صفحه اصلی » استان اصفهان » تنها نیروگاه بادی اصفهان در صفه

سخنگوی صنعت برق استان اصفهان:

تنها نیروگاه بادی اصفهان در صفه

سخنگوی صنعت برق استان اصفهان گفت: نیروگاه های بادی در استان اصفهان فقط در کوه صفه است که وقتی باد را در اصفهان شاهد باشیم و توربین بادی بچرخد مقدار ۶۶۰ کیلو وات برق را وارد شبکه برق استان می کند؛ همچنین در نامه ای که تدوین شده  قرار است ۶ هزار مگاوات در سال جاری افزایش تولید برق نسبت به سال قبل در کشور داشته باشیم.

تاریخ انتشار: ۰۸:۴۶ - دوشنبه ۱۴۰۱/۰۴/۶

سید محدرضا نوحی در گفت و گو با خبرنگار صاخب نیوز پیرامون میزان تولید و مصرف برق در استان اصفهان بیان کرد: ساعت اوج مصرف برق روز جمعه سوم تیرماه در ساعت ۱۳ و ۴۰ دقیقه بوده که مصرف در آن ساعت ۴ هزار ۶۶۰ مگاوات بوده است.

سخنگوی صنعت برق استان اصفهان تصریح کرد: تولید برق توسط نیروگاه ها در استان اصفهان ۳ هزار ۷۳۵ مگاوات بوده که مقدار ۹۲۵ مگاوات از شبکه سراسری برق وارد شبکه برق استان اصفهان می شود، همچنین ساعت اوج مصرف برق جمعه شب در ساعت ۲۱ و ۲۸ دقیقه بوده است.

وی ادامه داد: در این زمان تولید در اصفهان ۳ هزار ۷۱۰ مگاوات بوده اما مصرف ۴ هزار ۷۸۷ مگاوات بوده است که مقدار یک هزار۷۷ مگاوات توسط شبکه تولید سراسری وارد شبکه برق استان اصفهان شده است؛ با توجه به اینکه روز جمعه تعطیل بوده مقدار مصرف ما نسبت به روز های دیگر کمتر بوده است.
نوحی تصریح کرد: نیروگاه های بادی در استان اصفهان فقط در کوه صفه است که وقتی باد را در اصفهان شاهد باشیم و توربین بادی بچرخد مقدار ۶۶۰ کیلو وات برق را وارد شبکه برق استان می کند؛ همچنین در نامه ای که تدوین شده  قرار است ۶ هزار مگاوات در سال جاری افزایش تولید برق نسبت به سال قبل در کشور داشته باشیم.
سخنگوی برق صنعت برق استان اصفهان گفت: برای تولید برق از انرژی خورشیدی بیشتر سرمایه گذاری می شود؛ باتوجه به مناقصه ای که سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق یا همان ساتبا برای کشور برگزار می کند، برای تولید ۴ هزار مگاوات ظرفیت برای نیروگاه خورشیدی ایجاد می کند.

وی افزود در اصفهان برای ظرفیت ۸۵۰ مگاوات زمین به ساتبا معرفی شده است که در مناقصه لحاظ شود و بعد از آن شاهد باشیم که سرمایه گذار ها چه زمین های را در کشور انتخاب می کنند که حدود ۵۰۰ مگاوات سهم استان اصفهان است.
نوحی در پایان عنوان کرد: برای احداث نیروگاه های خورشیدی سرمایه گذارانی را در استان اصفهان داریم که میتوان به شرکت فولاد مبارکه اصفهان اشاره کرد که مراحل آن برای احداث در حال سپری است که میتواند ۵۴۰ مگاوات برق به مدار شبکه برق استان اصفهان اضافه کند.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

هجده − 10 =