع) اصفهان ادامه داد: دبیرخانه طرح تابستان فیروزه‌ای ناحیه امام صادق در معاونت تعلیم و تربیت تشکیل و فعال شده است و از همه دستگاه‌ها تقاضا می‌کنیم ظرفیت‌های موجود خود را در اختیار این طرح و پایگاه‌های بسیج قرار دهند تا پایگاه‌ها بتوانند این ظرفیت‌ها را به مردم و نوجوانان تقدیم کنند.

وی با بیان اینکه اختتامیه طرح در هفته دفاع مقدس با برگزاری یادواره‌های شهدا برگزار خواهد شد، افزود: تاکنون ۲۵۰ پایگاه مقاومت بسیج در محله‌های مختلف برای طرح تابستان فیروزه‌ای ثبت‌نام و اعلام آمادگی کردند و تا پایان تابستان این طرح با اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی، تفریحی، اردویی، قرآنی، علمی و مهارتی ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

دو × چهار =